Váš doplňím nýbrž jsem absolvoval rekvalifikační kurz a aby bylo přípustné zahájení kurzu tak je podmínka obejít x nabídek prací kde to okamžitě ztroskotalo na praxi .S toho soudím že je rovnou z UP vyhodí nýbrž už vidím floutky jak se hrnou do práce a propo už vidím jak budou chodit směny raní ( 5:00) či odpoledni do 22 a déle hod ...
Navíc je ještě, že jako mladiství do 18 let nesmíte dělat noční.
To je zase výmysl, proč na pracák? A rekvalifikační kurz? Nedostaneš se na střední tak na učňák, po roce to můžou zkusit znovu, rok na pracáku je promarněný rok. Třeba se i v oboru najdou a lépe si ujasní obor dalšího studia. To že se děvčata na učilišti naučí základy vaření, pečení, šití, zahradničení apod. a chlapci něco od zedníka, truhláře, elektrikáře, pokrývače, instalatéra apod. se jim bude v běžném životě hodit, ať potom půjdou studovat cokoliv. A hlavně jim zůstanou studijní návyky.
Podivná to válka na Ukrajině. Politici demoliční petikolky se nás snaží přesvědčit že Ukrajinci bojují za Evropu, ale v klidu si jezdí vlakem do Kyjeva ať si jezdí ale je zarážející že Rusové nechávají v klidu dopravní i energetickou infrastrukturu a přitom to jsou důležité strategické cíle. To mě jen usnadňuje v tom že Rusům jde o pozemní přístup na Krym
A při vyhlášeném leteckém poplachu naprosto bezpečně přijedou vlakem na nádraží, kde pouze paní Pekarová a jeden člen asi ochranky mají helmu, nezapomenou udělat foto a reportáž jak stojí s úsměvem na nástupišti. No při opravdovém leteckém útoku, by tento vlak vůbec neměl vjet do Kyjeva a rychost přesunu do bunkru by byla taky jiná.
Pokud vím, že u nás řemeslník stráví celý den, nemám problém oběd přichystat. Naposledy když nám přijeli měnit okna, uvařila jsem den předem guláš, aby měl i manžel. Když jim v poledne řekl jestli si dají guláš s chlebem koukali na něj jak na zjevení, nejdřív s díky odmítli, ale pak dodali, že až bude hotovo rádi si dají. Za týden dělali okna u rodičů, tchyně nachystala salát, řízky. Prý tohle se jim dlouho nestalo, aby jim někdo nabídl oběd a kafe. Kolikrát že dělají na novostavbach, kde dostanou jen klíče a pak to přijede majitel jen převzít.
není to vůbec povinnost, to se jen tak traduje, je to obvyklý obchodní trik hypotekářů, bylo by to protizákonné . Bohužel banky mají k pojištění hypoték vždy jen "osekané" životní pojištění, neumí pojistit nižší stupně invalidity atd.
Přesně tak, pořád to všechny nabízí a nižší úrok, ale pojištění 900 měsíčně (to jsme měli my). Po refinancování máme hypotéku bez pojištění, ale životní pojistení postavené tak, aby v případě smrti jednoho z nás, částka stačila na doplacení hypotéky a pozůstalá osoba byla bez dluhů, ale se střechou nad hlavou.
Nešla mi ani hudebka ani výtvarka.
Bylo to pro mě trápení, v hudebce jsem sice zvládla teorii, naučit se noty, ale nikdy nezapomenu na pětku ze hry na triangl ve třetí třídě. Na výtvarnou výchovu mi chybí fantazie, dodnes kdyz něco tvořim se synem, potřebuji přesný návod 😀. Nejlepší hodiny výtvarné výchovy jsem zažila když chodily na praxi budoucí učitelky, přišly vždy s nějakou novou technikou malování, aby nás zaujaly.
Za mě bych zachovala oboje na prvním stupni, druhý stupeň dobrovolnost. Dnes už spousta škol dělá na různých projektech napříč několika předmětů, takže v konečné fázi bych to i nechala na nich.
Podmínkou má být pedagogické či zdravotnické vzdělání. Myslím, že takových zdravotních sestřiček by se našlo dost. Já sama jsem lékařka na rodičovské dovolené a možná bych o takovém hlídání jednoho dítěte uvažovala. Aspoň by měla dcera parťáka. Jen si neumím představit, jak se pak řeší, když bych byla já nebo dcera nemocná.
Neměla by jste tudíž zdroj příjmů jelikož chůvy jsou na OSVČ,
No toto je naprosto geniální,mít za 4 děti 47 000, to jistě všichni ,učitelky a učitelé odchází do soukroma,a ti ostatní co,stačí jen cit,dobrá pověst,pedagogické minimum či stačí dělnický původ jako kdysi ???, jaké je vlastně vhodné vzdělání pro nadšené amatéry kterým nikdo doufám nebude zkoumat rasový původ či kriminální minulost a politickou angažovanost, jak zajistit aby všichni nehlídali všem, to by asi pro stát už moc výhodné nebylo,M.
OSVČ se 47 000, bude platit odvody, provoz bytu či jiného prostoru schváleného hygienou a když budou děti nemocné celou částku rozhodně nedostane, jelikož i tady se povede docházka jsko v detskych skupinach, aby tam nebyli děti jen tak naoko a kdykoliv může přijít kontrola.
Nabízí se otázka, kolik mladých učitelů nám nastoupí do škol za 30 hrubého, když jako chůvy 4 dětí budou mít o 10 víc? A kolik asistentek za 25 hrubého nám na těch školách zůstane? A kdo by se jim divil?
Vy jako učitelka MŠ, jste zaměstnanec, ano máte ve třídě 25 děti a jste část dne dvě, nebojte ona ta chůva nebude mít víc jak vy bude OSVČ, platit odvody, energie, stravu dětem a pokud ji v měsíci 1 dítě nepřijde nedostane za ně peníze, musí dokladat docházku, aby neměla černé duše, ono to tak super není jak se to má první pohled zdá.
Tohle je zase "grandiozní" nápad.... Ve školkách jsou prostory na hraní, spánek, hračky a různé pomůcky, možnost hraní na zahradě...pochybuju, že tohle všechno zajistí "chůva" někde v paneláku. Mám pocit, že vláda vymýšlí jednu hovadinu za druhou....
Však máte v článku napsáno, že prostory/byt musí být schválený hygienou. Tak jednoduché to nebude, když mi říkaly chůvy z dětské skupiny na obci co vše se po nich požaduje, tak bych do toho v životě nešla a to mají velkou podporu obce, která skupinku zřídila, zajistila a vybavila prostory a spoustu problémů a papírování co s provozem skupiny souvisí pomáhá řešit.
To mě také zarazilo, spoustu zájemců tím odpadnee. Ještě by měli mít i VŠ s pedagogickou nástavbou
Jenom spousta lidí članek vubec nečetla. Jako výdělek těch 47 000 dobrý, ale musí k tomu být OSVČ, takže si musí zaplatit odvody + daně, když to budu mít doma ( po schválení hygienou) tak musím počítat se zvýšeným odběrem energií, vody, topení + zajištění jídla dětem, takže buď si budu platit pomocnici, která pro deti uvaří nebo brát z jídelny, hrazení pravidelných školení pro chůvy apod., každopádně mi v čistém výdělku moc nezůstane, takže to zase tak super jak se to prezentuje není.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Vzděláni máte tady:
Pečující osoba také musí mít zdravotní a odbornou způsobilost a splnit vstupní i průběžné vzdělávání.
„Tedy kvalifikace v oblasti sociální, pedagogické, zdravotní oblasti nebo profesní kvalifikace Chůva v dětské skupině či Chůva pro děti do zahájení předškolní docházky. Pro dané profesní kvalifikace jsou nabízeny jak kurzy připravující na zkoušku, tak lze i jít přímo ke zkoušce dle zkušenosti samotné osoby,“ vysvětluje náměstkyně ministra práce.
Vše jako pro dětskou skupinu, je potřeba číst celý článek.
To mě také zarazilo, spoustu zájemců tím odpadnee. Ještě by měli mít i VŠ s pedagogickou nástavbou
No a ještě vhodné prostory/byt pro péči o dítě schválené hygienou. Před 3 lety se vedle na vesnici otvirala dětská skupinka, toho papírování co kolem toho bylo a je, evidence docházky, já mám pocit že zdejší diskutující si přečetli jen nadpis a článek skoro nikdo.
Ale tak "sousedské hlídání" by mělo smysl, pokud by tu práci dělala opravdu zkušená osoba a opravdu alespoň zdravotnické nebo sociální vzdělání - prostě ne úplně tupej člověk, který chce jen hlídat cizí děti. Prostě nějaké ty podmínky, jako dětské skupinky by měly být nastaveny, ale stejně by bylo mnohem lepší, kdyby bylo víc školek i pro děti mladší 3 let. Rodičovská dovolená v ČR je doopravdy zbytečně moc dlouhá a děti, které jsou x let doma s maminkami, fakt nejsou nijak chytřejší nebo šikovnější než ty, které jsou třeba od 2 let ve školce a maminka v práci - mám pocit, že je to spíš naopak... Prostě víc školiček i pro menší děti a třeba kratší úvazky pro maminy, ale myslím že ty úvazky jsou na dohodě se zaměstnavatelem a ve svém okolí co jsem tak slyšela, není problém, jenže dost těch mamin prostě CHCE být dlouho doma s dětmi doma, protože pohodička a volníčko a pak si stěžují, že je zaměstnavatel nechce, ale prostě po 4-8 letech doma na rodičovské už tak nějak "vypadly" z pracovního procesu, znalosti zastaralé apod.
Však podminky maji určeny + byt/prostory schválené hygienou pro peci o ditě, je to všechno v článku, tak jednoduché splnit podminky asi nebude 🤔
Pečující osoba také musí mít zdravotní a odbornou způsobilost a splnit vstupní i průběžné vzdělávání.
„Tedy kvalifikace v oblasti sociální, pedagogické, zdravotní oblasti nebo profesní kvalifikace Chůva v dětské skupině či Chůva pro děti do zahájení předškolní docházky. Pro dané profesní kvalifikace jsou nabízeny jak kurzy připravující na zkoušku, tak lze i jít přímo ke zkoušce dle zkušenosti samotné osoby,“ vysvětluje náměstkyně ministra práce.
2
Sledujících
5
Sleduje
2
Sledujících
5
Sleduje
Já bych ty maminky nelitovala. Když nepřemýšlejí? Naopak chci ale pochválit občany z Moravské Třebové a jiné, kteří chápou, že staří lidé mají kus života za sebou a nepovažují to za důvod vystrčit je někam, kde by nebyli na očích. V Moravské Třebové je Domov pro seniory přibližnš desetkrát větší než plánovaný domov v Horní Lidči. Je umístěný uprostřed města pár metrů od náměstí. Senioři vycházejí běžně do města koupit si něco na co mají chuť nebo co potřebují nebo se jen projít. Nikomu to nevadí. A rozhodně žádné průvody sanitek ani pohřebních vozů odtud nevyjíždějí.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ještě bych doplnila, že je vedle gymnázium, park, muzeum a přes ulici jídelna pro několik škol, včetně základní. Nikdo nemá problém se starými lidmi v parku, ale s lidmi kteří posedávaji či polehávají na lavičkách na náměstí či blízkém okolí s krabicí vína.