jsou to ubožáci ...ano sice má být rovnoprávnost ve sportech ale ne takto...tito muženy jsou výsměch pro ženy
jsou výsměchem spíše pro muže...nebyli dostatečně mužní, a tak si začali hrát na ženy? A nejhorší je, že jim to společnost toleruje a ještě je takto nechávají zápasit na olympiádě? To jako vážně? Tohle není svět, do kterého bych chtěla zplodit potomka...
Dělají to přesně proto, protože z toho mají největší užitek. Kdyby si myslely, že pro ně má větší užitek něco jiného, dělaly by zase to. Nebo se o to alespoň snažily.
prosím, nepleťte si užitek s požitkem 🙂. Dělají tato nemoudrá rozhodnutí, protože z toho mají, pro ně lepší, požitek, ale ne užitek 🙂 . A přesně tento rozdíl ve významu slov je důležitý a člověk se naučí rozeznávat tyto rozdíly díky studiu, nikoli díky tik toku a jiným sociálním sítím, a proto je důležité ty děti trochu koridovat, i když z toho nemají takový požitek, ale zajistí jim to užitek 🙂.
Já si myslím, že nápad je to určitě skvělý a mělo by se to praktikovat na vícero školách. Telefony až příliš zasahují do našich životů - a nejen do životů dětí. Kdo jezdí pravidelně metrem či jinými prostředky hromadné dopravy jistě potvrdí, že nejen děti celou cestu koukají do mobilu - a je potřeba další generaci naučit, že mobil (a jiná elektronická zařízení) není všechno. Já sama mám problém s tím, že telefon mám pořád u sebe, pořád mi do sluchátka něco hraje a vím, že tím kolikrát přespříliš prokrastinuji, ale já jakožto zodpovědný člověk jsem se s tím naučila pracovat a postupně na tom pracuji, ale děti ještě nemají takovou sebekázeň, protože ještě neznají, co to je opravdová zodpovědnost v životě, proto je potřeba jim pomoct ( i když to nemusí být zrovna příjemné), aby se v životě dokázaly zajímat i o jiné věci, než jen o sociální sítě či PC a jiné hry.
Ano 😄 děti to poznají 😄 proto si kupují za peníze na svačinu energy drinky, sladkosti a jiné nezdravé pochutiny. Proto scrolují na tik toku jako o život a nedokáží se bavit mezi sebou normálně. Děti určitě chápu, proč je potřeba učit se historii a proč je nutné dělat i úlohy, které nedávají smysl ani většině dospělým (např. proto, že díky řešení těchto úloh se rozvíjí logické uvažování, tříbí se mysl a díky tomu člověk může růst). Ano, děti se narodily jako moudří tvorové se vštípenou disciplínou a dobrým vychováním...
Děti bohužel nemám, klid mám rád, ale přesto si myslím, že je to trochu diskriminační. Při vstupu do restaurace bych rodiče upozornil, že v případě nemístného rušení ostatních hostů je požádám o zaplacení o opuštění restaurace. Pokud by se jim toto sdělení nelíbilo, potom bych jim doporučil navštívit restauraci jinou. Částečným řešením vidím dětské koutky, ale jistě ne vřeštění a bezohledné lítání po celém objektu.
víte co, na dětské hřiště také nesmíte jako dospělá osoba vlézt (na atrakce, prolézačky) můžete jen v klidu sedět na lavičce, často na sluníčku a koukat se, jak vaše dítě dovádí. Je-li věkové omezení na dětská hřiště, ať je věkové omezení i do restaurací (samozřejmě ne do všech, ale je vážně nepříjemné, když jdete na romantickou večeři nebo na posezení s přáteli do pivnice a vedle u stolu sedí děti...to vám pak úplně zkazí zážitek - pokud jste slušní.) Tedy za mne do hospod, pivnic a do určitých restaurací by dětem měl být omezen vstup (třeba ne na oběd, ale od večerních hodin klidně)
Ono je to hodně tím, že dnešní rodiny s dětmi jsou na tom ekonomicky (průměrně) velmi dobře, proto jsou děti od malička naprosto všude. K tomu přistupuje fakt, že se odstranila v podstatě jakákoli věková omezení a z řady míst se stala místa family friendly (což většinou znamená everyone else unfriendly).
Typický příklad jsou knihovny a promoce. Do knihoven se dříve chodilo číst - dnes jsou tam dětské koutky, často neoddělené od zbytku prostoru, takže číst tam lze jedině shodně dobrými sluchátky na uších, což zas ne každého baví. Promoce - dříve byla silně nedoporučena účast dětí mladších pět let. Nyní je účast takových dětí zcela standard, takže promoci běžně narušuje dětský pláč, vybíhání rodičů z místnosti, popř. jejich chození s dítětem po sálu. To samé návštěvy koncertů (minulý koncert vážné hudby půlku času doprovázel hlasitý komentář několika malých dětí), návštěvy muzeí, návštěvy jakýchkoli jiných akcí.
S argumentem, že rodiče se nebudou nijak omezovat, děti patří k nim, děti jsou děti a mohou se chovat, jak uznají za vhodné, jsou dnes děti zkrátka úplně všude a projevují se - no jako děti. Na ně se zlobit nelze, současně ale lze chápat, že tohle "předěťování" budí u některých lidí určitou nevoli a že to přináší volání po místech, kde děti zkrátka nebudou.
Za mě jsou adult-only podniky rozumné řešení. Kdo chce mít aspoň občas od dětských projevů klid, bude mít kam se schovat. A rodiny to nijak zvláště neomezí, family friendly podniků je dost a dost. Podniky tedy sledují legitimní cíl, proto nejde o nedovolenou diskriminaci.
S promocemi nemohu souhlasit, měla jsem je letos v červnu a i na pokynech a pozvánce bylo upozornění, že děti do věku 6 let se nedoporučuje účast, neboť mohou narušit klidný chod promocí (popř. bylo lidem doporučeno, aby si s dětmi sedli na balkon do horních pater, aby s brečícím dítetem mohli nerušeně opustit síň. Jinak se vším ostatním souhlasím .
Čím víc se proti drogám bojuje, tím víc roste jejich cena. Čím víc roste jejich cena, tím víc peněz má mafie na výrobu, pašování, distribuci a "marketing".
.
Dávalo by smysl už závislým (což se dá prokázat) dávat drogu za farmaceutickou cenu, k přímému užití, bez možnosti odnesení. Tím by mafie okamžitě přišla o příjmy - žádný nový závislý by jí nepřinesl další zisky. Ze společnosti by vymizela velká část nemocí a kriminality spojené s opatřováním peněz na další dávku - tedy prostituce, násilí, krádeže a loupeže.
to je velmi zajímavý názor. Říkala jsem si, jestli si za tyto (nové) drogy nemůže lidská společnost sama, protože dřívější, méně ,,závažné'' drogy, jsou v hledáčku policie a vyšetřovacích orgánů v takovém měřítku, že se distributoři snaží vymyslet cokoli jiného, co jim umožní na trhu nadále působit a závislákům je jedno, co si dají, hlavně že nejsou ve stavu střízlivém. Tedy kdyby se najelo na Vámi zmíněný systém, možná by tyto drogy neměly takovou šanci na úspěch.
Za těch 20 let budete mít se státními příspěvky naspořeno půl milionu korun v jejich dnešní hodnotě. Ale za 20 let inflace bude jejich hodnota v lepším případě ekvivalentem dnešních 50 tisíc nebo také jen 20 tisíc. Takové peníze nebudou stačit ani na měsíc pobytu v pečovatelském domě, kde většina lidí, kteří se dožijí vyššího věku, končí.
Oběma bych ráda řekla, že měsíční příspěvek je vyšší, než mají některé jiné investice, zvlášť, když nemáte rizikové portfolio. A pořád je lepší mít trochu, než nemít nic 😉 To, že vy v tom vidíte jenom negativa a raději si veškerý plat rovnou utratíte, to je váš problém. Pak ale na stará kolena neplakejte, že máte nízky důchod.
hele, já bych to tak černě neviděla. Ano, souhlasím s tím, že lidem, kterým je 55 a více bych podmínky neměnila a nechala je v původním znění, ale pro zbytek lidí si myslím, že je to dobrý krok. Jen je škoda, že ještě netlačí celkově na zvýšení platů jako takových, aby si lidé mohli na ten důchod spořit řádně. Ale co no. Já si měsíčně odkládám 1700 a myslím, že za těch 20 let bych mohla být ,,vysmátá''.
Nevím proč se měly lišky odstraňovat,na této planetě mají právo žít.
S tím samozřejmě souhlasím. Patřím mezi ty lidi, kteří se stojí za právo žít medvědů, vlků, vyder a prostě všech. Je to součást přírody. Jen prostě vím, že úplný zákaz lovu prostě nikdy neprojde v lidské společnosti, a tak se stavím alespoň za to, aby lovená zvířata netrpěla.
Myslím, že lišky se dají ,,odstraňovat'' i humánnějším způsobem než norováním. Lidé brečí, když vidí, jak někdo týrá psa, když ho někdo uhodí při nesplnění pokynu, ale norování zde obhajují...je mi z takových lidí zle. Je zde někomu líto slepic (přitom by stačilo mít kohouta...), ale mláďat lišek či lišek samotných, které trpí, líto není? To je prostě akorát ukázka neschopnosti uvažovat nad věcmi v širším měřítku.
Kdo chce moc, nemá nic. Nebuďte hamouni a dejte pozemky do nabídky lidem. Za rozumnou cenu, aby si tam mohli sami začít budovat bydlení. To městu přinese více užitku než nějaký developer, který na konci světa bude prodávat předražené nemovitosti, na které lidé v těchto krajích nebudou mít finance, pokud nebudou mít Pražské platy.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
No když budou všichni uchazeči chodit do práce, nepotřebujeme úředníky na ÚP .
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No 😅 on úřad práce nemá na starosti pouze oblast týkající se zaměstnanosti 😊 ale taky příspěvky na péči, rodičovské a mateřské příspěvky, ošetřovné apod. Dále dávky sociální pomoci apod.
2 odpovědi