Mně spíše připadá, že feministky nechtějí rovnoprávnost, ale výhody.
Jasně, jenže to pak nejsou feministky, ale oportunistky 🙂. Nejde o to mít výhody, ale dostat šanci tam, kde by vás standardně jako ženu ani nevzali v potaz a nebo je cílemzmena pohledu na vztah muž-žena. Je spousta firem, kde v managementu žena nikdy nebyla, nebo v rodinách ženy často táhnou všechny domácí práce, i když chodí na plný úvazek do prace - jen proto že mnoho lidí vyrůstá v tradičním nastavení rolí, ale už se zapomíná, že dřív byl muž živitelem rodiny, a to teď už většinou není.
A vy asi nevite, ze dneska si rika feministka a feminista kde kdo a s puvodni myslenkou to ma malo spolecneho
Přesně proto říkám, že je význam feminismu překrucován. Já o sobě jako o feministce nemluvím, ale vnitřně tak nastavená jsem. Domnívám se, že muži i ženy mají stejnou hodnotu. Každý z nás je jiný, ale nejsme jeden lepsi než druhý.
Víte, něco jiného je teoretická definice feminismu - a něco úplně jiného je jak to vypadá v praxi. Četla jste třeba text Istanbulské úmluvy? E asi nepochybujete, že je výplodem feministek (a feministů). Já to četla - skutečně celý text, a hned v několika odstavcích se buď přímo říká, nebo implicitně vyvozuje, že násilí páchají jen muži na ženách a dětech - a proto musí jednak soud a policie VĚŘIT ženě - když je to slovo proti slovu bez důkazů, jednak musí být muži PŘEVYCHOVÁVÁNI - protože je oni jsou agresoři.
Tohle je samozřejmě špatně. Jakmile se řekne, že násilníci jsou jen muži, tak to zbytečně směřuje společnost k nenávisti k mužům. Problém je ale ten, že společnost je obecně vyostřená a vnímám, že mnoho mužů ženami opovrhuje a chová se k nim jako ke zboží a mnoho žen se chová k chlapům jako k onucím. Chtělo by to si jeden druhého trochu víc vážit.
Hlavně ten závěr bych povinně dala šíst všem feministkám, co tvrdí, že agresivní jsou jen muži a ženy jsou jejich oběti.
Ehhh, vy fakt neznáte význam slova feminismus, že? Ten je o rovném přístupu k mužům i ženám. Feministka tedy z principu nebude tvrdit, že zlí jsou jen muži a ženy světice. Ublížit dokáží oba. Jedni možná víc fyzicky, druzí víc slovně, ale škodu umí napáchat obě pohlaví hodně velkou. Význam slova feminismus se pořád v médiích pokrucuje a zneužívá.
Takže ropa a plyn není potřeba dovážet, tím pádem budete do práce jezdit na kole. I když... ona vlastně většina firem krachne, protože nebudeme mít auta a vrátíme se k povozům. Akorát že je nebude mít kdo vézt... Takže plno lidí pomře hlady. Ale co, dovážet zboží je rozmařilost, tak na co bychom si stěžovali, že?
Nevím proč pochodují proti násilí na ženách ve Španělsku a ne v Africe. Měli by snad cilit primarne na to kde je situace nejhorší.
Tam, kde je totalita, se taky neprotestuje. Kdyz něco považuješ za běžné, tak to nemáš potrebu změnit. Někdy je potřeba mít nastavené zrcadlo zvenčí, aby si člověk uvědomil, co dělá.
tak ten článek bych hlavně exportoval v Africe, aby nastalo tam prozření když je to podle grafu nejhorší, tady je to jak propagovat bezpečnostní pás u chodců
Tak vezměte v potaz množství exportu Afričanů do Evropy a možná to je varování pro místní ženy, aby věděly, co je u nich doma běžné a rozmyslely si vztah s nimi...
V článku napíšou, že v Evropě a Americe je většina žen zabita intimními partnery a poté pod to dají graf, kde je to menšina, pak tomu článku věř 😀
Zkuste zapracovat na prozumění textu.... Píšou, že z vražd spáchaných partnerem a rodinou je jich v Evropě a Americe většina spáchaná intimním partnerem než rodinou. Ve zbytku světa je to obráceně.
To máte pravdu,ale takováto pomoc není bohužel od státu,od kterého by měla být,ale od lidí. A to je právě alarmující.
Já o nevidím jako alarmující. RRůzné harity a sbírky mmáte o celém světě. Stát nikdy nemůže dohlédnout až na posledního potřebného. To by se výrazně muselo zvýšit daňové zatížení a to je už teď dost velké. Takže je na lidech, aby si pomáhali vzájemně. Pokud máme jako společnost fungovat, musíme být založeni na principu solidarity. Nicméně čím dál víc sklouzáváme k tomu, že lidé řeší jen sami sebe a na druhé ohledy neberou.
Opravdu nevím, jestli se dělají sbírky všude na světě, tolik času takovou věc sledovat nemám.😉 Nic to nemění na tom , proč ve státě s plnou zaměstnanosti(dle ekonomů) je něco takového potřeba.
Protože vždy bude někdo, kdo se - ať už vlastní vinou, neopatrnosti, nehodou, že zdravotních důvodů nebo nějakým jiným nedopatřením - dostane do těžké životní situace, kdy se se o sebe nebude moci plně postarat a bude potřebovat pomoc. A je lepší žít ve státě, kde je pomoc druhým podporována než tam, kde vás stat ještě v nouzi pošlape.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Blahopreji panu Valkovi,za vcasnou a jiste odbornou peci,kdyby se takhle zachazelo i s ostatnimi pacienty,nejen tema co si nechaj rikat ministr,mel okusit cekani na vysetreni pul roku,v obavach o svuj zivot.
8 odpovědí
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Promiňte, ale nesouhlasím. Jako ex-onkologický pacient mám s českým zdravotnictvím jinou zkušenost a čistě pozitivní. Byla jsem na kontrole se znaménkem, a narazili na jedno hodně podezřelé. Bylo to hodně závažné. Do týdne jsem byla na operaci a následně do měsíce (po rekonvalescenci) zahajovala roční léčbu. Čeští lékaři mi zachránili život. Za 11 let následných kontrol a vyšetření jsem vždy vnímala zájem a narazila jsem víceméně jen na vstřícný přístup. A když jsem viděla, kolik set tisíc stála moje léčba a ja nezaplatila ani korunu, tak mi spadla brada. Možná jsem měla štěstí na nemocnici a na lidi v ní, ale to je jedno (konexe fakt žádné nemám)... Jsem ráda, že žiju kde žiju.