Dnes se šlechtické tituly běžně používají a nikomu nevadí, že je porušován platný zákon. Holt kde není sankce....
Ona totiž neexistuje žádná sankce za to, že někdo neoprávněně užívá šlechtický (historický) titul - ti "skuteční" to ale mohou, neboť zákon z roku 1918 byl novelizován v roce 1939 a tituly opět povoleny užívat.
Tak to je docela slátanina, ten článek.
Už jen tvrzení, že šlechticem (aristokratickým) jste se mohli stát, prokázali-li jste více než 64 předků šlechticů (no to je cca 1200 let, což v Čechách a na Moravě nemohl ani ze staré české šlechty prokázat NIKDO!)
Jinak k závěru: v současnosti v ČR po vydání vl. nař. č. 220/1939 Sb. z. a n. platí, že prakticky je možno veřejně používati šlechtických přídomků i erbů, řádů i titulů, jež byly zrušeny zákonem č. 61/1918, aniž by byl kdokoliv trestán, přičemž bylo v roce 1950 zrušeno trestání neoprávněného si osobování šlechtických titulů, avšak šlechtictví jako stav a s nimi spojené prerogativy (např. účast v zákonodárném sboru via facti) nebylo obnoveno (zdroj např. Moderní stát, roč. XII., 1939, str. 247, stáhnutelný v PDF na books.google.com)
Už úplný nesmysl je, že komunisté to obnovili ve znění v roce 1936 - KDY TAK UČINILI A JAKÝM ZÁKONEM??
Lidi, chováte se zde jako hlupáci a píšete zde samé nesmysly. Ani jeden z vás by se nezachoval jinak, kdyby váš majetek někdo spravoval a vy by jste nemohli do toho mluvit, jak to dělá. Ani by jste z toho nespali. Stačí se podívat na internet, jak slavné herci nebo velcí podnikatelé přenechali fungování firmy nebo jejich majetků správci, nebo právníky. Hodně z nich přišla o všechny peníze.
A dotace? Ty přece berou firmy, hlavně všechny zemědělské v celé EU.
A kolik lidí zde závistí ani nespí, závidí mu ty dividendy. Inu Češi. A Babiš stejně nesní více než vy. Za to živí nejméně 35 tisíc lidí. To, že mu nedáte nějaké dotace, neokrádáte Babiše, (tem to ani nepozná) ale jeho zaměstnance, kteří díky tomu nedosranou prémie, nebo se sem dostanou levnější potraviny z EU.
Nevěřím tomu, že je to o čistokrevné závisti. Je to jen o nasranosti všech, kteří jsou přesvědčeni, že k tomu nepřišel JEN svou pílí a umem, ale křivárnami/levotami na úkor jiných, bezelstných osob/společností a tak to považují za nespravedlivé, že má, ačkoliv by za normálního chodu spravedlnosti MÍT NEMĚL.
:-)
Babiš nechá rozpustit svěřenský fond, kam vložil Agrofert.
Jako by se stalo, není nejmenších pochyb, že celou tu dobu od roku 2017 řídil Agrofert právě on a nikdo jiný.
On nevložil Agrofert, on jen vložil akcii/akcie této společnosti do svěřenského fondu. Plus případně jiné akcie jiných společností, které "ovládá".
:-)
POKUD JE TU NĚJAKÝ PRÁVNÍK nebo znalec problematiky svěřenských fondů, prosím, může mi říct (vysvětlit), zda-li lze svěřenský fond zrušit jinak než postupem podle § 1471 ve spojení s ust. § 1474 občanského zákoníku? Např. tím, že se již do svěřenského statutu napíše, že se fond zrušuje rozhodnutím jeho zakladatele - což by bylo nad rámec prvního z uvedených paragrafů?
Moc děkuji za případnou reakci.
§ 1471: Uplyne-li doba, na kterou byl svěřenský fond zřízen, je-li dosaženo účelu, pro který byl svěřenský fond zřízen, nebo rozhodne-li tak soud, správa svěřenského fondu končí. Byl-li svěřenský fond zřízen za soukromým účelem, končí jeho správa i v případě, že se všichni obmyšlení vzdají práva na plnění ze svěřenského fondu.
Jeden z nejvýstižnějších a neobjektivnějších názorů zde vyjevil pan Miroslav Čapek, a to ten, že ignorování výsledků referenda obcí (s posvěcením dokonce i státem v zastoupení Ministerstva vnitra) je nezákonné, a nikoho to prakticky netrápí!
Podle ust. § 48 odst. 2 ve spojení s § 49 zákona o místním referendu č. 22/2004 Sb. je výsledek referenda pro zastupitelstvo a orgány obce a statutárního města závazné.
Zrušit závazné referendum je možné jen soudním rozhodnutím v případě, že bylo rozhodováno o něčem, co nespadá do samostatné působnosti obce (§ 6 tohoto zákona) nebo co je uvedeno v § 7 (např. jde-li o rozhodnutí, které je v rozporu s právními předpisy). A protože otázka referenda - (vý)staba domova seniorů (v samostatné působnosti obce) NENÍ v rozporu se zákonem, nepomohl by ani soud.
Ano, je pravdou, že by to obec "odskákala" v tom, že by asi stavební firmě platila odškodné/sankce.../ a že by tedy již investované peníze mohly přijít vniveč, ale dokud by nebylo provedeno zrušující referendum již referendovaného, není zde žádné právní MOCI, která by jej mohla obejít.
To, že obec původně ignorovala povinnost, vyhlásit z vůle občanů referendum ještě dříve než začala se stavbou, by pak co do náhrady škody za újmu stavební firmě šlo za starostou a jeho zastupiteli (radními).
Škoda, že se přípravný výbor referenda bojí jít do soudního sporu, ten by vyhrálo a případ sloužil jako precedens a varování pro místní "politiky", aby brali vůli občanů vážně nejen před volbami do zastupitelstvech.
:-)
Ten článek je zcela neobjektivní, jednostranný a dehonestující účastníky referenda. Navíc ukazuje, že když se plátné referendum zcela ignoruje a za každou cenu si prosadí svoje. Holt i výsledek referenda se nemusí líbit a i něco stát. To už tak bývá. Mnohem větší škodu v povědomí občanů udělá to, že když jdou vyjádřit svůj názor a ten uspěje, tak je ignorován a ta správná parta ho obejde a prosadí si svoje za každou cenu. Lidi pak nepůjdou příště hlasovat. Jako v Rakousku prosadili ukončení výstavby jaderných elektráren a to těsně. Je to sice špatné rozhodnutí, ale rozhodnutí je respektováno! Tady se vůle lidí hodila do koše. Byť může být rozhodnutí nemorální, tak by mělo být respektováno!! Velice špatné rozhodnutí. Co když půjde o volby a nevyhrajou dosavadní politici tak budou ignorovat výsledky voleb? Legálně vyhrajou komunisti tak proto že budou fuj fuj tak budeme výsledky ingorovat? To rozhodnutí prostě JE ŠPATNÉ! 🫣
Souhlas - "pálí" Vám to!
Hodně naivní pokus, neboť podle § 1936 odst. 1 občanského zákoníku potřebuje VĚŘITEL, tedy exekutor pro svoji odměnu a oprávněný pro svoji pohledávku z rozsudku, souhlas DLUŽNÍKA. Bez něj není splnění dluhu platné.
Jenže je jasné, že takovéto rádobyplnění těm osmi tisícím dlužníkům (i opakovaným) neoznámili, a oni by se tak jako tak neuměli bránit, neboť do spisů exekutorů chodí málokdo (nehledě ke znalostem předpisů).
Ale J. P. je jeden z lidských potkanů mezi exekutory. Už byl /myslím/ opakovaně před kárnými senáty.
Odkaz . Je to trochu jinak s těmi mobilizovanými v první válce. To že by po Mnichovu šli Němci z Rakouska je víc než pravděpodobné, otázka jestli by do toho šli, když jím nešlo ani tak o území jako o průmysl a ten by rozsekali. Ztráty by měli vyšší co se týká vojáků, civilisté by to odnesli na naší straně,jsou to složitosti,dnes asi zbytečné o tom přemýšlet.
Dobré odpoledne, omlouvám se za pozdní reakci:
Vámi uváděný odkaz nejde otevřít, resp. píše "error". 🙂
Tak čtyřiapůl mio mobilizovaných, to bych věřil, ale určitě to nebyla armáda v mírových stavech, to by dle mého bylo neufinancovatelné.
Proč si myslíte, že by měli větší ztráty než naši vojáci? Vyjdeme-li z Hitlera, ten chtěl ČSR politicky a vojensky vyřadit, nepotřeboval jej nutně bez dalšího obsadit, takže jeho vojákům by šlo jen o to, honit naše vojáky a ustupující vojska jsou vždy snažším terčem než ofenzívně organizované.
Milý pane autore, můžete uvést argumenty k názoru, že president NEMUSÍ podepisovat zákony (čl. 51 Ústavy?)
Protože on vykonává úřad, kde je vázán stanoveným postupem (např. je-li ve správním řádu, že správní orgán nařídí ústní jednání, znamená to, že MUSÍ jednání svolat, ne že se volně rozhodne, že ne - nechápu, proč tam někdo chce mít MUSÍ/NESMÍ/ZAKAZUJE SE....při výkonu úřadu takovéto příkazy a zákazy, když "orgány", které se tak nazývají při připodobňování k orgánům lidským, t.j. celek (stát) rozdělený na své části, které fungují ne proto, že CHTĚJÍ/MUSÍ..., ale že to mají takto naprogramované DNA (zákony), čili jejich "život" (výkon funkce) je předem známý (napsaný). 🙂
(Viz: "Řešení, že by prezident sice v duchu doporučení expertů státní rozpočet tiše nepodepsal, ale ani nevrátil Poslanecké sněmovně, takže po uplynutí lhůty stejně bude platit, asi můžeme vyloučit. Touhle lehce pokryteckou cestou - známou hlavně z éry Václava Klause - by prezident zůstal u gesta, kterým se zamračí a dá najevo odstup. A na pár dní rozproudí ústavněprávní debatu, jestli takhle postupovat může (ano, může) a má (ne, nemá)"
PROSÍM PĚKNĚ, neví tu někdo ze čtenářů, co myslí autor příspěvku tím, když tvrdí, že vláda uzavřela (dříve) smlouvy s investory solárů s tím, že jim ve splátkových kalendářích tyto investice zaplatí (včetně nějakého zisku)? Myslel snad autor smlouvy podle z. č. 72/2000 Sb. o investičních pobídkách a o změně některých zákonů (zákon o investičních pobídkách)?
Nebo je autor jen demagog a chtěl jen jakožto zástupce jednoho z těch investorů (českého původu se zahraničním formálním sídle a právním založením) ohlupovat, že šlo o smlouvy, ale ve skutečnosti že investoři dostanou menší dotace podle zák. č. 180/2005 Sb. o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie a o změně některých zákonů (zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů), ačkoliv je historicky prokazatelné, že výkup ceny stanovené dle
§ 6 tohoto zákona byly ERÚ stanoveny chybně - výhodněji, než tento zákon sám dovoloval?
Clovek nedostal ceske obcanstvi “zpet”. Musel si ho udelat, ne obnovit. Na zaklade rodneho listu jsem pozadal a ziskal jsem po nejakem case “potvzeni o nabyti ceskeho obcanstvi” stejne jako cizinec zijici v Cechach. Jedine, co mi obnovili je rodne cislo, kdybych nemel originalni potvrzeni, dostal bych i to nove.
Trumpa jsem nevolil (drive ano). Je nebezpecny. Uvidime, treba to nebude tak zle. Nejvice me vadi ze ma v planu jit po svych odpurcich a amnestovat kriminalniky kteri se podileli na utoku na Capitol
Samo, požádat, udělalo to spoustu bývalých čsl. občanů, kterým občanství např. odňali komouši, nebo o něj přišly tím, že emigrovali a časem nabyli občanství svého státu..
Já moc tu kampaň obou účastníků nesledoval, ale přišlo mi (a třeba to, co se Vám u Trumpa nelíbí, což mne taky ne), že právě tohle mohla Harrisová využít v kampani, napadnout jeho republikánství jako trapnou masku, kdy ve skutečnosti jde o sobeckého a nic neuznávajícího hédonistu. Přišlo mi, že byla taková nemastná, neslaná. Možná to byla taktika, chtěla ukázat onu "lidskou", rozumnější tvář než soupeř, každopádně je o Amících známo, že rádi vše bantumské. :-)
Tak za toto vysvětlení ještě jednou moc díky.To jsme se odevzdali, tedy protektorát pěkným grazlum. Umíte si představit se bránit? Milión mužů ve zbrani? Rakousko Uherska armáda měla sice 4,5 mil vojáků,ale bojovníků ve zbrani vždy jen okolo 500 tis. a na ltalii se ubránila do příměří. Měli jsme při mobilizaci o polovinu více bojovníků , než kdy R-U monarchie v nejtěžších bitvách první války a úplně jsme se z těch fricku podelali, Beneš stokrát.
Beneš byl skutečně neštěstím země - jeho vliv, resp. schopnosti jsou dle mého velmi přeceňovány.
to s tou R-U armádou se mi nějak nezdá - 4,5 mio jako že v mírové době? Já bych to odhadoval kolem 2,5, ale rovnou říkám, že to není moje silná stránka, spíše tak co mám určité útržkovité vzpomínky na čtené. 🙂
Víte ale, jakou jsem udělal zkušenost? Celý svůj řekněme dospělý život jsem si myslel, že nejdůležitější století za posledních pět set let bylo naše "loňské", ale když jsem se před asi třemi lety opravdu pořádně zakousnul do historie devatenáctého, tak jsem změnil názor a vyšlo mi, že dvacáté dojíždělo to, co se načnulo v předchozím - hlavně společensky, politicky a právně. :-)
Tak za toto vysvětlení ještě jednou moc díky.To jsme se odevzdali, tedy protektorát pěkným grazlum. Umíte si představit se bránit? Milión mužů ve zbrani? Rakousko Uherska armáda měla sice 4,5 mil vojáků,ale bojovníků ve zbrani vždy jen okolo 500 tis. a na ltalii se ubránila do příměří. Měli jsme při mobilizaci o polovinu více bojovníků , než kdy R-U monarchie v nejtěžších bitvách první války a úplně jsme se z těch fricku podelali, Beneš stokrát.
Hodně koukávám na diskuse o naší obraně x neobraně u článků, které se zabývají obdobím Mnichova a okolo a je to zajímavé čtení - občas si říkám, že kdyby my amatéři dali dohromady všechny info, co máme (víme) zjištěné/přečtené/slyšené, tak to dá docela kvalitní analýzu, lepší než od profi historiků a vojáků. 🙂 Žel by to bylo o nadšencích...
Já za sebe říkám, že kdyby to bylo čistě jen o střetu nás a Německa (bez dalších účastníků - např. Maďarska a Polska, Francie vzhledem k naší spojenecké smlouvě, Anglie - jen z principu jako imperiální soupeř Německa, tak bychom i tak prohráli, protože jak jednou napsal siginifikantně Siegfried Knapp ve svém Já, voják (vzpomínky kapitána štábu různých jednotek, naposledy vojenského velitele Berlína, Helmutha Weidlinga v květnu 1945, tak my bychom nebyli hloupí, abychom šli frontálně proti těm největším pevnostem, ale v co nejslabších místech - a to bylo samozřejmě rakouská hranice, kde se udělaly jen tzv. ŘOPíky pro čtyřčlenou pěchotní posádku, tudíž tanky by to prorazily jedna dvě. Naše vojenská obranná strategie byla vedena úvahou, co nejvíce zdržovat postup Němců do vnitrozemí Čech a Moravy a čekat útok Francie na Německo. Tudíž bychom (při rozhodnosti Hitlera), podlehli, ale kůži zadarmo určitě nedali, takže bychom Němce hodně vyčerpali, že by si rány lízali hafo let. Ano, nabízí se tím to, že jsme se měli obětovat za svět, jenže jsme nepočítali se Stalinovými plány k dobytí Evropy v rámci původního bolševického hesla - internalizace komunismu - samozřejmě leninsky upraveného - Rusko jako předvoj a vedení. :-)
7
Sledujících
1
Sleduje
7
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Také se mně zdá počet aristokratických předků přemrštěný, ale zřejmě je myšlen i těch "paralelních" ( z různých rodů souběžně). Sekvenčně by to opravdu asi nemohl splňovat žádný potomek....
1 odpověď
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
To máte pravdu, to už by logiku dávalo - že předek je i dle pobočných stupňů (větví).
Což by platilo i se obnoveným zemským zřízením utvrzenou zásadou, že ke staré české /územně) šlechtě se počítají ti, kdo byli šlechtici (pány) alespoň před rokem 1500.