Většina četníků má na rukávu našité červené klíny za službu v legiích, ale nikdo z nich nemá na prsou stužku legionářských vyznamenání, minimálně by každý z nich musel mít alespoň tzv. Revoluční medaili a Medaili Za vítězství.
Na neutaženém opasku mají často bodák aniž by byli vybrojeni qkarabinu a navíc pouzdro s pistolí. Oboje jim visí "proklatě nízko".
Na obchůzce nejsou vybaveni pěchotní šavlí.
Jako divákovi je mi úplně jedno který televizní program sleduji, vybírám si podle svého zájmu a kvality.
Ala nechápu, jak je možné, že komerční televize dokáží produkovat téměř stejné vysílání jako Česká televize, aniž by dostávaly státní příspěvek a uživí se jen reklamou, kterou však může vysílat i Česká televize, byť v menší míře !
ČT je totiž černou dírou na peníze - stačí se podívat na závěrečné titulky jejich pořadů a porovnat s dřívějškem. A všimnout si kreativních poradců a specialistů !
Rozšíření poplatků na mobily, tablety a počítače je vlastně plošnou daní ve prospěch dvou veřejnoprávních medií
Korespondenční volba by se měla umožnit pouze těm českým občanům pobývajícím v zahraničí, kteří mají trvalý pobyt či pozemek na území České republiky a platí tu daně. Pokud mají trvalý pobyt v zahraničí, či mají dokonce tamější občanství, tak není důvod proč by měli ovlivňovat tvorbu zákonů České republiky volbou českých poslanců, senátorů a presidenta, protože pro ně platí místní zákonodárství.
Pokud by zákon o korespondenční volbě ze zahraníčí prošel, tak by měl být vytvořen "zahraniční volební obvod", protože vsouváním zahraničních hlasů do stávajících volebních obvodů může současné ministerstvo vnitra ovlivit výsledky jejich voleb.
Ostatně, existuje ještě pojem "dvojí občanství", které kdysi řešilo i otázku "dvojího zdanění" ?
Nechápu, proč se vede tato nesmyslná debata, Církevní, tak zvaný Svatovítský poklad byl od počátku 60. let minulého století trvale vystaven na Pražském hradě v kapli sv. Kříže a to zdarma! Nevím ovšem, jak tomu bylo v posledních letech, kdy se z prohlídek objektů v hradním areálu stal výnosný obchod.
Za trvalé a stálé potíže s přihláškami na střední školy může jednoznačně CERMAT a úředníci ministerstva školství, kteří na něj tuto důležitou agendu z pohodlnosti přenesli. CERMAT inkasuje obrovské peníze za něco, co od dob I.republiky až do roku 1990 zvládaly samy školy jen na základě směrnic ministerstva. Výmluvy, že se neví, kolik bude dětí a kolik z nich bude mít zájem o vyšší vzdělání, jsou při existenci Statistického úřadu trapné. Pamatuji se, že rok před ukončením povinné školní docházky se ve třídě vyplňovaly dotazníky o co kdo má zájem a rodiče se případně radili s vyučujícími.
Obdobně si gymnasia, reálky a průmyslovky samy organizovaly maturitní zkoušky podle pokynů a pravidel ministerstva. Téma písemek bylo celostátně jednotné a utajené, obálky otevřeli ředitelé v den konání maturity, později bylo vyhlašovány rozhlasem. Zkušební otázky se téměř neměnily a opět je vypracovávali pedagogové ze školního sboru.
Dostatek míst na středních školách se například po válce řešil jednoduše zvýšením počtu žáků ve třídě, což ovšem nebylo ideální.
Domnívám se, že by bylo účelnější zrušit Cermat a ušetřené desítky milionů korun poskytnout krajům, aby v předstihu stavěly nové školy, či rozšířovaly kapacitu stávajících. A samozřejmě zvýšit kvalifikaci a odpovědnost pracovníků ministerstva školství.
Osobně mám dojem, že pracovníci Cermatu problematiku přijímání na školy a zkoušek vědomě a trvale komplikují. Při občasné četbě zkušebních maturitních otázek mám reálný dojem, že ač absolvent vysoké školy bych dnes maturitu určitě nesložil.
Zajímavé je, že nikdo nediskutuje o základním principu, zda čeští občané trvale žijící v zahraničí podle místních zákonů se vůbec mají co vyjadřovat ku složení českého parlamentu, který projednává a schvaluje zákony platné pro občany České republiky žijící na jejím území.
Navíc při korespondenční volbě, která není dle ústavy přímá, lze výsledky snadno zfalšovat, protože odesilatele desetitisíců hlasů není možné během voleb prakticky ověřit. A případné ověření v nějaké lhůtě před volbami by stejně prováděli úředníci dosazení právě vládnoucí garniturou.
Nelze se divit , že mnoho lidí záměr autora nepochopilo. Symbolika je totiž povrchní a nepřesná, nahradit na české vlajce modrý klín černým nebo zeleným stromečkem je naivní, neb tím pádem to naše vlajka už není. Vodorovné pruhy by navíc měly být stejně široké. Co má být úzký vodorovný bílý proužek? Snad náznak dárku? A proč je nápis "POLICIE" zelený? Aby se dle p. Rakuse zdůraznilo, že lidé nemají vstupovat do lesů?
Osobně mám dojem, že obrázek se opravdu, ale opravdu nepovedl.
Diskutující si nějak neuvědomili, že v každém filmovém štábu je tzv. skript, pomocný režisér, asistenti režie, někdy i odborní poradci, jejichž úkolem je, kromě jiného, i dbát na to, aby ke zmiňovaným chybám a nedostatkům nedocházelo. Zvláště v historických filmech chyby způsobené povrchním přístupem pracovníků výrobního štábu či podceněním reálií, snižují hodnověrnost filmu a konec konců i jeho umělecké vyznění, protože odvádějí pozornost od tématu. V každém případě jde o pracovní nedbalost, kterou nelze tolerovat a omlouvat tím, že pro diváka je důležitější děj a napětí.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Co to jsou "plovoucí elektrárny" a jak se "vaří na dřevě" ? Kdo to překládal ?
2 odpovědi