ČSSZ je rozhodla, berou v potaz věk některých důchodců? To mám nyní zakládat účet 90 letiletým rodičům? Celá léta jim nosili důchod dpmů. Netvrdím, že platby kartou nezvládnou, ale připadá mi to na hlavu postavené Pošta stále zdražuje, dříve doručovali každý den, dnes doručují ob den. Pošta je taková černá díra, kde mizí peníze, hlavně, že si manažeři vyplácejí milionové odměny, byť je pošta několik let v nepřestavitelné ztrátě, tak jak tedy hospodaří.
Na poště jim nabídnou poštovní účet od ČSOB a automaticky (prý to jinak nejde) zřídí internetové bankovnictví i kdyby nechtěli, osobní zkušenost příbuzný 89 let, za kartu zaplatí 150,- Kč pokud internetové bankovnictví nebudou užívat a výpis z účtu na základě písemné žádosti poštou za poplatek 60,- Kč, na email odmítají výpis zasílat, hlavně že mají virtuální asistentku Kate ???
Jde o podstatu věci. Pokud by se vše odehrávalo tak, jak vy sama píšete v poslední větě, pak proč ten humbuk z Hradu okolo toho? Ještě by byla jedna možnost, kterou znají i ti nejméně gramotní uživatelé bankovnictví. Mohl trvalým příkazem převést jakoukoliv částku za svého účtu na pani podplukovnici a je to. Ale tím, že se do toho namočil aktivní "nechytrák" Jurečka a následně i vlastním vyjádřením o převedení části jeho gáže na manželku jaksi ´¨de jure¨' tomu dali punc dohadů, nesrozumitelnosti, hlouposti...nebo následné legalizace jejího příjmu. Přece nebude pan prezident posílat peníze vlastní ženě, tak jí to uzákoníme. A o to zde (velmi samozřejmě) šlo. Jinak by vámi uváděná varianta o fakturaci nebo varianta o převodu peněz na její účet byla bezproblémová a nebyl by žádný humbuk. Jenže celá ta věc měla cílené pozadí o přiznání požadované částky zákonnou normou. O nic jiného nešlo. Přeji vám krásné Vánoce a vše dobré.
PS: Vy sama jste jasným důkazem toho, že diskutovat lze i slušně a bez vulgarismů. O to více si Vašeho názoru vážím.
Pane Procházka domnívám se, že pokud nemají zúžené společné jmění manželů tak plat pana prezidenta patří do společného jmění manželů a tudíž i manželce
Ok, ale ještě musí říci opozice, a to jsem antidemokolka, kde vzít a za menší peníze toho pana "čistého" .... protože bOhužel nikdo to nechce a ani za takovéto peníze dělat, to je realita, on sám a bohužel správně připomíná, že může okamžitě odejít a mít dvojnásobné peníze... A primátor mu to navíc dá, protože úřad funguje a on sám se nemusí o nic starat a může potřásat ruce sportovcům a pokládat věnce atd. To vše by bylo nakonec OK, pokud by měli výsledky...???!!! ,ale protože "politiku" nikdo schopný dělat nechce , protože jinde si vydělá třikrát i vícekrát tolik , pojede se dál bez ohledu na výsledek ...
Spíš nikoho slušného mezi sebe nepustí
Nevím, co kdo řeší ( tedy mimo děti s poruchami) - my jsme normálně měli dva cizí jazyky - ruštinu a od 6.třídy jsme si mohli vybrat - němčinu, franštinu, angličtinu. Přišlo nám to docela fajn, nikdo neměl žádné velké potíže. Neměli jsme žádné počítače ani výukové tabule, přesto jsme se jazyky v pohodě naučili.
Paní Urbanová, když byla ruština povinný jazyk nebyl ani nesměl být žádný další povinný, snad jen jako nepovinný.
Mému otci je 80. Normálně používá internetové i mobilní bankovnictví. Až na to nebude mentálně stačit, samozřejmě mu s výběrem peněz z bankomatu i placením pomohu.
Navíc koukám, že nás tady dost balamutíte: Odkaz 1
Reklama je reklama, ale co jsem psala je praktický příklad z minulého týdne od příbuzného, taky jsem tomu nejdříve nechtěla věřit a šla jsem si to ověřit na poštu, kde zřizují poštovní účty, dosud jsem o poštovních účtech neslyšela. Ověřte si jak to ve skutečnosti probíhá.
Poštovní spořitelna byla historicky součástí Investiční banky (posléze IPB), kterou v roce 2000 převzala ČSOB. Ani v ČSOB neměla Poštovní banka svoje IČO, ale byla pouhou divizí...
Internetové bankovnictví Vám důchod na poště nevyzvedne a karta už dneska bývá k většině účtů zdarma. Převody z účtu na účet jsou také zdarma. Placení QR kodem je uživatelsky nejjednodušší, co zatím bylo v oblasti platebního styku vymyšleno.
Pokud by Vám bylo 80 let nebo 89 určitě by jste platila QR kódem a ČSOB k poštovnímu účtu chce po těchto seniorech za kartu 150,- Kč pokud nevyužívají internetové bankovnictví.
Zisk miliardy a neštěstí se vybírat od seniorů za výběr v hotovosti na přepážce v bance 100 až 150,- Kč a ČSOB to ještě vylepšila, ta neposkytuje výpis z účtu pokud klient nemá internetové bankovnictví, ani na email. Internetové bankovnictví nemají hlavně senioři, přece člověk v 89 letech si nebude zřizovat internetové bankovnictví aby si mohl na poště vyzvednout důchod, pokud by chtěl výpis ze svého účtu, musí si dopisem písemně požádat a zaplatit 100,- . ČSOB využívá toho, že se spojila s Poštovní spořitelnou a vydělává na seniorech co si chodili na poštu pro důchod.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
zlatě když nosili pošťáci důchod domu...ještě jsme si popovídali...asi by bylo nejlepší kdyby nebyli žádní důchodci....pěkně vymyšlený to je...zvýšíme ti důchod abychom si navýšení zase vzali nazpátek....
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na poště Vám nabídnou poštovní účet od ČSOB ke kterému Vám systém automaticky zřídí internetové bankovnictví (prý to bez internetového bankovnictví nejde, prý je tak nastavený systém), vlastní zkušenost příbuzný 89 let. A výpis zúčtu na písemnou žádost poštou za poplatek 60,- Kč a poplatek za kartu 150,- Kč pokud nebudete užívat internetové bankovnictví , odmítají zasílat výpis na email.
1 odpověď