Zdravé obědy jsou samozřejmě dobrý nápad a leckde už v tomto směru něco dělají. Spotřební koš zahrnoval luštěniny ve školních jídelnách už před řadou let. Je ale nesmysl jít do extrému. Například pokud nahradíte jahodový jogurt jen bílým, řada děti, které by snědly ten jahodový, se bílého nedotknou. Stejně,budete-li jim cpát jen tofu a luštěniny. Oběd nesnědí a zaplácnou se něčím daleko horším než by byla původně vařená varianta ve školní jídleně. A luštěniny způsobují zase jiné zdravotní problémy, kvůli vysokému obasahu purinů. Zkrátka nic se nemá dělat do extrému, jinak je to kontraproduktivní a nenaplní původní myšlenku o zdravém stravování.
Výše odměn u zaměstnanců placených z prostředků daňových poplatníků by se měla zastropovat. Není přece možné dát asistence odměny 700 tisíc, copak za ně asi odvedla za práci navíc ke své běžně pracené práci. To samé odměny řediteli. Ať si jdou dotyční pracovat do soukromé firmy a uvidí, jestli jejich práce má takový přínos, že je majitel odmění takovými penězi. A to ta firma generuje zisk. Tohle je plýtvání penězi daňových poplatníků.
Ta částka asi nikoho nepoloží, na druhou stranu je to ze strany OSA snaha za neoprávněné obohacení, pokud předpokládá, že každý majitel mobilu v něm bude mít stažnou hudbu. Většina uživatelů dnes využívá nějaké streamovací služby, jejímž prostřednictví jsou autorská práva již zaplacena. Na paměťovou kartu či do paměti telefonu asi ukládá málokdo, protože je to naprosto zbytečné a jen to zabírá místo.
Chůze po té nové dlažbě je mnohem snažší nejen pro žen s podpatky, ale také pro lidi s horší mobilitou i pro vozíčkáře. Bylo by asi vhodné zamyslet se nad tím, že nelze všechno nechat tak, jak to kdysi někdo udělal s daným materiálem a možnostmi pokládky. Svět se vyvíjí, tak proboha snad nemusíme zachovávat věci ze středověku, obzlášť, když jsou funkčně horší.
Nejlepší pro zákazníky je kombinace obojího. S malým nákupem jít na samoobslužnou pokladnu, s velkým k pokladní. Nebo existuje X dalších důvodů proč jít ke kase s pokladní, třeba proto, že na to nevidíte, nebo se vám třesou ruce apod.
Pokud bude fungovat obojí, budou spokojeni všichni. Vyčůranost některých obchodů je v tom, že klasické pokladny zavřou a poraďte si všichni.
Myslím, že místo přijímaček by mělo ministerstvo vymýšlet, jak navrátit reputaci učňovským oborům. Ale jak se zdá, chtějí na maturitní obory nahnat ještě těch pár posledních chytřejších dětí, které ještě na ta učiliště jdou. Přitom podívejte se, jak jsou dnes složité systémy, elektrikář by také měl mít něco v hlavě, nebo třeba vybudovat systém vytápění, kde se kombinují různé zdroje dohromady a to celé se řídí automaticky, na to chce mít dobrou hlavu. Místo toho půjdou děti studovat různé sociálně právní a sportovně podnikatelské SŠ, aby měly maturitu a ve výsledku nebudou umět nic a řemeslníci taky nebudou.
Není tělocvik jako tělocvik. Já sportuji celý život, ale nerada vzpomínám na školní tělocvik, kdy se hrála hodinu co hodinu vybíjená. Jak jsem tu přiblblou hru nesnášela. Pak se rychle plnily tabulky, běh 1500 m, sprint, hod, skok a po zbytek roku zase vybíjená. Že by nám k tomu běhu někdo něco řekl, to ani náhodou.
Moje děti měli tělocvik docela pěkný, chodily na lezeckou stěnu, na lekce sebeobrany, do fitka nebo střídaly sporty, hrály basketbal, florbal, cvičily pilates. Když se chce, jde to a najednou to ty děti i baví.
Hroutí se děti i na základní škole, je to hlavně povahou. Perfekcionisti to mají těžké, sami na sebe kladou nepřiměřené nároky. Oběcně jsou dnes děti hodně přecitlivělé. Moje děti byly na víceletém gymnáziu šťastné, a to ani nemluvily šesti jazyky. Učení bylo dost, ale volného času na koníčky taky. Neměnily by. A učitelé jim říkali, jak se s nimi skvěle pracuje oproti studentům ze čtyřleté paralelky.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Neútočil na muslimy, útočil buď na exmuslimy nebo křesťany. Tím je o jeho skutečném úmyslu řečeno vše. Slova jsou jen slova, důležité jsou činy.