Několikanásobně postavené na hlavu, složení obyvatelstva v srdci Velké Moravy byla mnohonárodnostní směska od Avarů přes Kelty a Germány až po Slovany, těch tvořilo podle dnešních výzkumů asi 20%. Bylo to dáno prolínáním národností, jak se stěhovaly. Ale podle archivované dobové korespondence s papežem skutečně Rostislav a Svatopluk měli titul králů, o staletí dřív, než tento titul získali Přemyslovci.
Už v počátcích první republiky Beneš ukázal, co je zač, kdy po útoku Poláků do Těšínska chtěl vyjednávat s nepřítelem, co postupoval jeho zemí. Vrchní velitel armády, co jí v roce 1938 tváří v tvář nepřítele dal rozkaz složit zbraně. Prosákly zprávy, že v době Mnichova jednal Jan Masaryk s Daladierem a snažil se ho odvrátit od ústupků Hitlerovi. A ten mu prozradil, že je to plán Beneše, jak z konfliktu vycouvat. Ten nakonec utekl s tím, že má plán. Říkalo se o něm, že "Má plán - eroplán". Také se říkalo, že doporučit za prezidenta E.B. byl největší Masarykův omyl.
Kdo jen trochu čuchl k IT musel to čekat. Už dopředu bylo jasné, k čemu nutně musí dojít. Tvrzení, že 1.7. to zapneme a všichni budou spokojeni, jak to krásně funguje, ukazuje jen to, že vrcholní představitelé tohoto státu neví o čem mluví. Přejít na nový systém, který není otestovaný, s lidmi, kteří si ho nemohli "ošahat" a z nichž se mnozí PC spíš bojí, a v některých případech k datu spuštění nemají ani vybavení? A navíc, úředníci jsou v podstatě proti jakékoli změně a novoty podvědomě i vědomě bojkotují. Je to jako všechno v této vládě, něco se slibuje a pak obrat o 180°. Ale tento debakl je ukázkový. Korunu tomu nasadil Antimonopolní úřad, když de facto zarazil vychytávání chyb.
Další oběti pověstné "43". Už za komančů se jí říkalo Silnice smrti. Donekonečna odkládaná dostavba dálnice. Za Druhé republiky se rozestavěla a pak po Vítězném únoru se soudruzi rozhodli, že dálnice je kapitalistický přežitek. Ale začalo se připravovat pokračování v 80tých letech minstol., ale komunistický ráj se už finančně hroutil a tak se to "na 10 let" odložilo..
Stavitelem musel být Francouz, je to krásná ukázka kastelu, včetně stěžejkového padacího mostu, co neměl v Čechách obdoby. Husité a se o něj ani nepokoušeli. Ve své době - až do masivního používání dělostřelectva - byly tyto hrady nedobytné. Palba z kuší hluboko do předpolí znamenala pro útočníka katastrofální ztráty. Dnes stojí mimo hlavní cesty, ale asi to bulo v minulosti jinak, šlo o jeden z nejvýznamnějších královských hradů.
Stačí se podívat na historii Organizované Destrukce Státu. Papalášstvo v roce 89 šup do Občanského Fóra, pak klusem s Klausem do ODS, krást plnými hrstmi a ještě do toho mlaskat. Hlavně zabránit tomu, aby STB byla prohlášena za zločineckou organizaci. Zlé jazyky cosi šuškaly o výměně moci politické za hospodářskou.
No, našel jsem informace o tažení legií proti centru Germánů, které bylo v "hoře, ze které vytéká voda". Tam legionářům pomohli všichni jejich svatí, protože došlo k erupci metanu a plameny zasáhly germánské válečníky, kteří už měli legionáře skoro pod kontrolou. Předtím ale šla voda, co pokropila vyčerpané římany. Tahle legenda cekem odpovídá tomu, jak skutečně probíhaly samovolné výrony plynu, po počátečním výronu vody šel metan a plameny. To centrum bylo asi v Nákle, tahle pevnost prostupuje i pozdějšími legendami. Na místě samém jsou jasně vidět pozůstatky mohutného opevnění a stopy po velkém vypáleném městě.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ale je to jen legenda, vznikla snad až v 19tém století. V ten rozhodující den po 15ti týdnech obléhání zahájili Švédi palbu z děl o šesti ráno, skončili ve čtyři odpoledne a pak na šesti místech zaútočili. Byli krvavě odraženi, jen na dvou místech pokračovaly boje až do šesti večer. U kostela sv. Tomáše se dokonce dostali na bastion, podařilo se je ale odrazit i tam. Ztráty byly hrozné, údajně příkopy na Špilberku byly plné padlých vojáků, a obléhání tím skončilo. Začali balit.