Právě proto, že jsem do zatáčky brzdil motorem, jsem osm měsíců po získání řidičáku způsobil dopravní nehodu, díky kterým byla dvě auta na šrot. Policajt, který to šetřil mi řekl, že ze zákona je to moje vina, ale při své nezkušenosti jsem neměl šanci. Bylo pod nulou, ale silnice byly suché. Před obcí jsem do levotočivé zatáčky brzdil motorem (v tu chvíli jsem už jel jen asi 45 km v hodině. Jak jsem vjížděl do zatáčky. Mírně jsem pohnul volantem doleva. Přední kola brzděna motorem se dostala na led, který nebyl vůbec vidět, zadní byla ještě chvilku na suchu, takže mě to hodilo přímo do auta přijíždějící v protisměru. Já se obával, že by mě setrvačnost mohla v případě náledí vyhodit vpravo do pole. Ani ve snu by mě nenapadlo, že náledí auto místo toho vyhodí vlevo. Naštěstí ani řidič v protisměru nejel rychleji než padesátkou, protože právě vyjížděl z obce, tak ani jeden z nás neměl újmu na zdraví. Teprve po letech jsem se dozvěděl, že příčinou srážky bylo právě brzdění motorem do zatáčky (tedy kromě náledí). Takže fakt rada nad zlato...
Brzdění motorem je v pořádku, ale musíte pochopit chování auta. Jinak je to u pohonu předních nebo zadních kol a též charakter jízdních vlastnosti vozu, nedotáčivost nebo přetáčivost, umístění těžiště. Prostě každé těleso se setrvačnosti pohybuje rovně a síla, která to má změnit zapůsobí více na předek nebo na zadek vozu, podle toho ten pak ustřelí.
Embéčko s motorem vzadu snadněji vyjíždělo kopce s náledím než třeba Žigulík. Na vrcholu stoupání končila bytová zástavba a z otevřené pláně zprava zadul poryv větru. Lehký předek následoval po větru, auto se nekontrolovatelně točilo dokola, až skončilo na druhé straně v hromadě sněhu, naštěstí bez následků.
Když chce vyšší odběr, ať se zasadí o nižší ceny.
A co takhle, kdyby se ostatní země domluvily/spolupracovaly a všechny nasadily vysoká cla na vše z USA? Otázka je, zda svět potřebuje USA víc, než USA svět.
Ale on nepotřebuje vyšší odběr, potřebuje vyšší zisk a má li možnost jako silnější vnutit své ceny, pak to udělá jako každý jiný prodávající.
On nějaký takový průšvih bývá i užitečný. Pamatuji slova kdysi ředitele, jak začínajícímu mladíkovi říkal. "Tebe tady v podniku musí být cítit!" Později jsem viděl u jiných, že to nemusí být jen chvályhodnými skutky, ale že stačí mnohdy jen být viděn a slyšen, aby se o něm vědělo, že je tady.
Také se stalo, že člověk z kanceláře přímo na pracovišti sliboval zákazníkovi téměř nemožné. Předák byl u toho a ohradil se, čímž poněkud zpochybnil tvrzení a to před zákazníkem. To jistě neměl, ale vyřčené nevrátí se už zpátky. Průšvih zralý na vyhazov se rozkřiknul po provoze. Druhý den už ho vítal pokyn, že ihned má jít za šéfem. Z obavou tam zašel a sekretářka mu předala poukázku na mimořádnou odměnu za "iniciativní přístup k řešení problému".
A. Nepamatuju se, že by v Česku, v EU nebo na Ukrajině vlastnil půdu Číňan, vono to totiž zákony moc nedovolují, na ty se na rozdíl od Ruska celkem dodržují.
B. A co se týká století se radši vzpamatuje vy - my žijeme v 21.století, zatímco bolševici, Rusové a jejich místní fanklub žijí intenzivně v letech 1941-45.
Pane, vy toho evidentně nepamatujete (nebo nevnímáte) ještě mnohem více. Podle vašich komentářů k jiným diskutujícím potvrzujete slova J. Wericha, že diskutovat s ... znamená, že pak už diskutují dva takoví ... !
Tak se zeptejte svých známých, jestli by radši umírali hlady na půdě patřící Straně a Vůdci, nebo chrochtali přejedením na půdě obhospodařované jiným rozumným vlastníkem, který si ji koupí.
Tihle šanci nedostali.
Ten rozumný vlastník je Číňan?
Vzpamatujte se, žijeme už v jiném století. "Čo bolo, to bolo, terazky som tu majorom já".
Nejlepší pokrok by byl, kdyby Trump zaplavil Ukrajince ještě více zbraněmi než Biden.
Rusák rozumí jen síle.
Tedy, když něco nejde silou, půjde to ještě větší silou. To by mělo být motto Trumpa, Evropy i Ukrajiny.
A když té "ještě větší síly" se momentálně nedostává pak velení logicky přebírá mozek. Bohužel některý mozek to neví.
Jasně hladověli nebo dokonce umřeli hlady na půdě která patřila Stalinovi, Straně, Kimovi. Ti se ale měli!
Tenkrát hladověli, jak říkáte, zato nyní a později budou chrochtat blahem na půdě patřící Číně, USA a dalším. To se pak budou mít a těšit se z toho, že výnosy už nepatří Stalinovi, Straně, Kimovi, ale odtečou někam do ciziny.
vyjádřím se jen k focení. Je mi to až odporné (tak to cítím já), když se něco stane, tak je vidět v houfu lidí, jak všichni kolem drží před sebou mobily a fotí si to, nebo cokoli, celebrity, něco zajímavého, , zpěváky...pořád jen mobil před sebou. Kolem dokola fotky, fotečky, fotky...K čemu jim ty fotky budou? Kdyby to byli lidé, kteří tak rádi fotografují a ukazují děj ostatním, pořizují si snímky, tak proč si nepořídí kvalitní foťák? To je jen aby ukázali svým známým, že tam byli, že viděli, že fotili a hele...takhle to tam vypadalo. Nebo si často nějaké neštěstí, které si vyfotili, nebo zřícený dům, havárii, prohlíží? Proč?
Je to pro ně zajímavé, jaký smysl jim to dává, co cítí při pohledu na své fotky? Nebo když to ukáží svým známým, vymažou to pak? Nebo se na to chodí často dívat aby je to potěšilo? ?
No a teď do mě, já to vydržím. Škoda, že si mě nemůžete vyfotit..🙂 - no, v mobilu by vám čočka nepraskla 🙂
Focení mobilem se ukázalo jako nejúčinnější nástroj na etnicky odlišnou menšinu věnující se rozkrádání kovů ve strážní službou střeženém objektu. Oni vědomi si praktické beztrestnosti si nic nedělali z ochranky, ani z přivolané policie. Fungovala pouze hrozba, že ty fotky dostane sociálka a pokrátí jim dávky. To se pak přemístili jinam.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Na vánoční pohádky si diváci už zvykli, ale tolik stupidity jako letos, to snad ještě ani nikdy nebylo. Ale co horšího, ty pohádky byly jedná za druhou a všude (pokud tam nebyla zrovna reklama)! Kdo nechtěl pohádku měl na volbu už jen vypínač.