" ... lidé začnou milovat svůj útlak, zbožňovat technologie, které ničí jejich schopnosti myslet.
Orwell se obával těch, kteří zakážou knihy. Huxley se obával, že nebude důvod zakazovat knihu, protože nebude nikdo, kdo by si ji chtěl přečíst. Orwell se bál těch, kteří nás připraví o informace. Huxley se bál těch, kteří nám dají tolik, že se snížíme k pasivitě a egoismu. Orwell se obával, že nám bude skryta pravda. Huxley se bál, že pravda bude utopena v moři bezvýznamnosti. Orwell se obával, že se z nás stane zajatá kultura. Huxley se obával, že se staneme triviální kulturou, zaujatou nějakým ekvivalentem feťáků, orgií ..."
Mám stejný problém - cholesterol a cukr. Lehce zvýšené, není to na léčbu, ale nemám jíst vejce, uzeniny, červené maso, těstoviny - jsem zmatený...(a naštvaný).
Lidé jsou živeni potravinářským průmyslem,
který nevěnuje pozornost zdraví.
A jsou léčeni zdravotnickým průmyslem,
Který nevěnuje pozornost jídlu.
Zkuste si vyhledat téma inzulinová rezistence, co všechno způsobuje a jaké benefity přináší její vyléčení. Mně se podařilo změnou životního stylu, ale především STRAVY vyhnout klasické léčbě obou zmíněných problémů. Tj. práškům do konce života. Jinak vejce jím denně, uzeniny střídmě, masu se nevyhýbám, stejně jako máslu, sádlu, špeku a smetaně. Z výše uvedeného si odpustím jen ty těstoviny.
Překvapuje mě, že je v článku dáváno za příklad zrovna Portugalsko. Pamatujete, Portugalsko mělo nejvyšší míru proočkovanosti i proti Covidu. A po nějakém čase i nejvyšší nadúmrtnost. Pokud se dostanete do Portugalska, zeptejte se místních, co si o tom myslí. Nebudu zde uvádět, co jsem si vyslechl já. Mohl bych být označen za dezinformátora, jako v případě mého odkazu na rozhovor s prof. Jaroslavem Turánkem.
Proto doporučím jen oficiální zdroj. Pokud máte zájem, podívejte se na Eurostat - Excess mortality indicator. Zde je uvedeno mimo jiné i Portugalsko, Jul-2024 15,3 %.
Pokud bude Petr Fiala premiérem, ani případný restart vlády nepřinese naší vlasti nic pozitivního. Petr Fiala byl, před svým zvolením, velkým kritikem činnosti EU a vlády Andreje Babiše. V předvolební kampani nasliboval nemožné. Otázkou bylo zda už tehdy si toho byl vědom a postupoval tak s vidinou získání postu, nebo to byly naivní představy teoretizujícího profesora politologie. Jeho, pro mnohé nečekaný obrat, co se týče EU, neplnění předvolebních slibů a způsob jakým řídí vládu, svědčí o tom prvním. Po jistou dobu byl prakticky neviditelným premiérem, což v menší míře činí i dosud. Svým jednáním nám dokazuje, že záležitosti, týkající se života naší země a občanů mu nejsou až tak blízké, jako ty, při kterých se může mezinárodně zviditelnit a být chválen.
Proč by se lidé vyhýbali očkování, pokud by byli přesvědčení, že jim zachrání život, nebo přinejmenším ulehčí průběh nemoci? Nepracovat ve zdravotnictví, možná bych, jako mnozí, podlehl masivnímu nátlaku nadnárodních vládnoucích elit a jejich štědře odměňovaných poskoků. Nedivím se, že jsou ještě pořád znevažování lidé, kteří na tuto loterii se zdravím nepřistoupili. Dokud se nesetkáte s člověkem se zdravím poškozeným po některé z dávek, neuvěříte. A pokud s jedním, budete asi stejně na pochybách, co vlastně jeho potíže způsobilo. Pokud jich uvidíte desítky, včetně náhlých neočekávaných úmrtí a tzv. "turbo rakovin", nejspíše změníte názor.
Zatím pořád ještě máme možnost se rozhodnout svobodně. Otázka je, na jak dlouho?
Řekněte, která armáda na světě snáší dobře nenadálý útok, když se připravuje sama k útoku?
Proč nebyli zakopaní? Proč se potají a v noci stahovali k hranicím? Proč sovětské letectvo stálo srovnané na letištích kousek od hranic? Proč měli rozkaz nestřílet a nevyvolávat provokace? proč se tak zvětšila Rudá armáda? Proč velitelé frontů neměli rozkazy k obraně? Protože se připravovali na něco úplně jiného, než byla obrana. Z toho vyplývá prakticky všechno, co jsem řekl.
Němci nevěděli o polovině železničních tratí, nezeptali se ani vlastních spoluobčanů, kteří je stavěli. Nevšimli si tanku T-34 ani KV. Odhadovali počty sovětské techniky v tisících tanků, i Guderian měl poloviční odhad. Zničili 2 tisíce letadel a slavili to jako konec Rudého letectvva, které ale mělo letadel 24 tisíc.
Uvědomte si jednu věc, ano Rudá armáda neslavně dopadla ve Finsku. Opravdu neslavně. Ale Finy porazila. A vzala si z toho ponaučení, Němci lyžařské jednotky Rudé armády chválili a sami byli nepřipravení. Z Německé strany to byla totální nepřipravenost, třeba i v logistice, doplňování jednotek atd.
Tak jinak. Když se rozhodnu dát někomu po hubě, měl bych si být jistý, že po hubě nedostanu já sám, nebo ne? Pokud si jsem jistý silou, budu klidně provokovat.
Ruda armáda byla v útočném postavení nikoli v obranném. Síly vysunuté až k hranici, nezakopané. Bylo to během přípravy na útok, někde byly vojska, někde zásoby, někde štáby bez vojsk. Němci byli v tom samém postavení o týden dřív, také nepřipravení na obranu.
Zničení části si sovetského letectva. Rozkaz nestřílet po Němcích prvních pár hodin. Nepřipravení velitelé k obraně, nezkušené jednotky (za rok se zformovalo 100 divizí), prezentace Němců jako přátel SSSR, totální selhání Žukova jako náčelníka generálního štábu, stažení tankových jednotek od hranic místo útoku na německé území. Zničení obrovského množství zásob u hranic.
Sám popisujete tu bídu Rudé armády a přitom se dnes lze v článcích dočíst, že Operace Barbarossa byla spuštěna na základě obavy z ruského útoku. Nebylo to spíše tak, že Němci si byli dobře vědomi nízké bojeschopnosti Rudé armády? I na základě toho, jak neslavně dopadla ve Finsku?
Stalin si byl jistý, protože nebyl důvod napadnout SSSR před tím, než se Německo vypořádalo s Velkou Británií. A zpravodajci nebyli schopni svoje tvrzení logicky doložit, například jakoukoli přípravou na vpád do SSSR (zimní benzín, oleje, vybavení atd.).
To vyzbrojeni je otázka. 24 tisíc tanků, 24 tisíc letadel. Tanků KV a T-34 víc než u Stalingradu. Na rozdrcení Německa to stačilo minimálně 2x. Armáda 5 milionů mužů.
To je otázka. Jak vy si tedy vysvětlujete ten rychlý postup německých vojsk? Proč tolik ruských divizí, a to už v prvních dnech, odstavil nepřítel?
Myslím si, zdůrazňuji myslím si, že to neodmítl. Když se podíváte na rozmístění Sovětských divizi, tento plán byl prakticky naplněn. A všechny prameny, i sovětské, potvrzují, že v červnu 1941 se z vnitrozemí přesouvaly všechny divize ke hranicím. Hlavně k německým. Nehledě na to, že během 30 dní před německým útokem se Ruda armáda rozrostla o 800 tisíc vojáků.
To už ovšem bylo příliš pozdě. Myslím si, kdyby si "neomylný" Stalin nebyl tak jist smlouvou o demarkační linii podepsanou dva roky předtím a poslechl své zpravodajce, připravil vojsko, vypadal by průběh války jinak. Navíc, vzpomenete si, což přiznali i Sověti v jejich dokumentech, jak mizerně byla tehdy Rudá armáda vyzbrojena.
Podívejte se, o kolik procent vyskočila výroba v USA a v SSSR po začátku války. Od roku 1940 nemohli dělníci v SSSR dát výpověď v továrně, pracovalo se 6 dní v týdnu a pracovali i mladiství.
Továrny se stěhovaly za Ural, protože SSSR vedl nakonec obrannou válku, ne tu válku, co plánoval. Kdyby plánoval obrannou válku, továrny by se za Uralem rovnou stavěly a nestěhovali.
Máte na mysli ty dvě varianty návrhu preventivního útoku proti německým divizím, které se postupně usazovaly v Polsku? Ty, které Stalin, přes varování Žukova odmítl?
„Nedovolíme, aby tak hrozný útok rozdělil společnost,“ vzkázala. Společnost musí v těchto těžkých časech „držet při sobě“.
Podobná silácká prohlášení jsme už mohli zaslechnout z Francie i Velké Británie. Co se tam od té doby změnilo? Situace se jen zhoršuje. Stejně tak v dalších zemích jako je Norsko, Švédsko, Dánsko, Holandsko, Rakousko ...
Společnost v celé EU kolonii je navíc už delší dobu, čím dál tím více, rozdělována nesmyslnými politickými a ekonomickými rozhodnutími dosazených vládnoucích elit.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Kdyby se měřilo všem stejně, to by bylo zatykačů. Ale to se najdou představitelé státu prohlašující, že ve svém případě nebudou rozhodnutí Haagu respektovat. Aby se zanedlouho, v případě představitelů Izraele, zasadili o jeho přijetí.
1 odpověď