To bohužel vidíme. Již před dvěma lety neměl mít Rus žádnou techniku a vyndaval ze skladů nepojízdné stroje z druhé světové. Podle úspěchů a počtu zásahu Ukrajinské armády už mu měli dávno dojít tanky i obrněné transportéry. Pořád nic, pořád odněkud vytahuje další a další stroje, další kouzavé bomby, další munici ,další jednotky speciálních sil, další a další drony.
Domníváte se snad, že rusáci zabíjejí děti na Ukrajině málo plošně ???
Domnívám se, že vzhledem k historickým zkušenostem naší civilizace z poslední světové války má válka na Ukrajině veliké rezervy. Počínaje kobercovým bombardováním, nebo plošným nasazením raketových systémů GRAD.
Pokud budu porovnávat současné vojenské konflikty pak má válka na Ukrajině srovnatelné oběti například s válkou SAE x Jemen.
Ian Brzezinski nejlepší adept do první linie vojsk NATO v třetí světové válce. Třeba tam uplatní diplomatické schopnosti.
Války vedou ti co se znají a umírají pro ně ti co se neznají. Každý kdo volá po válce by měl nastoupit do první linie aby mohl svou vizi a chtíč naplnit krví potencionálního nepřítele.
Ano, nejvýraznější je v tomto Babiš. Jak si myslíte, že vypadá návrh zákona?
Vzhledem k tomu jak za 35 let naše zákony pokročili do fáze zmatku, protiřečení, neprovázanosti, nevymahatelnosti, nepostižitelnosti, složitosti. Zjednodušeně řečeno
"je v tom takovej bordel, že se v tom nikdo nevyzná". Na zákonnou spravedlnost někteří naši občané čekají desetiletí. Dokonce i stát je na vlastní zákony je krátký, viz D3 u Tábora. Ve spoustě sporných protiřečení zákona je pohlíženo výroky nejvyššího soudu. Například souběh funkcí u korporátů.
To není trend 5 ani deseti let. Stačí zavzpomínat. Kupónová privatizace, likvidace průmyslu tunelováním, kampeličky, IPB, tunel Blanka, anonymní akcie. Perlička nakonec solární baroni a - 500 miliard, které platíme každý z nás v ceně energie.
No vidíte, to je další velké plus Putina, že probral demokratický západ včetně velení NATO z toho mnohaletého spánku a víry, že nás nikdo neohrožuje.
Konečně budeme budovat připravené, moderně vyzbrojené a bojeschopné armády a připravovat se na obranu proti dalším magorům, kteří by měli podobné choutky jako Putin. I ksyž to bude chvilku trvat a nebude to zadarmo.
Válka na Ukrajině navíc ukázala, jak je potřeba modernizovat armády a že 2% HDP na obranu je málo.
A ANO, máte pravdu, závislost na ruském plynu a surovinách byla opravdu velká, částečně díky naivitě některých evropských politiků, ale podstatnou měrou i díky vlastním zájmům a v neposlední řadě i díky kolaboraci s putinovým režimem. A to se týká nejen německých a francouzských představitelů, ale i našeho bývalého prezidenta a expremiéra, který potřeboval levný plyn pro své chemičky.
Jeho vláda za přispění prezidenta nerozjela dostavbu bloků JE, nebyla prodloužena smlouva s Norskem na dodávky plynu, nerealizoval se TAL a STORK II.
Díky vládě Fialy jsme nezmzli, benzín nestojí 150,- Kč za litr, budují se nové kapacity a trasy a rusák strádá.
A jak velká je závislost na ruském průmyslu?
Putin dává 40% rozpočtu na válku a stačí zajít na ruské weby a přečíst si, jak ta jejich ekonomika a průmysl funguje. A bude pro putina hůř.
Naprosto souhlasím až na 3 poslední odstavce.
Ropu i plyn pořád překupujeme a byť v loňském roce to nebyl plyn ruský, letos už je.
Máme obrovské štěstí, že benzín není za 150,- Kč, ale na to pan premiér nemá pražádný vliv. Cena benzínu v ČR se neřídí podle toho jak se pan Fiala a jeho vláda vyspala.
Jak velká je závislost na ruském průmyslu ?
To je otázka. Pro letecký a automobilový průmysl obrovská dá se říct přímo strategická. Ruský zpracovatelský průmysl dodává do EU více jak 80% spotřeby niklu, titanu, hliníku a jeho derivátů. Bez ruského niklu nebude možné realizovat green deal EU. Bez ruského leteckého duralu nepostavíme v EU jediné dopravní letadlo. Bez ruského hliníku naše vozidla budou mít opět komponenty z oceli, budou těžší, mít větší spotřebu a nebudou splňovat eko cíle EU.
Francouzi a PSA mají obrovské problémy s ND pro své vozy. Výfuky a spoust ND bylo vyráběno v Rusku. Například chlazení turba pro motor 2,2HDI 150KW neseženete nikde v EU jako nový díl. Pouze v rusky mluvících zemích.
Putinův rozpočet na válku je stejný možná menší než ten americký na zbrojení.
Navázanost obchodu, služeb a průmyslu na armádu je v USA mnohem vyšší a to oficiálně USA nejsou s nikým ve válce.
Nelze všeobecně říci 40% rozpočtu jde na válku. Nejsou to výdaje na válku, je to výdaj na zbrojení, vývoj, modernizaci, logistiku výroby. To nejsou věci, které ekonomiku potápí. Naopak to jsou věci, které ekonomiku živí. Stačí se podívat 4% HDP v USA jsou náklady na zbrojení a vytvořený ekonomický potenciál je přes 30% tvorby HDP.
A které poslance vlastně hodnotíte? Ty, co připravují návrhy zákonů nebo ty, co tam mají za sebou stovky hodin obstrukcí? Být poslancem není práce, je to poslání. Ten shodný slovní základ není náhodný.
Zákony nepřipravují poslanci, ty pouze podávají návrh. Návrh, který zpracovali odborníci z daného oboru placeni ze státních prostředků.
Tento návrh je předložen poslance, který zastupuje svůj tým k prvnímu čtení a poté se připomínkuje a další poslanci jej konzultují s dalšími odborníky a připomínkují. Pokud je být poslancem poslání a nikoliv práce pak je třeba jim platy nedávat a vyplácet jim pouze náhrady. Neznám nikoho kdo by za své poslání byl placen.
Je ,ale evidentně vidět, že mnoho poslanců to tak jako vy také vidí. Do práce, nechodí, žádnou činnost nevykazují a pobírají měsíční mzdu za " poslání".
Čím dál mám silnější pocit, že ze strany ANO a SPD je to nejen hrubě primitivní polulismus, ale i určitá strategie. Jejich poslanecké kluby jsou tvořené zcela průměrnými, či spíše podprůměrnými osobnostmi a určitě by si přáli, aby díky nízkým platům byla tato podprůměrnost standardem v celém politickém spektru. Já osobně říkám otevřeně, že současné platy poslanců jsou vzhledem ke ztrátě soukromí a neustálého veřejného urážení a ponižování vlastně hrubě nízké. Já bych to ani náhodou nevzal.
Mzda/plat je ohodnocení vykonané práce nikoliv kompenzace za ztrátu soukromí. Pro poměr odvedené práce jsou platy poslanců nadhodnocene
Paní poradkyně si umí hrát skvěle s čísly. Jen aby obhájila nenažranost českých politiků.
Porovnává a prekrucuje. Jsme členy EU pojďme tedy porovnávat reálná čísla z EU. To jest platy politiků v EU v poměru k průměrné mzdě v jejich zemi.
Chceme časové období pak porovnavejme porovnatelne. Průměrnou výši důchodu k poměru průměrné mzdy před 15 lety a dnes.
Když se porovnává neporovnavatelne vždycky vyjdou čísla co potřebujeme. Můžeme porovnat i poměr průměrného důchodu k průměrné mzdě a poslanecký plat k průměrné mzdě a jejich nárůsty.
Jen pro porovnání v roce 1991 byl průměrný důchod tzv. Plného invalidního důchodu 70% průměrné mzdy. V roce 2023 je tento důchod 3 a 4 stupně atakuje 50% průměrné mzdy.
Závislost na ruské průmyslu? Já nemám doma ani ruské auto, ani ruský telefon a dokonce ani ruský odpadkový koš. Vy ano?
Samozřejmě, že ne vy máte vše z komunistické Číny.
Je vidět, že nemáte absolutní představu co vše Rus pro Evropu dělal a co vše do ní vozil. Měď, hliník, titan, nikl a výrobky z nich byly doménou ruského trhu s Evropou.
Jsou to suroviny pro elektroniku, solární panely automotiv, letectví i obranu. Jsou to roční dodávky za miliardy EUR.
Proto se sankce nevztahují na tzv. kritické suroviny a výrobky z nich. V EU potřebné například pro plán Green Dealu.
Putin je velký stratég.
Podařilo se mu sjednotit Evropu a NATO, pomohl rozšířit NATO o dvě perfektně vycvičené a vyzbrojené armády, přesvědčil země NATO, že je nutné dávat 2% HDP na obranu, rozjel západní zbrojovky, zvedl velkou vlnu pomoci a solidarity s Ukrajinou...
Sám přišel o 750 000 chlapů v produktivním věku, zesměšnil ruské zbrojaře a jejich zázračné zbraně před celým světem, srazil ruskou ekonomiku na kolena převodem na válečnou výrobu, bez západních technologií dnes rusák nedokáže vyrobit ani auto, rusák přišel o západní trhy, Gazprom není schopen zajistit USD a Eura a pro rusáka bude hůř....
Zapomněl jste dodat, že zesměšnil i Evropské zbrojaře, když ukázal pravou tvář evropského zbrojního průmyslu s nedostatečnou kapacitou výroby pro zásobování Ukrajinské fronty. Dále také ukázal nejednotnost NATO a EU ,jeho nerozhodnost a vnitřní rozpory. Ukázal také na obrovskou závislost Evropy na ruském průmyslu i nerostném bohatství. I přesto, že válka je v plném proudu 2 roky nebyl západ schopen zbavit se závislosti na ruské ropě a plynu, nebyl schopen zásobit ukrajinskou armádu dostatkem munice a zbraní. Ten dopad je vidět na obou stranách konfliktu.
16
Sledujících
0
Sleduje
16
Sledujících
0
Sleduje
Otázka pro pana generála by měla znít. Je schopno Spojené království bojovat o své území a bránit jej pokud Rusko napadne západní Evropu?
1 odpověď