No, zatím není jisté, s kým, kdy a jakou smlouvu vlastně na dostavbu dalších jaderných bloků uzavřeme - viz např. současný spor Westinghouse s Jihokorejci a opatření ÚOHS. Takže, s ohledem na důsledky plnění závazků z Green Deal, životnost stávajících jaderných bloků a celkovou energetickou situaci EU, je spíše nutno usilovně řešit otázku jak, kde a za kolik budeme v příštích letech dostatek elektřiny získávat.
Jistě, Československo na takových myšlenkách vzniklo, ovšem dnes již ten stát neexistuje a na jakých myšlenkách vznikla v roce 1993 ČR, jak se dále vyvíjela, a jaká je dnes její pravděpodobná vyhlídka do budoucnosti, jako součásti EU, víme také. Inu, vždy platilo, jak se říká, "řeč se mluví, pivo se pije". Jinak prezidentskému páru to nepochybně sluší, ale že by mě výraz v obličeji první dámy na tom obrázku chytil u srdce, tak to teda zrovna ne. Když jsem v době dětství podobný výraz zahlédl v obličeji mé maminky, hleděl jsem obvykle rychle uniknout z jejího zorného pole a uchýlit se do objetí své dobrotivé prababičky.
No, a co nám brání pozvat naopak ruské děti na rekreaci k nám? Pravděpodobně by se ukázalo, že tady si může každý svobodně cestovat kam se mu zlíbí, zatímco v Rusku nikoliv. To by nepochybně více prospělo propagaci naší demokracie, než všechny ty rozhořčené řeči a nápady na vytvoření seznamu nepřátelských rodičů, kteří si dovolili poslat děti na Krym.
No, ono asi ani tak nejde o humánní porážky skotu a záchranu lesů, nýbrž o realizaci dalšího požadavku aktivistů ochrany ovzduší. Krávy totiž produkují příliš mnoho vysoce škodlivého methanu, takže je nutno přestat je chovat. Nizozemci už s jejich vybíjením začali. Vůbec je prý nutno přestat jíst živočišné produkty a přejít na rostlinnou stravu. Když už se někdo bez masa neobejde, nahradí je maso umělé z rostlinných surovin. Jeho výroba se již začíná rozbíhat. Kravské mléko prý nahradí různá rostlinná mléka, jako kokosové, sojové apod. Na totální likvidaci čuníků dojde v EU zřejmě nejpozději po jejím ovládnutí islamisty. Ti však milují skopové maso, takže možná zachrání chov ovcí a koz.
No, řekl bych, že je to něco jako burza. Kdo má dostatek volných peněz, spolehlivé informace nebo dobrý odhad, jaký bude další vývoj cen bytů, byt koupí, na vrcholu před případným poklesem cen včas prodá a může vydělat.. Podobné je to v případě výše pronájmů, které se většinou pro jistotu uzavírají jen na rok. Když tyhle spekulace nevyjdou, prodělá, v lepším případě budou jeho zisky menší než očekával. Nájemce, který špatně odhadne své možnosti, se může ocitnout i na ulici.
Autoři tohoto projektu zřejmě předpokládají, že v uvažovaném období bude ČR stále členem EU a NATO. Při úvaze o proveditelnosti projektu rychlovlakových tratí je tedy nutno uvážit i jeho návaznost na další projekty EU dle doporučení pana Draghi, tj. zejména na dokončení projektu "Green Deal", "integrace" EU a "Azylového paktu". V případě NATO pak násobné náklady na zbrojení.
Jasně, předěláme v EU investicemi bilionů euro všechno na elektřinu z nestabilních OZE, (převážně z půjček a pokud nám Čína dodá potřebné suroviny). Tak snížíme během dalších 25 let obsah CO2 v atmosféře o 4% a budeme si lámat hlavu, kde vzít většinu elektřiny, kterou z OZE stabilně nezískáme a jak zaplatíme ty dluhy (viz vývoj situace v Německu, které je na té cestě s Green Deal asi nejdále). Mezi tím jen Čína způsobí zvýšení obsahu CO2 v atmosféře o cca ty 4% každé tři měsíce.
Nu. již dnes mladé generace ve "vyspělých" státech komunikují mezi sebou převážně prostřednictvím mobilů a sociálních sítí a lidé se stále více individualizují. Všechno se digitalizuje, obyvatelstvo vymírá. Pokud se bude potřeba juniorů zmenšovat, bude se tu i porodnost dále snižovat. Nač plodit děti, které nebudou mít v životě uplatnění? K realizaci robotizace budou potřeba zdroje energie a surovin a bude tedy nutno především svést boje o ovládnutí území , kde tyto zdroje jsou. Což dnes už fakticky probíhá. Takže cestu k tomu robotickému ráji lidského nicnedělání nevidím zrovna v růžových barvách a jsem vcelku rád, že se jí nedožiji a svým pravnoučkům věru nezávidím.
Inu, u nás pracuje již přes 70% žen v aktivním věku, čímž sice přispívají do státní kasy údajně cca 500 miliardami a navíc by každá měla porodit alespoň 3 děti. Nerodí, takže vymíráme. Dožívají se vyššího věku než muži a ještě bychom jim měli platit dřívější důchod, na který stejně nezbývají peníze? No, to tady na Západě nikoho jistě ani nenapadne.
Ceny povolenek tady určují spekulanti na burze, stejně jako cenu elektřiny, ropy a plynu. Vše se řídí zásadou dosažení co nejvyšší zisku korporací. Nějaké klima je jim u zadku. Německo už pokrývá z 55% výrobu elektřiny z OZE, mohutně rozvíjí elektromobilitu. Volkswagen zavírá některé provozy, propouští zaměstnance a německá ekonomika jde do kopru. Naši politici dělají, jako že to nevidí, stejně jako průšvihy v případě migrantů. OZE-lobby shrábne svoje enormní zisky a dotace a naše vláda pochvalu z Bruselu. A kdo neskáče není Čech. Co vlastně je, to mu vysvětlí pan Foltýn.
Inu, na povinnost rekultivace máme zákon, majitelé dolů měli povinnost vytvořit na rekultivaci fond v určité finanční výši. Je rovněž stanoveno na co se fond může použít, kdo o tom může rozhodnout, jakým způsobem a kdo je účastníkem příslušného rozhodovacího řízení. Všechny odborné posudky by měly být podrobeny samozřejmě oponentuře. Všechna rozhodnutí řádně zdůvodněna. Pokud si někdo myslí, že byl porušen zákon, může podat žalobu. Délka řízení není podstatná, protože efekt se projeví až za poměrně dlouhou řadu let, ovšem ovlivní život na poměrně velkém území. Prostě dodržujme zákony, jejichž závazný výklad může udělat jen soud a je to. Vše by mělo být naprosto transparentní, pokud jsou ve hře veřejné finance. Politické zájmy a bláboly jsou bezpředmětné. Alespoň tak by to mělo probíhat v právním státě.
Na celém tom případu není nic mimořádného ani nečekaného. Ten podnik jsme v roce 1992 zprivatizovali, majitelé se měnili, vytřískali z toho, co se dalo a skončilo to obvyklým procesem vytunelování jako u řady dalších našich podniků a nakonec úpadkem podniku. Stát s tím v podstatě nic nenadělá, je to privátní majetek. Stát se musí postarat akorát o nějakou tu tisícovku nezaměstnaných, dát jim podporu v nezaměstnanosti, případně nějaké sociální dávky. Jinou práci si musí holt ti lidi sehnat sami s pomocí úřadů práce, což by neměl být problém, protože přece u nás je volných míst habaděj. Běžný postup. Nebo to stát může zestátnit, zaplatit všechny dluhy a někomu zase za pakatel prodat, či z toho udělat další národní kulturní památku jako to udělal z jiné části ostravských hutí. Běžný systém privatizace zisků a socializace ztrát, na kterém je naše ekonomika založena.
Zdá se, že nejvýhodnější pro obě strany je, když ta fotovoltaika nevyrábí téměř žádnou elektřinu. Na jedné straně majitel dostane dobře zaplaceno, jakoby vyráběl na plný výkon, a na druhé straně v distribuční síti není třeba řešit náročné vyrovnávání různých nárazů a kolísání způsobené fotovoltaikou. V zimě to tak stejně bude převážně probíhat, protože sluníčka moc není. Všechno je OK, máme na to přece zákon, na kterém určitě obětavě spolupracovala fotovoltaická lobby.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Že by po dlouhé době americký prezident, který by dával přednost reálné diplomacii před válčením? No, nevím. S ohledem na to, co už to válčení i USA stálo, je to snad možné. Ale pochybuji. Celý svět utrácí za zbrojení stále více peněz než kdykoliv před tím a zbrojařská lobby se jen tak svých zisků nevzdá. Navíc svět je hluboce rozdělen a vzájemná nenávist roste. "Kanonenfutru" pro ty zbraně je zatím dost.