Jenže, pane Svobodo, v celé Evropě všichni zbrojí jako o závod, protože se předpokládá, že vypukne "horká" válka minimálně s Ruskem. No, a kdo buduje obranu vojenskou, musí také samozřejmě myslet na ochranu zázemí fronty, tj. protivzdušnou ochranu a kryty. My nemáme vybudovano ani jedno ani druhé. Kdo, jako já, zažil jen třeba Protektorát a bombardování Prahy, tak moc dobře ví jak jsou kryty důležité. Mám na mysli, samozřejmě válku konvenční, nikoliv jadernou. V té bychom si přežitím nemuseli asi lámat hlavu.
Takže.... opravdu bych rád viděl odpověď na jednu jednoduchou otázku - kde v Evropě tohle není? V které zemi (ideálně srovnatelné s naší situací, tedy SK, PL, HU, SL atd...) není podobná situace? To všude vládne Fiala?!?
Inu, pane Tillingere, ve všech těch státech EU se vládne více méně fialovým stylem, tj. takovým tím vojenským stylem "provedu". Výsledek takovéo vládnutí se může podle konkrétních podmínek poněkud lišit, ale v zásadě bude nutně odpovídat rozhodnutí vrchního načalstva.
Kromě toho, rozvoj elektromobility nezávisí jen na dotacích na podporu odbytu elekromobilů, nýbrž např. i na dostatku levné a stabilní elektřiny. Jenže to zatím, rovněž bohatě dotované, OZE nezajišťují. Naopak, vedle jásání nad plněním plánu elekromobility, lze současně číst články o energetické krizi a hrozícím nedostatku elektřiny v celé EU. Kde je tedy elementární logika vynakládání všech těch dotací protlačovaných vedením EU silou?
Že by po dlouhé době americký prezident, který by dával přednost reálné diplomacii před válčením? No, nevím. S ohledem na to, co už to válčení i USA stálo, je to snad možné. Ale pochybuji. Celý svět utrácí za zbrojení stále více peněz než kdykoliv před tím a zbrojařská lobby se jen tak svých zisků nevzdá. Navíc svět je hluboce rozdělen a vzájemná nenávist roste. "Kanonenfutru" pro ty zbraně je zatím dost.
To je Mnichov 2.0. Logiku to dává, na evropském území by měli dělat pořádek Evropané, ale vůči UA je to nefér. Proč by měla odevzdat část území? Předpokládám, že regulérní referendum už asi nebude možné, protože přece už jedno "proběhlo úspěšně", že,
No, možná z podobného důvodu jako Srbsko odevzdalo Kosovo.
Hlavně obě dvě hlavní politické strany vlastně mají velmi podobný názor na budoucnost Polska a hlavně proto dělají kroky...
No, hlavně si myslím, pane Poláčku, že Poláci jsou dnes, na rozdíl od nás, hrdí na své historické tradice, mají daleko větší sebevědomí, nenechají si moc kecat do své politiky ani bruselské panstvo a chtějí zaujmout v Evropě ekonomicky, ale hlavně vojensky, významné postavení. Zatím se jim to daří, uvidíme jak to nakonec dopadne. Jejich nepřátelství s Ruskem má rovněž jistou historickou tradici.
Poláci mají výrazně kvalitnější a odpovědnější politiky než ti naši cyklisté a egoisté...
No, něco na tom, co píšete, pane Poláčku, asi opravdu bude. Protože průměrná mzda v Polsku trvale stoupá a je dnes v přepočtu vyšší než v ČR, na zbrojení vydávají 3,9% HDP a na příští rok plánují 4,7% HDP (v přepočtu přes bilion Kč). Přitom jejich veřejný dluh (vyjádřený jako procento HDP) je prakticky stejný jako u nás. A Poláci jsou relativně v klidu, ač jinak jsou ochotni kdykoliv daleko radikálněji protestovat než Češi.
No, zatím není jisté, s kým, kdy a jakou smlouvu vlastně na dostavbu dalších jaderných bloků uzavřeme - viz např. současný spor Westinghouse s Jihokorejci a opatření ÚOHS. Takže, s ohledem na důsledky plnění závazků z Green Deal, životnost stávajících jaderných bloků a celkovou energetickou situaci EU, je spíše nutno usilovně řešit otázku jak, kde a za kolik budeme v příštích letech dostatek elektřiny získávat.
Navíc Westinghouse má spor s Korejci, že ten reaktor co nám chtějí dodat je vlastně jejich duševním vlastnictvím, takže tam to bude taky veselé...
Sice tam byla výrazná spolupráce, ale prý tenhle už je čistě korejců, ale tak známe USA....
Westinghouse, který se často pohybuje na hraně insolvence, tenhle kšeft nutně potřebuje. Divím se, že jsme vůbec dělali nějaké výběrové řízení a neudělali to jako Poláci, rovnou nákupem přes americkou vládu.
Ne, ÚOHS nevyhověl neúspěšným uchazečům. To jen klasická ukázka kvality dnešních novinářů, kdy titulek prodává, i když je nesmyslný. ÚOHS si jen vymezil čas na rozhodnutí. Jde o běžný procesní krok v komplikovanějších případech. To ale místnímu čtenářstvu vůbec nevadí, v alejích tu zase bude nablito....
Máte samozřejmě pravdu, pane Kalíšku. Ale, myslím, že ČEZ má zbytečné obavy, že ÚOHS rozhodne nějak moc pozdě. Teď v USA nemá zřejmě nikdo čas na řešení problémů Westinghouse Comp. Ale volby v USA jsou již 5. listopadu. Až se tam ten volební zmatek uklidní, tak se i tenhle problém Westinghouse určitě nějak vyřeší, jako dosud vždy. Ať už to dopadne jakkoli, nám zbude problém z čeho tu stavbu zaplatíme. Jako vždy.
Jistě, Československo na takových myšlenkách vzniklo, ovšem dnes již ten stát neexistuje a na jakých myšlenkách vznikla v roce 1993 ČR, jak se dále vyvíjela, a jaká je dnes její pravděpodobná vyhlídka do budoucnosti, jako součásti EU, víme také. Inu, vždy platilo, jak se říká, "řeč se mluví, pivo se pije". Jinak prezidentskému páru to nepochybně sluší, ale že by mě výraz v obličeji první dámy na tom obrázku chytil u srdce, tak to teda zrovna ne. Když jsem v době dětství podobný výraz zahlédl v obličeji mé maminky, hleděl jsem obvykle rychle uniknout z jejího zorného pole a uchýlit se do objetí své dobrotivé prababičky.
No, ale v Rusku také můžete cestovat, kam chcete s výjimkou oblastí, v kterých má své zařízení armáda. A armády na své území nepouští civilisty běžně, kdy třeba v USA jsme se k takovému území dostali a vojenská policie u nás byla velmi rychle a slušně nás vykázala a dokonce převezla o kus dál, kam se mohlo.
V tomto případě jsem měl na mysli možnost svobodného cestování kamkoliv do zahraničí. Podle našeho mainstreamu by totiž v tomto směru měly být dnes v Rusku podmínky podobné jako u nás za minulého režimu. Takže by je k nám Rusové nepustili.
No, a co nám brání pozvat naopak ruské děti na rekreaci k nám? Pravděpodobně by se ukázalo, že tady si může každý svobodně cestovat kam se mu zlíbí, zatímco v Rusku nikoliv. To by nepochybně více prospělo propagaci naší demokracie, než všechny ty rozhořčené řeči a nápady na vytvoření seznamu nepřátelských rodičů, kteří si dovolili poslat děti na Krym.
No, ono asi ani tak nejde o humánní porážky skotu a záchranu lesů, nýbrž o realizaci dalšího požadavku aktivistů ochrany ovzduší. Krávy totiž produkují příliš mnoho vysoce škodlivého methanu, takže je nutno přestat je chovat. Nizozemci už s jejich vybíjením začali. Vůbec je prý nutno přestat jíst živočišné produkty a přejít na rostlinnou stravu. Když už se někdo bez masa neobejde, nahradí je maso umělé z rostlinných surovin. Jeho výroba se již začíná rozbíhat. Kravské mléko prý nahradí různá rostlinná mléka, jako kokosové, sojové apod. Na totální likvidaci čuníků dojde v EU zřejmě nejpozději po jejím ovládnutí islamisty. Ti však milují skopové maso, takže možná zachrání chov ovcí a koz.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
V tom s vámi souhlasím, už jen proto že kryty "dávají duševní jistotu" obyvatelstvu.
Moje reakce byla spíše ve světle jaderného úderu, kterým jsou tu lidé zastrašováni.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Uvážíme-li, že dnes je účinnost jaderných zbraní o jeden až dva řády vyšší než byla v případě bomb použitých na Hirošimu a Nagasaki a míru následného radioaktivního zamoření, tak o takových krytech nemá samozřejmě smysl uvažovat.
1 odpověď