Opravdu se mi líbí "nestrannost" pana autora. Zatímco na těch, kteří se mu nelíbí, nenechá nit suchou, své chráněnce omlouvá a vysvětluje, jak například podcenili kampaň. Jestli pak ho napadlo, že lidé nemusí dát tolik na kampaně a více sledovat (a pamatovat si) chování a kroky jednotlivých stran po celou dobu mezi volbami? Pro většinu lidí už opravdu není důležitá minulost lidí před desítkami let (kádrová rezerva a voják věrně sloužící socialistické vlasti, toho času dlící na Hradě, také nikomu příliš nevadí). Autora článku zřejmě ani ve snu nenapadlo - nebo si to jen nechce připustit, že hlasy, které mu tolik leží v žaludku, jsou prstě hlasy protestní, hlasy lidí, kteří jsou zklamaní a frustrovaní z chování dnešních elit a směřování vývoje. A vůbec se nedivím.
V mnoha věcech má autor pravdu. Rudá Armáda v Praze opravdu tolik neobjevila. A podíl Vlasovcu v nejtěžší době povstání byl přínosem. O perzekuce představitelů povstání ani nemluvě. Škoda, že je článek velmi tendenčni a jednostranný. Tak jak jsme před lety v podstatě neslyšeli o podílu americké armády, dnes se vše, opět bez objektivního pohledu, otočilo o 180 stupňů. Není zde zmínka o podílu Rudé armady na osvobozovani zbytku Československa, není zmíněno politické rozdeleni Evropy na Jaltske konferenci, že ztráty Českého obyvatelstva způsobené spojenci šly na vrub nejen Sovětů ale i západních spojenců (např. bombardovani Plzně, Prahy, útoky hloubkaru). Prosím autora o nadhled a objektivitu. Ne o dehonestaci jedné strany!
Jen pro doplnění, každý spisovatel a každá jeho kniha odráží dobu, he které žil. Život byl daleko drsnější, ale opravdovější. A K.J.Erben se nijak nevymyká ze své doby. Pokud nejdete ve své knihovně staré pohádky, vydané třeba ještě před 2.světovou válkou nebo i dříve, zkuste si něco přečíst. Mám jich několik po svém otci a dědovi. Z dnešního progresivistického pohledu plné násilí a nekorektnosti. A co si se všemi moderními předpisy a výmysly vychováváme? Generaci sněhových vloček, na které se nesmí zvýšit hlas a nedej bože po nich něco chtít. Ale i oni jednou vkročí do reálného života a sklením v němž byly jako děti vychovávané zmizí. A máme obrovský problém. Jenže myšlení autora článku přesně zapadá do té dnešní prazvláštní doby. Bohužel. Prostě, jak jsem psal, každé dílo je odrazem doby a tento článek není vyjímkou.
Větší blábol jsem dlouho nečetl. V4 sdružuje státy s podobnými zájmy a historickými zkušenostmi. Ale chápu autora článku. Je to zarytý eurofederalista a liberál, který by se chtěl vzdát posledních zbytků suverenity ve prospěch Unie, což v tomto podání znamená ve prospěch Německa a Francie. Jenže národní zájmy těchto států stojí o kus jinde než naše. Osobně jsem daleko větší konzervativec a věřím, že nás může zachránit jen návrat ke kořenům a k používání zdravého selského rozumu. Za sebe, pokud EU nezmění své chování a nedojde k návratu před Lisabonskou smlouvu, otevřeně říkám že jsem 100% pro Czexit.
Vzhledem k tomu, že se v konfliktu jedná právě o území separatistická, území, na kterých po změně Ukrajinské vlády po puči v roce 2014 chtěli žít lidé jinak (m.j. vadí například kontroverzní jazykový zákon), je jediným reálným řešením jednání, nikoli snaha neustále válčit. Válka vysiluje všechny, bohužel nejvíce Ukrajinu. A vede k eskalaci napětí ve světě. Ano, roli hrají i velmocenské cíle obou hlavních mocností, to jest Ruska a USA. Ukrajina je zde jen v roli toho, kdo na vše doplácí nejvíce a EU má roli užitečného idiota.
Rád bych, aby debata byla vyvážená a podložená argumenty, ne vzájemnými nadávkami. Ano, Rusové vtrhli na Ukrajinu, což je neoddiskutovatelný fakt. To, že na Ukrajině probíhá válka od roku 2014 je také fakt. Přesvědčte mě argumenty, že Majdan nebyl záměrně vyvolaný puč jednou stranou. Situaci nezlepšil ani kontroverzní jazykový zákon, který potlačoval jiné jazykové menšiny. A na východě Ukrajiny je silná Ruská menšina, které se to nelíbilo (a nejen toto). Tento jazykový zákon se mimo jiné dotkl i Maďarské menšiny na Ukrajině, která je také poměrně početná, což vysvětluje relativní chlad Orbána, co se týče pomoci Ukrajině. Už jste zapomněni na zprávy z východu Ukrajiny s rozstřílenými domy, se zákopy a s boji na frontě dlouho před rokem 2022? Nebo upálení lidí v domě odborů v Sevastopolu? Ano, tohle je de facto válka mocností a umírají v ní zbytečně lidé na obou stranách. Ne stále další a další zbraně a oběti. Tohle může zastavit jen jednání zodpovědných lidí, beroucích v úvahu zájmy všech stran. Veškeré naše oficiální informace jsou jednostranné a neobjektivní, stejně jako vystupování vlády.
Odboráři si zřejmě opět nevšimli, že už více než 30 let žijeme v zemi, kde je povoleno soukromé podnikání.....
Není to poněkud nemístná formulace? Na jedné straně se mluví o svobodě podnikání a na straně druhé je veškeré svobodné podnikání naprosto zadupáváno do země a zbavováno konkurenceschopnosti obrovskou nesmyslnou byrokratickou zátěží, předpisy dovedenými do naprosté absurdity a konkurencí zboží z těch končin světa, kde takové věci naprosto řešit nemusí a také je neřeší.
Ještě bych od autora článku potřeboval informaci, jak dlouho a s jakým úspěchem pracoval v zemědělství? Podle mého názoru se živí pouze od stolu rešeršováním tabulek a bohužel jich dostal pouze polovinu. A na zde uvedené názory, že "házet vidlema může každý jouda" lze jen útrpným pohledem poznamenat, že ti, kteří se bouří nejvíce (a mají proč), nejsou ti joudové s vidlemi, ale ti, kteří musí vše vést ekonomicky, legislativně a s odborností.
Mrzí mě, jak arogantně a s opovržením se mnoho lidí vyjadřuje k odlišnému názoru. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Je automaticky proruský a kompletně protievropský. Debata je ale o něčem jiném. Evropskou unii mám osobně za dobrý nápad, bohužel v poslední době v naprosto tristním provedení. Unie, do které ČR vstupovala, vyla jiná, než dnes. Bohužel byla opuštěna původní myšlenka EU a to, být společenstvím suveréních států, které odbouraly celní bariéry a umožnily volnost pohybu lidí a zboží. Pro takovou Unii jsem. Ovšem ten byrokratický moloch, kterým se stala dnes, se všemi diktáty a nesmyslnými podmínkami odmítám. A Euro? To je jen jeden z posledních znaků, byť omezené, suverenity. Panu profesoru Klausovi v tomto rozumím, i když mám výhrady k jeho reformě z 90.let
A co takhle začít skutečně chránit přírodu? Ještě jsem neslyšel z úst zarytých podporovatelů Green Dealu nic o obrovské nadvyrobě, zbytečné přepravě obrovského množství zboží na velké vzdálenosti atd... A navíc ani slovo, jak přimět Ameriku či Asii (největší znecistovatele) k následování Evropy v sebedestrukci ekonomiky.
Pokud vymizí lidská kreativita a vynalézavost i se svými chybami, přijdeme o to, co nás dělá lidmi. Zdegeneruje ta část lidstva, která tomuto konceptu propadne. Ano, je to pohodlné, ale tím hůře pro nás. Nejlépe pak na tom budou lidé žijící v odlehlých koutech Země s nejmenším množstvím moderních technologií.
Ano, v letectví se takové věci bohužel stávají a všech obětí je mi líto. Zde šlo pravděpodobně o přecenění vlastních sil a podcenění meteorologické situace. Jinak vše muselo být podle předpisu. Mimochodem, podívejte se, co se dnes a denně děje ve velkém na silnicích. Velmi mě mrzí některé rádoby vtipné komentáře na adresu lidí v letadle. Zamyslete se nad sebou!
Sám jsem zastáncem ekologie. Je třeba ale začít s jednosuššími úkoly. To, co předvádí Zelení je jen tvrdá lobby ve prospěch určitých zájmových skupin. Ještě jsem neslyšel klimaaktivisty mluvit o řešeních typu:
Nerozumím tomu, proč se sami chceme zničit a přitom se spoléhat na dovoz ze zemí, které si s ekologií naprosto nelámou hlavu. Není to více devastující pro přírodu, než už takhle dost ekologická výroba a doprava v Evropě?
Někde jsem četl, že se ve světě momentálně staví cca 60 nových uhelných elektráren. Číslo nemám ověřené, ale jeden příklad za všechny myslím postačí:
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek je krásným příkladem myšlení dnesniho msinstreamu. Dokud někdo zastává oficiální názor, je oslavován, když se odchyli, je třeba ho co nejvíce ho znectit. Nechci se vyjadřovat k jednotlivým zmíněným osobám, to je věc názoru vzešleho z osobních zkušenosti nebo různosti zdrojů. Ptám se, pokud s někým nesouhlasím, je opravdu nutné urážet, nebo více zmuže rozumný argument? Proč mi to připomíná pana Gerendaše ve Třech veteranech: "takhle mavame, takhle tlučeme".
2 odpovědi