O fenomén Rudy Kovanda jsem se zajímal, i když v době jeho slávy jsem byl na ZŠ a nemohl jsem ho zažít v akci. V době jeho úmrtí jsem byl šesťák. Franta Kocourek se s ním údajně seznámil, když si přišel pro podpisy po představení. Do soutěží ho potom hlásil on, když si poslechnete jeho (Rudyho) nahrávky, tak by v žádné soutěži neuspěl, protože hudbu dělá kapela a on do toho občas něco zpívá/mluví. Ve Zlatém Slavíkovi byl 6., ne první, ale to se dnes už nedozvíme, protože hlasy zkartovali pořadatelé. Zlatého Slavíka z něj udělal opět Kocourek. Podle jedněch názorů byl Ruda úžasná, charismatická osobnost, podle jiných ho Los Brňos vodili jako cirkusového medvěda. Těžko říct zpětně, jestli mu život zkvalitnil nebo zničil. Asi záleží, co by na to řekl Ruda. Pokračujícím propagátorem hantecu je Radek Retegy, který žije dodnes. Možná by on jediný mohl sdělit, jak to tehdy bylo. R.I.P. Rudovi i Frantovi.
„Jedním z principů našeho života je Dunning-Krugerův efekt.
Efekt je: "Lidé, kteří mají nízkou úroveň dovedností, dělají chybné závěry a dělají špatná rozhodnutí, ale nejsou schopni si uvědomit své chyby kvůli své nízké úrovni dovedností."
Nepochopení učiněných chyb vede k přesvědčení o vlastní správnosti, a tedy ke zvýšení důvěry ve svá rozhodnutí a v sebe sama a také k vědomí své nadřazenosti.
Dunning-Krugerův efekt je tedy psychologickým paradoxem, se kterým se v životě často setkáváme: méně kompetentní lidé se považují za profesionály a kompetentnější lidé o sobě a svých schopnostech spíše pochybují.
Čím nižší úroveň kompetence, tím vyšší sebevědomí.
Za výchozí bod svého výzkumu označili Dunning a Kruger slavné výroky Charlese Darwina „Neznalost častěji plodí sebevědomí než znalosti“ a Bertranda Russella: „Jednou z nepříjemných vlastností naší doby je, že ti, kdo se cítí sebevědomě, jsou hloupí a ti, kteří mají alespoň nějakou představivost a porozumění, plni pochybností a nerozhodnosti.“
Rozdíl mezi švédským, francouzským a českým důchodcem?
Švédský důchodce ráno vstane, posnídá kaviár, vezme rybářské pruty a jde na ryby.
Francouzský důchodce vstane, posnídá šampaňské, vezme golfové hole a jde hrát golf.
Český důchodce ráno vstane, posnídá švédské kapky, vezme francouzské hole a jde do práce. 🤣🤣🤣
Svěrákův humor je skvělý a inteligentní, ale v jeho filmech jsem si všiml jedné věci, že skrytě propaguje manželskou nevěru jako něco běžného a normálního (úplně zbytečná epizodka ve Vesničko má, středisková, v Jáchymovi taky, proč přebírá zadanou ženu s dítětem a ne svobodnou, střetem zájmu dvou soků, v Obecné škole dokonce dvojčata, proč?), a jakoby nějak žárlil na Abrháma, že má za ženu Libuši Šafránkovou, která byla moc atraktivní, tak musí hrát tyhle role často ona a v Koljovi musí hrát postelové scény i přímo s ním...🤔
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
U zavařovaček to funguje a je zajímavé, že poprvé, když se do ní naleje horká voda, praskne. Když se tam dá napřed lžička, a pak horká voda, nepraskne. Když vezmeme sklenici, do které jsme již jednou horkou vodu nalili, byla tam lžička, ona nepraskla, tak už nikdy nepraskne i bez lžičky.