Nemám děti a souhlasím s tím, že si na důchod naspořím sám. Ať je to ale úplně fér, nechť mi společnost vrátí poměrnou část financí, které jsem odvedl na daních a sociálním pojištění. Proč bych měl dotovat dětské nemocnice, školky atd. když ty děti nemám. Ať se mi vrátí poměrná část zdravotního pojištění. Nechlastám a nejsem kuřák. Proč mám doplácet na lidi, kteří zatíží zdravotnický systém mnohem víc. Pojďme do toho. Jsem pro.😃
Tak pojďme:
Říkáte školky a léčení děti. To máme +50 Kč/měs. Ne, ať nežeru +60 Kč/měs. Co tam máte dál? Už nic? Tak já bych něco měl. Co takhle vaše BMI? Je nad 25? Tak to máme -100. Víc jak 30? Tak to už bude -300. Pravidelné cvičite minimálně 3x týdne (posilovna, běh)? Ne? Tak to máme -200. Chodíte denně pěšky alespoň hodinu? Že raději jezdíte autem? Tak dalších -100. Jíte ovoce i zeleninu každý den? Ne, tak -100...
Myslím, že průměrný bezdětný i dětný by zaplakal.😉 Ne nadarmo je státní rozpočet v mínusu.
Ne, článek je o finační gramotnosti a jak již někdo napsal výše jablka za 80 koupí jen finančně negramotný člověk. Zato koupit vodku za 100 je čistě z ekonomickéhon pohledu výhodné.
Záleží na tom, co s tou vodkou hodláte udělat. Jestli ji chcete obratem za vyšší cenu prodat, pak ano, jste finančně gramotný. Gratuluji! 😀
Jestli ji chcete vychlastat, jste trouba. Alkohol je jed. To je, jako byste si koupil motorovku ve slevě jen proto, abyste si s ní pak uřízl nohu.
Je vidět, že článek psala žena a bioložka k tomu. Snaží se o věcnou argumentaci, ale téměř v každém argumentu má zásadní chybu.
Jen namátkou, nemáme jedny z nejvyšších daní ve světě. Nehledě na to, že ostatní západní země jsou mnohem více, některé i několikanásobně více, zadlužené než my. Z odvodů ze mzdy, které jmenovala, jde na důchod jen menší část (a i ta jde jna důchod jejím rodičům, ne ji) většina jde do státního rozpočtu na pokrytí všeho ostatního. Ano, ti pacienti byli její platící zákazníci. Ne, není potřeba, aby populace neustále rostla jinak zbankrotuje. To, že je v Číně o 2% více mužů, taky není žádný biologický průser, jak píše. Tak se prostě 2% Číňanů v této generaci nerozmnoží, no a co?
U nás na matfyzu jeden profesor při důkazu složitější věty říkal: "Biolog by řekl, ... A teď se pojďme podívat, jak to skutečně je."
V jedné věci s ní ale souhlasím. Mít dětí není povinnost. Se svobodou volby, ale přichází odpovědnost. Nemáte děti, tak si na důchod spořte sami.
Myslím si, že to se ale ukáže až později. Teď třeba vlastní nemovitost mají jen rodiče, kterým je třeba 50 a děti mají ve věku 20-30 let. Prarodiče nemusí mít svou nemovitost, mohou bydlet v nájmu. Nebo ji mají, ale ještě v ní žijí.
Obrat si myslím nastane za takových 20 let, kdy nynější prarodiče už bohužel zemřou a z rodičů se stanou prarodiče. Oni se pak mohou přestěhovat, třeba i z nostalgie, do zděděné nemovitosti po jejich rodičích a svou nemovitost přenechat dětem.
Navíc ale nepočítáte s tím, že rodiny mohou mít více jak jedno dítě. Když mají děti 2, tak jim těžko přenechají 2 nemovitosti. Kde by je vzali, když sami bydlí v jedné a třeba jednu mohou zdědit. Zároveň početnější rodiny, a teď to nemyslím nijak špatně, většinou nemají tolik financí, aby mohli vypomoct svým dětem k bydlení. Takže tyto děti budou stále shánět bydlení mimo rodinu a rozhodně všechny nebudou zaopatřeny. Ty to budou mít nejtěžší, protože zatím hodnota nemovitostí stále roste, a to dost poměrně rychle v porovnání se mzdami.
Chybný předpoklad: "Když mají dvě děti, neprenechaji jim dvě nemovitostí, protože je nemají."
Tyto dvě děti utvoří páry s jinými dvěma dětmi jiných rodin.
Takže, když lidí nepřibývá, bytů je dost.
Ten problém je, že se rodiny štěpí, rozvádějí. Počet lidí na jeden byt klesá. To je příčina nedostatku bytů.
Pokud se pár dohodne, že si budou užívat i mimo vztah, je to jejich věc. Vytrubovat to ale do světa a dělat z toho standard nebo dokonce kult, už je mimo mísu. Kdyby to samé dělaly páry, které ve vztahu udržují věrnost, budou v téhle nemocné společnosti pro smích. Paradoxně trvalé a harmonické vztahy netrpí potřebou se zviditelňovat ani nijak poučovat lidstvo. Zatímco patologické úchylky se prosazují až agresivně a ještě jsou nadšeně glorifikovány.
Přesně tak.
A stejně je to i s dalšími věcmi - nadváha a obezita, nebinarita, atd.
Každá úchylka se dnes musí zviditelňovat.
Tak algebra nebo funkce není jednoduchá látka. Proč asi obecně udělá maturitu z matematiky sotva 14 procent ze všech maturantů? To jsou ti z nejnadanějších.
Je to jednoduché.
A jestli není, co se dá dělat, maturita není pro každého.
Dřív mělo VŠ vzdělání 10-15% lidí. Dnes se tento podíl blíží 50%. Proč? To je dnešní generace o tolik inteligentnější? Ne, není. Jen laťka je níž. A i tak si lidé stěžují.
O nezájmu děti se tam nepíše. Jen, že je za všechno vděčná (tedy i za dětí), ale neměla je mít. Buď kecá nebo jí chybí špetka logiky.
Já mám dva kluky. Taky přes dvacet. Studují v Praze, domů jezdí občas. Mají svůj život - kamarády, holky. Tak to prostě je. V životě bych nelitoval, že je mám.
Naopak, moc rád bych si to zopáknul.😀
To není pravda. Vysvětlit můžete třeba, proč upálili Husa na hranici. Ale matematika potřebuje jít hluboko do principů a podstaty dané problematiky. Nejen po povrchu. Ať už to je algebra, funkce nebo rovnice. Tam je to daleko složitější. Proto to mnoho dětí neumí pochopit. To by si pak stačilo pustit naučné video z matematiky na YouTube. Žádný rozdíl. Proč asi radši nejsou maturity z matematiky povinné? Protože by to bylo fiasko.
Hluboké vysvětlení počtů ze základní školy?! To je k smíchu. Vraťte školné!
Jo to zname, vecer dite .....mame donest ctyri knofliky co maji dve dirky a dva knofliky se ctyrmi , zelenou a ruzovou nit. Nebo dva zaludy a tri orechy . Nejlepe pri navratu z odpoledni!
Aha, a ten úkol dostanou děti hned na příští den?
Jestli skutečně ano, pak stačí napsat pár slov vysvětlení paní učitelce. To je celé? 😉
Přemýšlím, zda je blbější dopis nebo odpověď na něj.
To, že má člověk ve středním věku občas pochybnosti, zda neměl žít jinak, asi není nic neobvyklého. Paní si vybrala cestu "ženy pro rodinu" (nechápu, kde je v tom ta career woman, o které píše vztahový poradce) - tím pádem nebylo tolik času věnovat se třeba právě práci, nebo koníčkům. Kdyby si byla vybrala třeba je, zas by musela obětovat jiné věci, např. ty děti. A nejspíše by teď psala "Všechno se mi daří a nic mi nechybí. Přesto se cítím prázdná a zrazená životem...Měla jsme mít děti". Někteří lidé holt, aspoň v určitém období, vidí sklenici, ať je v ní cokoli, vždy poloprázdnou...a ona ani jiná být nemůže, protože v životě nelze mít všechno
Reakce vztahového poradce je pak z mého pohledu neuvěřitelné. Tyhle řeči o princeznách patří do pohádek, ne do seriózního komentáře.
Naprosto souhlasím.
Jen bych podotkl, že slovo "princezna" se v dnešní době stalo (jak se dneska o spoustě věcech říká) toxickým. Škodí jak mužům, tak i samotným ženám, protože pak mají nereálná očekávání. A jak bylo v Cimrmanovi: "Očekávání střídá zklamání." 😄
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
U nás v kruhu byla jedna. Krásná a chytrá. Jako manželka, která matematiku taktéž vystudovala.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Gratuluji!🙂