Je nutné zdůraznit, že palestinský stát již existuje, kromě jména: více než 70 % všech Jordánců jsou palestinští Arabové. Britové získali mandát nad Palestinou v roce 1920 s cílem realizovat Balfourovu deklaraci z roku 1917, která požadovala „zřízení židovské domoviny v Palestině“ - geografické oblasti, která zahrnovala západní Palestinu (dnešní Izrael a Judeu a Samaří) a východní Palestinu (dnešní Jordánsko). V roce 1923 byla východní Palestina, která představovala 77 % mandátního území, vyňata, a předána Arabům, kteří se stavěli proti myšlence návratu Židů do jejich starobylé židovské vlasti. Těchto 77 % se stalo samostatným mandátem a v roce 1946 se Východní Palestina stala Transjordánským hášimovským královstvím (později přejmenovaným na Jordánsko poté, co Jordánci obsadili Západní břeh Jordánu) - zemí, která je dnes ve všem kromě názvu palestinským státem vyčleněným z mandátní Palestiny. Plných 70 % všech Jordánců tvoří palestinští Arabové a tzv. „Palestinci“ zastávají klíčové pozice v jordánské vládě a ekonomice. Izrael má z mandátního území Palestina rozlohu 20 770 Km/2., z čehož největší část zabírá Negevská poušť, která se rozkládá na ploše 12 000 km². Velikost Izraele je jako rozloha Moravy bez Slezska.
Naprostý souhlas, popsal jste to přesně. Kam přišli ti ubozí Palestinci, udělali akorát bordel, a taky proto s nimi sunnitští Arabové nechtějí mít nic společného a snaží se s Izraelem domluvit - viz Saudi a Jordánsko. A tak se Palestinci dnes bratří se šíity z Iránu, který přes ně prosazuje svoje agresivní zájmy nejen na Středním východě.
Naprosto přesně popsaná situace v Evropě. Zelené šílenství, likvidace ekonomiky vysokými cenami energií, a k tomu nekontrolovatelná islamizace nekončícím návalem imigrantů. A co se Ukrajiny týče, měli bychom si uvědomit, že Němci by za dodávky levného ruského plynu klidně odepsali i střední i východní Evropu, i když je součástí NATO.
Využití plynových zdrojů přímo v místě těžby je skvělá myšlenka. A vyrovnávání spotřeby el.energie v době, kdy v noci nefouká, je rovněž správný záměr. Je to ta správná reakce na zelené šílenství nařizované Německem. A co se Ukrajiny týče, na těch vrtech ve lvovské a ivano-frankivské oblasti jsem pracoval několik let a troufám si říct, že Ukrajincům rozumím a jsem přesvědčen o tom, že podpora Ukrajiny je v našem zájmu. Jako pamětník ruské invaze v roce 1968 o tom nepochybuji. A po své zkušenosti z Ruska to vím naprosto jistě.
Kdysi jsem se zůčastnil školení v Paříži, kde nás v jednom odborném tématu školil Angličan. Večer jsme se sešli u kávy a vína a probírali jsme všechno možné, takové príma posezení. Nějak jsme se při diskuzi o všem možném dostali i k historii a druhé světové válce. A já jsem při rozhovoru s tímto do té doby srdečně se chovajícím Angličanem řekl, že nás Anglie v Mnichově moc nepodržela. A v ten moment byla veškerá srdečnost pryč, Angličan se na mě podíval s pohrdáním a řekl : "To bylo v zájmu impéria".
Když jsem ještě jezdil na motorce (Ducati Diavel), jsem se Buchlákům pečlivě vyhýbal. Kdysi jsem jel od Brna k motorestu nahoru - v pomalém pruhu a v protisměru vyletěl nějaký šílenec na supersportu s kolenem na zemi v protisměru za dvojitou plnou čárou. Minuli jsme se tak o 50 cm. Od té doby jsem se zařekl, že tudy už nepojedu, ani autem.
Pakt byl pouze pokračováním"apaseamentu," kdy jsme, jako první, pocítili věrnost "spojenců." V této fázi je absolutně falešné obviňovat Stalina, že nepomohl. Jakákoli pomoc, byla podmíněna vstupem Francie do války s Hitlerem. Pozdější "spojenci," Anglie a Francie lavirovali mezi Stalinem a Hitlerem, jako variantami, co pro ně bude výhodnější. Ještě 14 dnů před napadením Polska jednali zástupci Francie i Anglie "naoko" o smlouvě se Stalinem, aby se nakonec ukázalo, že od svých vlád nemají žádné pravomoci takovou smlouvu uzavřít. "Pakt" byl výsledkem vysoké diplomacie "spojenců," jejíž plody ochutnali jako první Poláci, kterým ti samí "přátelé,"
pomohli v sedě,.dokud je Hitler nepostavil do pozoru. Stalin byl ochoten jít s Anglií a Francií proti Hitlerovi. Nebyla ochota, nebyla ani vůle Polska a Rumunska umožnit Rusům vstup na jejich území v případě konfliktu s Německem. Raději to přenechali, jak se tehdy jevilo přijatelnější, na panu Hitlerovi! A co se týká "rozvrácení Polska," tak Stalin si vzal jen to, co mu v r. 1920 uloupil fašista Pilsudski, s tichým souhlasem 'Společnosti národů." Te samé společnosti, která stanovila po Velké válce hranice Polska úplně jinde (téměř shodně s Curzonovou linii). Kdo byl tedy zrádcem. Kdo chce dnes Stalinovi vyčítat, že mu Hitlerova
košile byla blížší, než "spojenecký" kabát? Tohle všechno pan redaktor samozřejmě při své inteligenci zná! Prodává jí však prostřednictvím lží za mrzký peníz "věřícím," kteří si možná věci, které uvádím ověří i z jiných pramenů, než je Seznam. Ti ostatní mě označte dezolát, chcimir, putinovec, . . .
Označil jste se naprosto správně.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ještě že se Kašpárek nezmínil o tom, že se po cestě do hospody stavili v Kauflandu.