Tohle je zase jeden pěkně manipulativní článek. Už ta věta že plynové kotle ztrácí podporu veřejnosti je úplný nesmysl. Neznám nikoho, kdo by se chtěl dobrovolně vzdát pkynového kotle. A ani já ne. Ten kdo se vzdal a vyměnil ho za tepelné čerpadlo tak dneska pláče.
Naprostý souhlas. Ani já se dobrovolně plynového kotle nevzdám. Navíc otopné soustavy ve starších domech nejsou na tepelná čerpadla stavěné. Je to o zcela rozdílném teplotním spádu při vytápění u plynových kotlů a tepelných čerpadel. Ta nemohou bez dalších zásadních úprav otopných soustav ve starších domech být ekonomická a dostatečně účinná.
Pletete se. Havránková nic neblokovala. Jenom nechtěla peníze ale jinou půdu. A arogantnímu ŘSD trvalo deset let než pochopili, že když říká půdu, myslí půdu. Ne peníze.
Podivejte se jak s občany komunikuje rakouský Asfinag. Od samého začátku vysvětluje, informuje, má srozumitelné prezentace. Z nich i já chápu, kudy dostavějí dálnici do Dolního Dvořiště. A bude zasahovat i do zemědělské půdy. Ale baví se s lidma a společně řeší věci. Myslím, že na ŘSD ani netuší, že by to mohlo vypadat i takhle.
Tím neříkám, že Heřminovy nedostihla karma.
ŘSD v tom tehdy jelo nevinně. To zažádalo státní Pozemkový fond o přidělení pozemků, které Havránková chtěla, aby se výměna uskutečnila, ale Pozemkový fond tyto pozemky okamžitě prodal developerům. A Havránková se zasekla. Oprávněně. Ale vina tehdy byla na Pozemkovém fondu. Proč asi?
350mld. na křápy které dostaneme za 10let. 100mld. bezedná díra Ukrajina. Jen tyhle dvě položky mi dávaj 450mld. A to nemluvím o valorizaci zlodějny pod názvem cirkevní restituce.
Z historie vojenského letectví je zřejmé, že žádný typ bojového letadla nikdy nevydržel ve výzbroji déle než deset let. V dobách válek i mnohem méně. Pak šly ty typy do šrotu, nebo na úplnou modernizaci, což je skoro totéž jako nové letouny. A válka na Ukrajině jasně ukazuje, kudy povede vývoj. Budou to drony a umělou inteligencí řízená bezpilotní letadla. Takže si troufám říci, že za deset let budou F-35, jakkoli dnes v dnešní podobě moderní, zralé opravdu jen do šrotu. A peníze za ně jsou tedy naprosto vyhozené. Nákupy a modernizace měly směřovat právě směrem k dronům. A k překlenutí nějakého období mohly klidně dále sloužit gripeny. To ale paní Černochové asi nikdo nevysvětlí.
Výjimečná je tím, že tento člověk padl při obraně vlasti před okupanty z truSSka. Neboj, o trussech tu nic takového nebude. Zaslouží si si jenom pohrdání a opovržení 🤮
Samozřejmě, že jeho smrt při obraně vlasti zaslouží jen obdiv. Můj příspěvek ale nebyl o jeho sebeobětování, ale o mizerné práci našich novinářů při informování o vývoji té války.
V té válce zemřely, byly zmrzačeny nebo zraněny STATISÍCE lidí. Čím je smrt JEDNOHO pilota tak výjimečná, že jí je věnován tak obsáhlý článek? To nemají redaktoři odvahu podrobně psát o frontových liniích (včetně map a grafiky), postupu válčících stran, atd., tedy o věcech, které jsou pro vývoj té hnusné války opravdu podstatné? Smrt člověka je vždy smutná záležitost. Ale smrt jakéhokoli vojáka v jakékoli hodnosti a funkci je pro vývoj té války naprosto zanedbatelná, byť to může znít cynicky.
Co se týká tzv. "aktivistů", tak společnost sklízí jen to, jakou moc jim politici dali. Začalo to tunelem Valík při stavbě dálnice D5 a pokračuje to stále a dále. Co jen potíží při stavbě dálnic způsobil například spolek Děti Země. Nakonec se to vždy postavilo, ale o kolik dráže a o jak později. A v příkladech by se dalo pokračovat. V tomto případě se ale nejedná o účelové a ideologické" zelené" spolky, ale o lidi, kteří tam žijí a kterých se nikdo nikdy na jejich názor neptal. Vláda je prostě chtěla postavit před hotovou věc. A nikdo mě nepřesvědčí, že v té oblasti neexistují prostory po zrušených fabrikách, kde by se ta gigafaktory nedala postavit. ale ono na "zelené louce" se staví jednodušeji. Je to o penězích.
No to se ve SRN tak cca po osmi letech od začátku té invaze začali politici probírat. Přitom soudným lidem to bylo jasné hned od začátku. Invaze islámu do Evropy se musela projevit a projevuje se svou nesnášenlivostí a agresivitou. V Británii si také drbou hlavu, co s tím. O Francii vůbec nemluvě. Ale obávám se, že už je pozdě. A bohužel stále existují síly, které tu imigraci stále podporují. A politici? Sliby, chyby. Nic skutečně účinného nevymyslí a neprosadí.
Tak já to nechápu. Pokud je to hlasování tajné, tak by nikdo neměl vědět, jak jednotliví poslanci hlasovali. Takže jakékoli prohlášení Meloniové je jen prohlášením pro novináře a politology. V praxi její poslanci mohou hodit cokoli, jak podle interních pokynů šéfky, tak podle vlastního názoru. A nikdo nebude vědět, co hodili, pokud po hlasování nebudou muset někomu ukázat zbylé hlasovací lístky.
Je tady jednoduché vysvětlení.
Poplatky za stanovení posudku jsou nízké a tak nád kvalitou vítězí kvantita.
A trestat je nikdo nebude, protože by to pak už vůbec nikdo nedělal
Odměňování soudních znalců ze strany státních orgánů, to byl roky se vlekoucí problém. Stát bral v této věci znalce za takové nevolníky a vystupoval často v roli neplatiče a z pozice síly. Nyní se situace v odměňování, alespoň co se týká výše sazeb, zlepšila, ale v mezidobí po nabytí účinnosti toho nového zákona o znalcích cca třetina znalců ukončila činnost. A to zejména ti zkušení. Takže situace v některých oborech znalecké činnosti je personálně tristní, znalců je nedostatek a výsledkem jsou i takové excesy, které jsou popsané v článku. Reakce a zdůvodnění ministerstva jsou pro mě sice naprosto nepochopitelné, ale nějak mi zapadají do obrazu toho, co se za poslední roky ve znalectví událo.
Je to jeden z důsledků nového zfušovaného zákona o znalcích. Ve starém zákoně, který platil desítky let, byla činnost znalců řízena a kontrolována soudy, tedy mocí soudní. A fungovalo to. Docházelo i případům, kdy byli znalci za své zfalšované posudky zavřeni. V novém zákoně je činnost znalců řízena a kontrolována ministerstvem, tedy mocí výkonnou. A podle zákona je to způsobem, kdy tuto kontrolu v běžných případech dělá zcela formální. Takže se nelze divit, že se děje to, co se děje.
No, jestli zařadí zpátečku, tak by měla nahradit všem firmám náklady na vývoj EV, "nevývoj" klasických pohonů, ztrátu statisíců pracovních míst a vůbec napravit všechny škody, které toto rozhodnutí vyvolalo.
Jmenujte mi, prosím, politika, který v nedávné minulosti někdy nesl osobní odpovědnost za svá chybná a mylná rozhodnutí a nařízení. Osobní odpovědnost je nulová. Když se jejich chyby projeví, tak už jsou většinou "za vodou". VIz křiklavý příklad madam Merkel v SRN a její "pozvánka" imigrantům. A Timmermans v EK je na tom obdobně. Už se včas uklidil do ústraní.
3
Sledujících
3
Sleduje
3
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Hezký článek, ale autorka se dopouští chyby, když začátek 2. sv. války vztahuje k roku 1941, ta totiž začala napadením Polska už 1. září 1939. Pak mi není jasné, kdo se to ocitl v transportu - její tatínek narozený 1941? Další zajímavostí je sdělení, že autorka článku, která se narodila v roce 1964 (teď jí je nebo bude 60 let) má dceru, které je asi 15 - 16 let a končí 9. třídu základní školy. To by znamenalo, že dcerka se jí narodila přibližně v roce 2009, kdy její mamince mohlo být 44 - 45 let. Možné to je, jen porod nastal dost v pozdním věku.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ono by se přesně mělo říkat, že 1.9.1939 začala 2. světová válka v Evropě. Protože v Asii začala 2.světová válka incidentem na mostě Marka Pola 7.7.1937 (taková obdoba incenovaného incidentu v Glivicích), kdy následně Japonsko napadlo Čínu. A pak už se tam válčilo nepřetržitě až do roku 1945. Tedy válka v Asii probíhala už od roku 1937. To ale Evropu nějak nevzrušovalo. Pro tu to začalo až toho 1.9.1939.