Také jsem jako malý nepoznal ani babičku ani dědečka z žádné strany. Zemřeli ještě před mým narozením. Vzpomínám jak jsem byl často smutný, když si děti vyprávěly, jak byly u babičky a dědečka na prázdninách.
A tak je to přecijen taková malá výhoda, že o svém dědečkovi mohou číst v knížkách, poslouchat jeho hlas ve vyprávění v rozhlasu a dívat se na jeho filmy. Je to jen taková malá náplast na dětskou duši. A tak Schmitzerovým přeji, aby jim rodina, kterou mají kolem sebe co nejdéle vydržela.
Pokud jablka stojí 80,-Kč za kilo, taky bych je nebral. To se mi vyplatí nakoupit jablka přímo u sadaře, který je cca 25 km daleko. Jsou ošetřená, mnohem levnější a z mého regionu a ne např. z Brazílie. Spojím to i s pěkným výletem do přírody a užiju si hezké sobotní dopoledne. To že si paní koupí levnější vodku a cigarety je přece její věc. Asi to má ráda.
Třeba pro rodinu kupuje vitamíny také jinde a chová se finančně gramotně.
Tento nešvar se táhne všemi generacemi jako červená nit. Je mi 72, ale už jako 17tiletý jsem zažil toto v Praze v tramvaji, když ke mě ode dveří doslova přiskočila důchodkyně se slovy koukej se zvednout mladej, aniž by mě dala šanci abych já sám ji vyzval aby se posadila. Toto mi zůstalo v paměti celý život. Měl jsem to tenkrát jako křivdu na mladé. Sám toto nedělám, ale jsem rád když mě někdo pustí sednout. Poděkuji a sednu si, neboť pomoc a slušné chování se neodmítá. Pokud ale vidím, že je někdo mladší a má pohybové potíže, pustím jej sednout. Je tu ale jiný nešvar, to jsou v přeplněném dopravním prostředku batohy na zádech a nákupní tašky na sousedních sedadlech. Toto dělají všechny generace. Chybí nám všímavost a ochota udělat něco pro spokojenost všech.
Je to humor že života a my jsme se smát už
asi zapomněli. Dá se říct, že všechny Svěrákovy filmy mě nějak pobavily. Od Cimrmana až po Vratné láhve a další. Každý film nějak končí. Dnešní filmy jsou o násilí a o tom, že bychom se měli nějak zamyslet.
A dnešní filmové komedie? Ty postrádají humor, který se snaží mnozí autoři nahradit vulgarismy nebo ponižováním. A když se herců ptají co točí raději, tak odpovědí, že detektivky. Humor se zkrátka vytrácí.
Ne, že bych přímo tyto aktivisty podporoval, ale jak je možné, že se dostanou do uzavřeného objektu a až ke kravám. Co ale dělá veterinární správa a kontrola hygieny v celém objektu. A co velkooběratelé mléka, ti si občas nezkontrolují z jakého prostředí mléko pochází? Chápu, že je asi výkupní cena
nízká a proto jsou nižší i stavy zaměstnanců. Ale to nikoho neomlouvá.
V době sklizně bylo zelí k nakládání vždy o něco levnější než běžně prodávané hlávky zelí. Také bych si rád naložil domácí zelí do keramického soudku jak jsem byl zvyklý, ale v paneláku to bohužel kvůli zápachu při kysání nejde. To by mě asi sousedi neměli rádi. Nakládané zelí je vždy na podzim velkým zdrojem vitamínů, což si postupem času můžeme dovolit při současných cenách čím dál tím méně. A vzhledem k množství pevného podílu ve sklenici musím zvažovat kdy a kde jak často a za kolik si zelí koupím.
Je mi 72 a jako dítě jsem si v obchodě nedovolil něco vzít. Protože bych dostal facáka a doma dalšího. Je ale pravda, že jsme dělali jiné lumpárny. A protože tehdy nebyly supermarkety, byly jen menší obchody, tak si některé výtečníky personál pamatoval a někdy znali i rodiče. A to co ten pán viděl, dělají i dospělí a ty by určitě nefackoval.
Všechno je to o lidech a jejich vzájemném ohledu v dané situaci. Je mi 72 a nikdy jsem neměl problém se sezením v dopravním prostředku i když jsem o to nežádal.
I senior musí ač chce nebo nechce použít dopravní prostředek i ve špičce např. když jede k lékaři. Mám spíše výhrady k lidem, kteří si sednou a na vedlejší sedadlo si položí tašku s nákupem i když je autobus plný lidí. Jsme lidé různí ať jsme staří nebo mladí. Nemůžeme všechny házet do jednoho pytle.
Už i samotné parkoviště před Panskou skálou ničí pohled na tento zajímavý skalní útvar, natož výstavba marketu NORMA s dalším parkovištěm. Komu asi bude sloužit? V 80% spíše projíždějící zákazníkům. Co na to ochránci přírody. Tím ale nechci říct, že si místní obyvatelé nezaslouží prodejnu s větším
výběrem sortimentu jen by se mělo zvážit více variant s ohledem na místní podmínky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
I když je pisatelka mladá, vystihla tu dobu kterou Karel Kryl prožil po r.1989 docela přesně. Taková hesla jako "Nejsme jako oni, už dávno neplatí. Tak to vypadá, že jsme horší než oni. Je mi to strašně líto, neboť 35 let po sametové se toho dobrého udělalo míň než jsme tehdy doufali.
1 odpověď