Článek, který vyšel v Guardianu asi dnes nikoho nepřekvapí: Odkaz
Ze všech komentářů vyplývá, že téma spalovací motory vs. elektromobilita, je živé a plné emocí. Někdy i nenávistné komentáře plné štiplavosti a urážek by bylo možné si ušetřit na všech stranách, kdyby bylo možné nechat volný vývoj různým technologiím vedle sebe a ponechat na zákaznících, uživatelích, aby se sami rozhodli, čemu dají přednost, aniž by byl kdokoliv osočován.
Díky za užitečný článek s řadou konkrétních příkladů. Už nějakou dobu prožíváme, že hlupáci chtějí vládnout. Nemají na to, jsou bohužel hloupí, ale s velkým humbukem k tomu chtějí říci "své". Mnohdy primitivní slova, urážlivá, s kritikou destruktivní, ale jednoduše chtějí být vidět a slyšet. V očích lidí kompetentních a vzdělanějších a řekněme i slušných stále zůstávají tím, čím byli vždycky. Lůzou.
Jestli si dnes, v době několikaleté invaze na Ukrajinu, můžeme být vůbec něčím jisti, ohledně jakéhokoliv prohlášení z ruské strany, tak tím, že je to vždy přesně naopak. Sečteno, podtrženo: Bidenův krok Kreml potěšil. Vědí, že Trump přeruší pomoc Ukrajině, že jim připadne dobyté území a že dojde ke zmrazení konfliktu. Takhle bylo na sklonku 2.sv.války rozhodnuto na Jaltě, že střed a východ Evropy zůstane ve sféře ruského vlivu, což reálně znamenalo, že se Rusko z těchto území po r.1945 nestáhne. Nebo se pletu? Měli bychom se ptát, čím to, že jde Donald Trump Rusům tak na ruku. A nenechat se poplést tím, že se to Ameriky netýká, protože se konflikt odehrává daleko v Evropě a všichni členové NATO neplatí 2%...
A nemají to asi dodnes lehké ti rusáci obecně, ale to je snad jen problém "vnějšího nepřítele" ? Nebo spíše jejich vlastní neschopnosti ? Rusko bylo vždy historicky zaostalejší než Evropa směrem na Západ, i po masívní Stalinově industrializaci ...
Není snadný úkol pár větami zhodnotit vývoj v Rusku za posledních sto let. Sto let proto, že v r.1917 došlo k zásadnímu obratu, kdy ze špatného zřízení se stalo něco mnohem horšího. Dlouholeté problémy s alkoholismem, krutost, koncentrační tábory, nulová vymahatelnost práva, ohromné vzdálenosti, nevzdělanost, nemoci a nedostatek hygieny, permanentní strach, primitivita a klasická rozpínavost, to všechno je nutné vzít v úvahu této složité šachové partie, jež jako vždy nutně povede k tomu, že Rusko si musí své problémy, ostatně jako vždy, vyřešit samo. A dost možná budeme nuceni přijmout i fakt, že po zvolení Trumpa am.prezidentem, si Rusko anektuje se souhlasem Západu (hlavně USA) dobytá ukrajinská území. Čímž se tento konflikt opět na několik let pouze zmrazí. Takhle to podle mě dopadne.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Mám stejnou zkušenost. Potvrzuji vše, co říká.