Řešení jsou dvě, protože druhý řádek má dvě řešení:
a) 6×6 = 36
b) (-6)×(-6) = 36. A tedy:
a) 6 + 7×5 = 41
b) -6 + 7×5 = 29 (za předpokladu, že jeden ananas v ř.4 je 7, jsou-li dva ananasy v ř.1 14)
Násobení má přednost před sčítáním, jakož i rovnice x×x = 36 má dvě řešení. To by měl pan inženýr vědět, i kdyby to byl inženýr ekonomie. Pro Kristovy rány!
Matematicky máte pravdu, ale u těchto příkladů se se zápornými čísly neuvažuje.
Lidé nemají krátkou paměť, ale je to o penězích. Jestliže 70% národa nemá průměrnou mzdu, proč by měl být člověk spokojený? Autor uvádí centrální řízení za socialismu, dnes jsme řízeni z Bruselu (elektromobilita, Green Deal, menšiny, klima. covid......a jiné bláboly).Dnes je tolik zákazů, že nemohu dát svému synovi ani pohlavek. Tomu se říká svoboda. Kolega z práce vždy mluvil: "Zlatý středověk, poddaní odváděli desátku, kolik odvádíš člověče na daních dnes?"
Pan autor má hned v úvodu velkou chybu. Ženy nejsou složité a muži jednoduší, ale muži uvažují logicky (rozumem), ženy emocemi (což nemá s rozumem nic společného). Proto žena muže pochválí a za hodinu se s ním pohádá do krve. Pro nás muže je to nelogické, nepochopitelné rozumem, ale emočně můžeme být každou hodinu jiní. To je problém v manželství, ale neřešme to. Muži i ženy se
nikdy nezmění. Je to o kompromisu, jenže ten ženy nechápou. Proto my muži raději ustoupíme (uvažujeme logicky) než se hádat. S hloupostí (emocemi) se nedá bojovat!!!
Chodil jsem z holkou, která byla z dvojčat. Ta má byla emotivní, aktivní, ta druhá
těžký introvert. Položme si otázku, matka vychovávala každou dceru jinak? Z toho plyne těžké poznání - vychovat někoho je nesmysl.(možná velice malé procento). Když se někdo narodí, tak už je vše předurčeno (Vy lidé si to nechcete přiznat). Proto nějaké rady, že se na dítě nemá křičet nebo dokonce dát na zadek, nedej bože pohlavek, jsou nesmysly, které jsou v dnešní době moderní. S hloupostí se nedá bojovat!!!
Co to je za habaďuru. Když už tak:
Viz nahoře.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Autor příkladu zřejmě není matematik. Menší ananas nemusí být přesnou polovinou velkého. Může to být jakákoliv část velkého ananasu. Mám-li se dostat k diskutovaným výsledkům, musím přijmout nepřesný záměr autora, že menší ananas je přesně jednou polovinou velkého ananasu.
Pak už výsledek závisí na tom, zda respektuji matematickou prioritu operátorů, nebo počítám "zleva doprava". Při respektování matematické priority operátorů je správný výsledek 41, při nesprávném počítání "zleva doprava" je výsledek 65.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co to je nesprávné počítání?