Blábolíte nesmysly a vůbec ani nevíte co liberální znamená. Ti LGBT lidé se museli za totality skrývat, liberální názory nebylo možno prezentovat. To je podle vás pořádek? Ti lidé vzali svůj osud do svých rukou a nebojí se za něj bojovat na rozdíl od slabochů a lemplů, co touží aby za ně rozhodoval někdo jiný.
Ja totalitu a diktátory zažil a pořádek nikdy nebyl, ale bordel ano.
Vážně si to myslíte ? Já bych řekl že za komoušú rozhodně byl větší pořádek než dnes. Rozhodně nebylo tolik feťákú a to že by vám někdo v noci vykradl auto , to bylo pár případú ročně , zatímco dnes to jsou tisíce. Taky nebyly stanové osady bezdomovcú , těch je u nás v okolí už několik a ten bordel okolo.
Znám člověka co si do lustru a ne jen tam šroubuje staré 14 - 16W žárovky. Stěžuje si jak platí hodně. Ale když mu řeknete ať si tam dá úsporné tak prý ne, staré ale dobré 😄😂 a není to jen o žárovkách. Kolik lidí má dnes 20 let starou ledničku jen proto že stále funguje atd... Ale že to žere více jak PC? To nevadí
Moje 18 let stará lednice spotřebuje 240kWh za rok. Nová suprekolednice za 15tisíc by měla tak o 40 ročně méně , takže v penězích úspora asi 400,-kč. Fakt myslíte že se vyplatí vyhodit fungující lednici a koupit novou za 15tisíc , abych pak ušetřil čtyři stovky za rok ? Navíc je otázka jak dlouho vydrží ty nové lednice s trubkami z hliníku.
Ale jistěže ihned při nástupu. Výše mzdy se dojednává před podpisem pracovní smlouvy. Uznávám, že jsou pozice, na které je třeba delší zaškolení. Jako příklad lze uvést řízení letového provozu. Tam trvá zaškolení půl roku, po který berou uchazeči minimální mzdu. Pak si výrazně polepší. Váš budoucí zaměstnavatel neví, kolik jste bral na předchozí pozici, pokud mu to sám neřeknete. V soukromé sféře bývá i zvykem, že mzdy jsou tajné. Takže je jen na Vás, jakou mzdu si vyjednáte.
Púlroční zaškolení je i ve spoustě pozic ve výrobě. Takový seřizovač obráběcího centra se jednu mašinu učí měsíc a je třeba aby uměl alespoň 3-5 strojú , takže třeba púl roku se jen zaučuje a nevyrobí ani kus. To myslíte že by mu zaměstnavatel od začátku platil plný plat ? Plný plat mají od začátku jen takové ty nízkonáročné profese , kde se člověk zaučí za den a pak už múže pracovat sám.
Většinu z toho co píšou už každý dávno ví. A něco jsou naprosté hlouposti jako třeba málo topit. I když nebudete vúbec topit , stejně vám naúčtují za vytápěnou plochu a 50% z prúměrné spotřeby celé bytovky , protože rozúčtovací vyhláška je takto blbě napsaná. To samé lednice. Moje 18let stará lednice bere podle měřáku spotřeby 240kWh za rok. Nová by brala tak o 40 méně , ale stojí minimálně 15tisíc , pokud budu brát srovnatelně velkou alespoň s 50l mrazákem. To se nevyplatí měnit z ekonomického a ani z ekologického hlediska , protože nejekologičtější je ten spotřebič , který se nemusí vyrobit.
To už není tak úplně pravda, dneska skoro každý rodič cpe své dítě na gympl nebo nějakou ekonomickou školu, přitom šikovný řemeslník s výučním listem si dnes může vydělat mnohem víc než nějaký úředník.
To že mají někteří řemeslníci slušné peníze je ale vykoupeno tím , že jsou v práci od rána do večera a kolikrát i o víkendech. Když si to přepočítáte na odpracované hodiny , tak zjistíte že ten kancelářskej má na hodinu mnohdy víc.
Proč by měli dostat podstatně méně? Už z podstaty věci nově příchozí do firem mají vyšší platy, než stávající zaměstnanci. Nebo si myslíte, že majitel, sef chodí za kazdym zaměstnancem a říká mu, Franto nechceš přidat o 3000 Kč plat,nabízím to každému....
To se jen tak říká , ale v reálu nováčkovi na zaučení nikdo nedá víc než minimálku. Ono je tím myšleno , že až se zaučí tak třeba po roce dostane o fous víc než někdo kdo je tam dvacet let , ale fakt tím není myšlen nástupní plat. Jo a ve fabrikách se platy vždy zvyšují plošně takže i těm co si neřeknou. Prostě o pět procent nahoru všichni.
A jak jste přišel na tento blábol? Ptal jsem se lidí, co alespoň jednou si našli jinou práci, zda si polepšili či nikoli. Všichni mi řekli, že si polepšili jak mzdově (průměrně o 15 % lepší mzda), tak pracovně (sehnali si lepší a zajímavější práci). Takto to skutečně v reálném životě chodí.
To jistě , ale ne při nástupu. Pokaždé nastupujete za méně , než jste bral u předchozího zaměstnavatele. Teprve když se osvědčíte tak vám to po třech měsících zvednou tak že je to na zhruba stejné úrovni a tak po roce se teprve dostanete na víc peněz než v předchozí práci.
A kde ti lidé budou bydlet, když to takto udela vetsina? Prispevek na bydlení sem nemotejte, takové nájemníky nechci ani ted...s tím, jak vázne bytova vystavba, pokles hladiny nájmu opravdu necekejte
Tak to musíte mít nějaké lepší byty v novostavbě , když si múžete dovolit vyzobávat bonitnější klienty , ale nedávno někde psali že nadpoloviční většina lidí v nájmu pobírá nějaký příspěvek od státu. Pokud se všechny tyhle dávky zruší , nebo alespoň omezí pobírání třeba jen na púl roku , tak prostě lidé budou bydlet v tom na co mají. Kdo nemá na byt ve městě pújde na ubytovnu a nebo do zahradní chatky. Na vesnicí bude více mobilheimú a karavanú.
Placate blbost, bylo to většinou přes 100.000 a lidé na to často neměli plat byl cca do 10.000 a to píší o ranných devadesátých letech
Možná u vás , ale u nás kupovali známí byt od města za 60tisíc a já v tom roce 1996 bral ve fabrice 6500,- čistého. Takže byt se tenkrát dal koupit za 10 platú. Dnes je za 10 platú možná tak garáž a to ještě někde kus za městem.
Naprosto souhlasím s tím, že bydlení je jedna ze základních životních potřeb. Pokud ovšem budeme objektivní, tak zároveň musíme říct, že tuto potřebu samozřejmě splňuje i nájemní bydlení. A pak také to, že vlastní nemovitost k bydlení není nic nárokového, jak se mnozí tváří. Neustále a ve všem se srovnáváme s Evropou, tak proč se v článku nikde nepíše o tom, že v ČR je procentuálně jeden z nejvyšších podílů bydlení ve vlastním? Další věc jsou důvody proč je dnes taková poptávka po vlastním bydlení. Vzhledem k tomu, že počet obyvatel ČR se dlouhodobě v podstatě nemění, tak je to poměrně jednoduché - vlastní bydlení dnes chtějí mít lidé, které by ještě před 15-20 lety o něčem takovém ani nenapadlo uvažovat. Jsou to především dva faktory: 1) Dnes je pomalu více lidí žijících single, než v páru. 2) Vlastní bydlení dnes chce mít každý komu je cca 25 a pokud ho nemá, je pomalu považován za "loosera". Ať se na mě nikdo nezlobí, ale toto rozhodně není normální a v pořádku. Pokud někdo chce v pětadvaceti žít sám a mít vlastní bydlení, tak OK, ale ať si na to sám vydělá a neobviňuje všechny a všechno kolem sebe, když se mu to nepodaří. Čistě hypoteticky - pokud by měl v pětadvaceti každý své vlastní bydlení, tak to bude znamenat, že ve chvíli kdy začne žít s někým v páru, bude v republice dvakrát víc bytů, než je potřeba. A poslední věc pro ty, kteří neustále s láskou vzpomínají na komunisty a vše s nimi porovnávají - tehdy bylo naprosto běžné a normální, že v jednom bytě žily dvě generace, mnohdy dokonce tři. A nesnažte se mi tvrdit, ze to není pravda.
Za komoušú nebyl problém získat byt , samozřejmě ne v Praze , ale stačilo se upsat do fabriky třeba v Litvínově a do roka jste bydlel , a nejenom tam i v okolí Prahy se dalo sehnat bydlení. Třeba v Kralupech nebo v Neratovicích a na Kladně se taky rozdávalo hodně bytú , takže lidi kolem 25 let už téměř všichni bydleli a to za částky kolem 10% platu.
Melete blbosti. Moje sestra je uklízečka a lítá každý rok na dovolenou na Malorku nebo do Tuniska. Nechte toho.
To by mě tedy zajímalo , kde jsou tak bohaté uklízečky. Já znám dvě a obě berou minimálku. A bokem fakt nedostávají nic. Jedna nikdy v cizině nebyla , protože na to nemá a tu druhou vzal jednou manžel na dovolenou k baltu do polska kam jeli autem , protože na letadlo už by neměli. Kolik u vás uklízečky berou , že si našetří na Malorku ?
Já mám Kentoyu skútra, na takové to dojíždění do práce a u baráku když je potřeba honem někam dojet. Mám ho už 4 roky, najeto 20 000 a nějaký drobný, jedinou závadu co jsem zatím řešil, bylo uklepané čidlo teploty motoru. Za 500 jsem koupil nový a jinak úplně bez problémů. Honda Forca, nebo PCX to není, ale jezdí to spolehlivě, úsporně a stojí to třikrát míň než Honda. Na normální moto výlety mám ještě dvě velké motorky, takže kantoya mi na to dojíždění do práce a okolo baráku úplně bohatě stačí. Za 2.5 litrů na 100 km se mi už dávno zaplatila, do práce odjíždím nějakých 35 km.
No teda. Jezdit každej den 35 kilákú do práce na čínským fichtlu , to je panečku obětavost. To by chtělo minimálně fotku na čestném místě na nástěnce brigády budovatelú kapitalizmu.
Nevěřím, že 100 let starý dům stojí na původním řečišti a mohou za to regulace řeky. Řeka mění řečiště pravidelně, ale regulace se ve větším měřítku (a zvláště v takovém zapadákově) provádějí od 50. let.
Pokud máte pojištění, zaplaťte si stržení nebo opravu domu z něj - proto jste to pojištění platili.
A pokud pojištění nemáte, strhněte nebo opravte si ten dům na vlastní náklady. Je to váš dům, ne státní, tak se o svůj majetek postarejte.
Právě že těch sto let docela odpovídá. Třeba kanalizování vltavy a labe se dělalo v letech 1890-1915 a u menších řek dokonce i o něco dříve. V podstatě lze říci , že tyhle akce začaly s vynálezem parního lopatového rypadla.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Taky mi to přišlo podezřelé, ale znát onu paní, přijdu za ní hned s nabídkou, že byt v Brně naceníme, ona sleví dva mega, já ho koupím s právem dožití pro ni, a do smrti už nemusí nic řešit. A syn, co na ni kašle, zdědí aspoň nějaké prachy, a nebo je může dát na jakou charitu chce.
Chudí bohatí.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jo tak slevu z tržní ceny by jste chtěl. A rovnou 2 mega , takže aby vám babka prodala byt za polovic jeho skutečné hodnoty. A víte jak se říká takovým jako jste vy ? No slušný výraz pro to není.
1 odpověď