To pochybuju. Když zazvoní dole pošta tak se musíte obléknout , vzít klíče , sjet dolu výtahem a dojít ke vchodu. To je pro mě tak na deset minut. To by toho ten balíkář za den moc nedoručil. Spíše to bude o boxech umístěných vedle schodiště před vchodem do každého paneláku , prostě takové větší schránky. Na sto bytú by mohlo stačit tak 10 boxú a vyzvednete si to při cestě domú.
Chápu Váš úmysl, proč jste článek napsala. Navíc, kdysi jako ministryni jsem Vám fandila. Ale co jste napsala o Istanbulskè úmluvě je lež, i když by to měla být nadsázka. Nějak jste v tom senátu zbabkovatěla, kam zmizela autorka erotických povídek?
Istambulská úmluva není o právech žen , ale o povinném financování příživníkú z neziskovek. Schválně si tu úmluvu otevřete a vypište si na papír věci které ještě nejsou u nás vyřešené , jako jsem to udělal já. Uvidíte sama že je to je v našich českých reáliích pouze o financování netahavých absolventú genderových oború , kteří se potřebují někde upíchnout , a do fabriky tedy rozhodně ne.
Ani já ne. To by byla nuda. Člověk to má měnit. Jen tak se udrží OK. Kdo chce makat 50 let na jednom místě. Vyhoření. Holt dnešní důchodci se mají ještě OK. Tato generace se musí postarat jinak. A pak. Víte kolik volných míst je na vrátnicích areálů? Tisíce. Noční, pohodička, TV. 100/hod. Takže v důchodu můžete za 200 hodin sezení si přilepšit 20 bokem
Na vrátnici se v noci nesedí jen tak. Každých 20 minut musíte vzít čtečku a obejít třeba i dvacet míst v areálu , kde jsou nalepené čipy a každý načíst v přesně určeném čase , aby bylo vidět že se tam neválíte a děláte obchúzky. A pokud se zpozdíte jen o 3 minuty okamžitě volá dispečer co se děje.
Snad v životě každého člověka bylo období, kdy žil od výplaty k výplatě a nemohl nic uspořit, popř. výdaje začínaly být vyšší, než příjmy. Když jsem se dostal já do takové situace, tak jsem to řešil nikoliv hledáním úspor (na dětech se moc šetřit nedá), ale změnou zaměstnání. V článku se nepíše, že by měl Standa nějaký handicap, že by musel dělat ostrahu. Pokud je zdráv, tak by si mohl najít lépe placenou práci, kde by si musel máknout, třeba i fyzicky, a pak by možná i ušetřil na cigaretách, protože by na ně neměl kdy.
Je mu 53 a s bídou zvládl výučák. To není perspektivní pracant s tahem na branku , ale někdo kdo je jen jeden level nad úrovní bezďák.
Co je to za argument? Vždyť ona ho živí! Z toho, co mu zbyde po odečtení exekuce a alimentů, nemá ani na ubytovnu a ještě prokouří 2 tis. měsíčně.
Zbude mu 12 , což je na jednoho dostačující. Ona bere 20 a jsou na to tři , ona a její dvě děti , takže cca.7 na osobu. Takže lze říci že jeho příjem , i když nízký, je ještě drží nad vodou.
Každý má už při početí dané genetické dispozice, které prostě neovlivníte. Moje babička, můj taťka měli křečové žíly a já je mám taky. Když si přečtete co je způsobuje (nadváha, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání),nic z toho nikdo z nás neměl a křečáky máme.
Na druhou stranu je skupina lidí, kteří nic geneticky dané nemají a jsou nemocní. Proč?
Že by životní styl? Tam by se měli badatelé zaměřit.
Rodina, která nesportuje, stravuje se v rychlém občerstvení, dětem nejsou cizí proteinové nápoje, rodičům cigarety a alkohol, by měla být "penalizována" za svůj způsob života.
Určitě se najde hodně diskutujících, kteří mi budou oponovat tím, že každý má právo žít si jak chce. To samozřejmě má, pokud, pak jeho léčba civilizačních nemocí nestojí milióny z veřejného zdravotního pojištění.
Každý má něco špatného v genech. Zkuste si zaplatit test , třeba DNAera , občas mají slevovou akci , test asi za 5 tisíc , a budete se možná hodně divit co všechno jste zdědila od předkú.
No to je tragédie, 26 miliard. Kde máme potom ušetřit na stíhačky, Pandury, tanky, transportní letadla a podobně, se kterými budeme válčit s Ruskem, že jo? Tak všem pacientům dáme injekci a koupíme si o to víc vojenského šrotu.
Máte představu kolik by stálo všechny ty mrtvoly pak zpopelnit ? Žádný takový , pújdou na frontu. Pěšákú na šturm není nikdy dost.
Trocha reality do světa dohadů, domněnek a subjektivního vidění světa jednotlivcem. Polymorbidita může být důsledkem kombinace různých faktorů, jako jsou:
Genetické faktory: Některé osoby mohou být geneticky náchylnější k rozvoji více chronických nemocí.
Životní styl: Faktory jako nevyvážená strava, nedostatek pohybu, kouření nebo nadměrná konzumace alkoholu mohou přispět k rozvoji chronických onemocnění.
Stárnutí: S přibývajícím věkem roste pravděpodobnost výskytu více chronických nemocí.
Sociální a ekonomické faktory: Nízký socioekonomický status, stres a omezený přístup ke zdravotní péči mohou zvýšit riziko polymorbidity.
Environmentální faktory: Životní prostředí a pracovní podmínky mohou ovlivnit zdraví jednotlivců a přispět k výskytu různých nemocí
No a kdo se zajímá a hledá (studie, výzkumy, statistiky), tak se může dobrat toho, že cca 30% padá na vrub Genetiky a 70% na životní styl, práci a prostředí. Takže celkem logicky se nabízí otázka : Kdo těch 70% ovlivňuje nejvíc? Podle odpovědi je možno odhadnout jak můžete dopadnout. Odpověď JÁ bude pravděpodobně znamenat, že se Vás téma polymorbidity nemusí týkat. Odpověď ONI je Vaše výmluva a bude pravděpodobně znamenat, že se ONI na Vás vyprdnou a Vy zapadnete do statistik polymorbidních 🙂
U některých druhú rakoviny dělá genetika až 80%. Třeba u rakoviny prsu nebo tlustého střeva, je u lidí kterí mají v DNA testu vysoké riziko , jisté takřka na 100% že to budou mít a je nepodstatné jak zdravě žijí. I když každý den schroustáte kilo mrkve , vadné geny vám to neopraví.
Jenže v českých stavebních zákonech je i takový minidomek bez základú brán jako stavba a tak ho múžete umístit jen na stavební parcelu za několik milionú a taky papírování jak když chcete stavět jadernou elektrárnu. Dokud se nezavede , že tyhle věci bez základú múžete dát i někam na louku , tak to není řešením kritického nedostatku bydlení.
sakra to je zvláštní. Já to nabíjím za 8 hodin z obyč 230V těch 160 km... je fakt že někdy déle a někdy kratší dobu. Nabíječka si něco sama řídí ,víceméně trable v zásuvce , když na něco přijde, ale nejdéle těch hodin nabíjení je cca 13...
Tak buď to není obyčejná jednofázová 16A zásuvka s přívodními dráty 1,5mm a nebo máte auto s etrémně nízkou spotřebou. Obyčejná elektrokára vezme 20kwh na sto kilákú a běžná zásuvka sice teoreticky zvládne až 3800W , ale ne trvale. V reálu je bezpečné dlouhodobě tzn. několik hodin maximálně 2000W a i tak se někdy dost hřejí přechody v zásuvkách a rozvaděčích. Pokud vy sosáte 30kW do auta přes obyčejnou zásuvku na max. co dá jistič , tak si koledujete o vyhoření.
To co navrhují autoři je sice o trochu lepší než stávající katastrofální stav , ale i tak je to stále moc drahé. Potřebujeme bydlení pro mladé tak do milionu , aby si mohli dovolit pořídit děti a měl jednou kdo platit dúchody. To jde vyřešit jedině kontejnerovými domky , za předpokladu že se znovu povolí umístit si stavbu bez základú na jakýkoli vlastní pozemek a to třeba i na ornou púdu na které se už stejně pěstuje jen řepka a kukuřice do bioplynek.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Mám pocit, že se ukazuje, že by svoboda slova a to i náboženského či protináboženského zaměření, která je byť v minimálním rozporu se zákony té které země neměla být podceňována. Pokud avizuješ, že bys mohl něco spáchat, měl by si být stíhán...To platí obecně a stíhat by se měla i xenofobní prohlášení jako je např. Německo Němcům
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Člověče , vy jste naprosto mimo. Uvědomujete si že to by jste musel zavřít minimálně polovinu populace.