...Jak postupovat jako zákazník?
Zboží mi eshop dodá pokud ho zaplatím a nečeká, až mu ho za 14 dnů zaplatím. Tady vidím problém v tom, že eshopy nevrací peníze ihned. V dnešní době jde o jedno nebo dvě kliknutí v systému, kdy jsou eshopové šablony propojeny s bankovnictvím. Nechápu, proč bych měl mít peníze zadržované 14 dnů a nemohl je tím pádem použít jinde. Mnohdy jde o tisíce.
Protože je tak na 14 dnů de facto tomu eshopu bezúročně půjčíte. To je totéž, jako energetické firmy, nedoplatek chtějí hned málem pod hrozbou zastřelením, ale přeplatek Vám vrátí za 3 měsíce po vyúčtování, a to když se zadaří. A po tu dobu mají Vaše peníze zadarmo k dispozici.
Já jsem si pro sebe ten cenový chaos vyřešil jednoduše - chci si to za tu cenu koupit nebo ne? Jestliže rajčata stála v létě i 27,90 Kč/1kg, jsem ochoten akceptovat mimo sezónu řekněme dvojnásobek. Chci si tedy koupit rajčata za 74,90 Kč/1kg v "akci", kde je ta "akce z inzerované "běžné ceny" 89,90 Kč/1kg? Nechci a tak je nekoupím a může být na cenovce cokoli, klidně ať si napíšou slevu 50 %, důležité je to, co po mně chce obchod nakonec zaplatit. A to mu buď dám nebo si to zboží nekoupím nebo koupím jinde za lepší cenu.
Pokud je to vyráběno z odpadových olejů, proč je to tedy na litru o 10 korun dražší? Ano, samotná výroba je dražší než výroba klasické nafty, ale až o tolik, když naopak odpadá nákup drahé ropy a její přeprava ropovody nebo tankery do rafinerie? A co spotřební daň, která činí podstatnou část ceny na stojanu, ta přece není vyšší, ta je stejná jako u klasické nafty. A pokud je to tak hyperekologické, neměla by naopak cena být nižší, aby se podpořil prodej na úkor fosilní nafty?
„Hned druhý den se tam stala dopravní nehoda. A na celou situaci doplatili řidiči autobusů, kteří jedou z Lověšic. Čekají až dvacet minut, než mohou vyjet na hlavní cestu, nabírají velké zpoždění, a především jsou vystaveni nebezpečí,“ zdůraznil Navrátil.
Takže semafory (levnější varianta) a nebo kruhový objezd (dražší varianta) by to chtělo, ne radar! Navrátile, to tě nenapadlo? Takhle to máš jen jako kasičku.
Určitě napadlo, to napadne každého člověka se zdravým úsudkem. Jenže ono jde právě o tu kasičku.
A jak se potom poprat s příjmeními u rodiny muže, který má příjmení Švec ? Budou Švecovi, nebo Ševcovi ? Paní bude Švecová, nebo Ševcová ? No protože když je někdo švec, tak přec jdu s botami k ševci, ne ke švecovi.....teda asi. Ale zřejmě mi to zkusí někdo vyvrátit. 🙂
Můj názor je ten, že pokud se ženské přechýlené příjmení vytváří příponou -ová k příjmení muže, tak by mělo být správně Švecová. Stejně tak v případě příjmení jdu na návštěvu k panu Švecovi, ale pokud se bavíme o profesi, tak skloňujeme profesi švec - jdu k ševci. 🙂
Já bych řekl, že se spletli v tom, že si lidi s vidinou záchrany planety a ovzduší půjdou koupit výrazně dražší auta, která nejdou natankovat u každé benzínky za pět minut a nemají v kufru kanystr s rezervním palivem.
I to je možné, ale na rozdíl od Evropské komise lidé přemýšlejí a je jim jasné, že i kdyby jako mávnutím kouzelného proutku byly najednou v Evropě jen elektromobily, v celoplanetárním měřítku je takové snížení emisí jako když plivne do moře. Problém není ve spalovacích autech, ale v neekologických, energeticky náročných provozech v Číně, Rusku, Indii, USA a v Africe. Na to je třeba tlačit, ale na to Evropská komise nemá koule, aby šila do těchto zemí, pro ni je pohodlnější skřípnout vlastní obyvatele.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Je to zajímavý film. Pan Hrušínský ho ztvárnil až mrazivě mistrně.
2 odpovědi
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Scéna v koupelně "Co kdybych Tě, drahá, oběsil", je snad nejmrazivější a perfektně zahraná jak panem Hrušínským, tak "Lakmé" Vlastou Chramostovou. Závěr scény, kdy pan Hrušínský nalije kočce mléko a pohladí ji, zatímco za nim visí Lakmé, je prostě dokonalý.
1 odpověď