Tady si někdo hezky vymýšlí, ale starosta to nebude. Místní paní říká řadu věcí, které ale pravdou být prostě nemohou. Za A) obec má stavební povolení, které si ale neuděluje sama, nýbrž stavební úřad, pravděpodobně někde ve městě, které bude možná i ORP. Tomu navíc předchází i územní řízení. Tedy pokud obec obdržela stavební povolení, a to musela, když získala rozhodnutí o udělení dotace od kraje, tak pozemek musí být v územním plánu nejen stavební, ale musí tam být možná stavba občanské vybavenosti jako DD.
B) Obec již obdržela rozhodnutí o udělení dotace od kraje ve výši 80 mil. Kč, přičemž její vlastní náklady tvoří 30 mil. Kč. Tedy výsledná a konečná cena stavby je známá stejně jako stavitel stavby a její financování. Protože tyhle všechny náležitosti se dokládají při žádosti o dotaci.
C) stavitel musel být vybrán přes transparentní výběrové řízení, kam se mohl přihlásit kdokoliv, protože všechny tyhle náležitosti je nutné doložit při žádosti o dotaci kraji, a to včetně zveřejnění celého VŘ ve veřejném portálu výběrových řízení.
D) Celá stavba bude pod kontrolou kraje včetně závěrečného vyúčtování dotace, kontrol stavby a následných pravidelných reportů po dobu 10 let.
Paní tedy evidentně lže, což ví každý, kdo o nějakou větší dotaci na kraji či státu žádal a musel odevzdat stohy papírů a další léta psát pravidelné reporty. Já mám za sebou dvě podobně velké akce a nepřeji vám vidět to papírování, kde zdůvodňujete každou sebemenší změnu, podobně ZVA a následné roční reporty udržitelnosti. Pitvaji opravdu koniny a každou chvíli kontrola.
To je velmi citlivé téma,.nicméně ty výtky k hřbitovní správě jsou nespravedlivé. Článek je patrně i trochu přestřelený a zbytečně jitří atmosféru. Pravděpodobně to asi nebudou ve skutečnosti desítky lidí, co by chtěli někoho exhumovat, protože to je značně nákladné, navic to podléhá schválení. Zákon a hygienické podmínky však vylučují, že by hrobník mohl uložit rakev do vody. Podobně, pokud jsou tam takto nevyhovující půdní podmínky, jako jílové půdy, tak je ukládání z hygienických důvodů zamezeno a krajský úřad, který schvaluje provozovateli hřbitova provozní řád a hydrogeologický posudek, to prostě neschválí. Zájemci o pohřeb do země, a bude jich v současné době již významná menšina, využijí služeb jiného hřbitova ve městě a tento hřbitov bude sloužit dále pro pohřby žehem, což ostatně není nic tak neobvyklého.
Tak rozhodnutí občanů v této obci je dost nepochopitelné. Místo značných příspěvků do obecní kasy, protože DD je lukrativní byznys, budou mít dluhy a starostí nad hlavu. Protože ta realizační stavební firma s tím měla již dost nákladů, na stavbu nastoupila, staveniště převzala, tj. vyčlenila lidi, stroje a určitě je smluvně vázaná smluvně u řady subdodavatelů, kteří pro ni měly nějakou část práci udělat. Navíc když podepsala smlouvu, tak určitě objednala i podstatnou část materiálů, takže škody budou velké a u soudu jednoznačně vyhraje. Navíc obec stál dost projekt, vyřízení stavebních povolení a navic měla od kraje garantovanou dotaci 80 mil. z celkových asi 110 mil. nákladů a tu teď bude vrátit včetně vypovězení asi provozního úvěru u nějaké banky.
Argumentace se změnou využití budovy na jiný účel než DD je úplný nesmysl, protože součástí každé dotace od státní či krajské organizace je tzv. udržitelnost, která se podle výše dotace stanovuje na 5 nebo 10 léta k tomu posíláte každoročně výkazy a jezdí k vám konttoly. Podminkou dotace od kraje bylo určité i nějaké procento míst pro občany kraje, proto bylo nutné zrušit tu výhradu využití jen pro občany obce, ale stejně by pro obec určitě zbylo míst dost. Navíc po uplynutí lhůty udržitelnosti by jeli už jen sami na sebe a výnosy by byly po celou dobu obce. Úplně nepochopitelné rozhodnutí navíc učiněné až po započaté stavbě. Myslím, že příštích pár let v téhle obci postaví tak maximálně houpačku, protože na nic jiného mít nebudou finance.
Úplně nevím o čem se pořád diskutuje. V rámci Green dealu jasně přijala EU v roce 2021 právní závazek, že na území každého státu má být do roku 2030 30% půdy chráněno a z toho 10% velkoplošně s přísnou ochranou. A my máme dnes chráněno kolem cca 22% území chráněno a 1,5% s přísnou ochranou. Z toho jasně plyne, že nám toho dost chybí, takže je to jen balamucení politiků, jestli NP vzniknou nebo ne. Oni prostě vzniknout musí jinak ČR začne po roce 2030 dostávat pokuty. Otázka tedy není jestli vůbec, ale kde. Odtud plyne snaha o NP Křivoklátsko a CHKO Krušné hory. Je úplně jedno, jestli bude u vlády ODS nebo ANO. Postupovat budou nuceni obě stejně. Pokud s tím nesouhlasíme tak jsou jen dvě možnosti, buďto vystoupit z EU nebo se musí v EU politicky něco změnit a tento akční plán následně revidovat. Takže balamucení politiků ANO, že jsou proti je jen mlácení prázdné slámy před volbami
Tak hlavně nejmenovaná firma jede na vícepráce, tj. to co vysoutěží je takový prezentační list a k tomu je potřeba přičíst tak ještě 1/3 až polovinu navíc na celkových nákladech. Mě dojímá, jak ŘSD vždycky vítězoslavně vyhlásí, kolik proti rozpočtu při VŘ ušetřilo, ale už se jaksi nezveřejňují celkové náklady na stavbu po jejím dokončení. To by bylo tóčo za kolik se u nás ve skutečnosti staví
Tak nemá cenu diskutovat o tom, že peníze z fondu lze využít i jinak než na rekultivaci samotné těžební jámy. Stovky milionů by určitě přivítali obce na rekonstrukce různých objektů, infrastrukturu a třeba zasíťovaní a nákup pozemků na výstavbu, aby tam za nižší prodejní ceny nalákali desítky nových obyvatel, kteří tam budou bydlet a ty obce a města posunou dále do lepší budoucnosti. Nicméně ta myšlenka samoobnovy je vyzkoušená a rozhodně netrvá stovky, ale jen pár desítek let. Už za dvacet let nikdo nepozná, že se tam, samozřejmě kromě samotné jámy, někdy těžilo, tak to bude zarostlé. A přirozený vývoj má tu výhodu, že je trvalý, to ví každý, kdo něco většího zalesňoval. Když naše město něco sází, tak je úmrtnost stromů hodně přes padesát procent, a to bez ohledu na péči. Přirozené výmlatky mají mnohem větší odolnost. Ty velká jezera jsou super, ale je na ně málo vody a navíc trpí obrovským výparem. Nejhorší pak je, vymyslet jezera pomocí umělého zásobování vodou přečerpáváním. Jak dlouho asi to jezero za ty šílené náklady na energie a údržbu systému včetně čerpadel asi vydrží? Padesát let určitě ne. Aby to bylo trvalé, tak to prostě musí fungovat samo bez zbytečných zásahů a neustálé údržby. Bohužel u nás by ten přirozený vývoj pravděpodobně opravdu znamenal, že težaři na to dávat peníze nebudou, případně je stát využije na jiné účely než byly určeny
To jsou zase nápady. Tenhle rok samé perly. To je počítám letos asi pátý nápad, co by ještě mohly obce zařizovat a to nepočítám ten, jak jim krátit příjmy. Tak možná by to chtělo v parlamentu popřemýšlet nad tím, aby mohly i obce kontrolovat, jestli tam ty děti opravdu bydlí a nejsou tam jen fiktivně přihlášené. A co takhle trochu omezit hygienické a požární požadavky na školní zařízení? Proč asi neměly za komunistů s tímhle takový problém? Protože, když jim teklo do bot, tak neřešili hovadiny, ale v akci Z upravili nějakou starou budovu nebo postavili tesko barák. Dneska můžete mít ve třídě v MŠ max. 24 dětí. Když hodně na krajském úřadě prosíte, tak vám dají výjimku na 26 a nezajímá je, že třída má třeba 100 m2.
Měli jsme vybranou jednu starou budovu, jenže pak dorazila hygiena a hasiči.
Cože vy nemáte stavebně oddělený nouzový východ? Ty chodby jsou na evakuaci celé třídy doprovázené hasiči ve vystroji moc úzké. Umyvadlo v každé třídě. Všude protipožární dveře s vydrží aspoň půl hodiny. Záchod na maximálně 20 děti a oddělený podle pohlaví. Kde máte toalety pro hendikpované na vozíku? Tomuhle říkáte pripravna jídel a kuchyně? Ty stoly a vůbec všechno v nerezu. Kde máte konvektomat a jak řešíte nezávislé odvetrávání? Máte málo stolů na přípravu jídel a ty okénka na výdej jídel a na vracení použitého nádobí musí být dvě a každé směřované jiným směrem, aby se děti nestrkali.
Tak nakonec asi jedině tu budovu v centru zbourat.
Ještě ale nedorazili památkáři
Čech to byl jistě veliký a voják skvělý, s mimořádně vyvinutým taktickým myšlením. Jenže svým uměním udržoval všeobecně nenáviděný režim, který odmítal dát svým vlastním občanům základní občanská práva a neváhal při tom povraždit tisíce vlastních obyvatel prostřednictvím generálů jako byli Haynau, Jelačič, Windischgratz či nakonec bohužel i Radecký. To oni umožnili, že se režim udržel a navíc následně zavedl i na takřka deset let tuhý Bachův, případně Kempenův absolutismus, ve kterém byli tisíce lidí za drobnosti odsouzeni k dlouholetým těžkým žalářům. A to rakouský žalář nebyl žádná selanka, ale pěkně podzemní kobka ve vojenské pevnosti na takových krásných místech jako byla Olomouc, Komárno, Košice či Mukačevo. A také nevím, jestli by jeho vojenské umění náležitě ocenili například Italové, když třeba v oblasti Piemontu nechával v roce 1848 vypalovat vesnice, přičemž se jím vedení vojáci nerozpakovali střílet ženy či bajonety rozsekávat malé děti. Možná by si pražští radní před rozhodnutím měli něco přečíst či si poslechnout nějaký odborný výklad, aby se vyhnuli trapasu až budou tu sochu za pár let zase sundavat a nahrazovat nějakou gendrově přijatelnou spisovatelkou. Ale třeba zastupitelům z řad pirátů a topky masakry civilního obyvatelstva v polovině 19. století někde v severní Itálii zase až tak nevadí.
Tak pokud si to vezmeme bez emocí, tak starosta postupoval správně a v souladu s pokyny MMR a zákonem o pohřebnictví. Popadané náhrobní stély přesunul k hřbitovní zdi a prostor se upraví a bude se moci udržovat např. sekáním, čemuž povalené náhrobky a zbytky rámů bránily. Tomu, že byly popadané svědčí stopy mechu na deskách, tedy byly dlouhodobě v těchto místech v kontaktu se zemí. Z rámů, které by stély držely, již viditelně mnoho nezbylo, tedy na místě je z důvodů bezpečnosti možné nechat nebylo. Desek s dochovaným nápisem bylo evidentně jen několik, což jsou ty z leštěné žuly. Většina je evidentně pískovcových, kde se po stu letech žádné nápisy nedochovají, protože pískovec degraduje. Hroby jsou evidentně opuštěné a rodinní příslušníci o ně zájem nemají, tedy hřbitovní místo je možné znovu pronajmout. Válečné hroby to evidentně nejsou, tedy pietní posun stél k hřbitovní zdi, i když bezejmenných, je zcela v pořádku. Obec logicky nemůže za bývalé nájemce hroby udržovat, protože na to nemá peníze. Úprava usazení či oprava rámu jako spasovaní stojí podle rozsahu běžně desítky tisíc, v případě hrobky, kde se musí sanovat i spodní vyzděná část, aby se vrchní rám nerozvaloval, pak již nižší stovky tisíc. Povinnost péče o hrob je věci nájemce, v případě hrobek pak vlastníka a tuto povinnost nemůže přesouvat na provozovatele hřbitova. Provozování hřbitova je poskytování sociální služby již od dekretu Josefa II., tedy z podstaty věci se opuštěné hroby po uplynutí tlecí doby znovu pronajímají tak, aby bylo možné zajistit místo uložení pro všechny občany dané obce a další oprávněné
Strašné, to je hrůza.
Vůbec ale nechápu, jak se jim mohlo podařit vyhrabat takový tunel, aby se jim to někde v písku nehroutilo již během kopání? To přece nemohli vykopat sami a bez pořádného nářadí. To jich muselo být podstatně více, nějací dospělý jim pomáhat a mít na to i lopaty atd. Každý, kdo něco kopal, přece ví, jakou to dá fušku. To i muselo trvat řadu hodin, to je nikdo mezitím nepřišel zkontrolovat, kdo by jim tu blbost rozmluvil? Jestli tam již spíše nějaká díra nebyla a oni se jí jen nerozhodli zvětšit. Každopádně takhle hroznou smrtí přijít o dvě děti je na oběšení. Ale stát se to může každému, protože i moje děti pořád někam lezou, kam nemají
Pan Kaňa hovoří moc krásně, evidentně bude dobře placený. Nicméně maže med kolem pusy a fakta silně přibarvuje. Jediný ekonomický prospěch u takto ekonomicky silných investorů je v zaměstnanosti, ale stát na to dlouhá léta doplácí. Bude to stejné jako u ekonomické nabídky německé automobilky, co chtěla něco podobného stavět před nedávnem v západních Čechách a u podobných případů. Tedy celou infrastrukturu a přestavbu lokality zaplatí stát, ten jim poskytne minimálně 10 leté daňové prázdniny a bude jim ještě přispívat na platy zaměstnanců. Podobně jako u jím zmiňované automobilky Hyundai. A navíc to bude jen obří montovna z dodaných dílů, kterých už tady máme hafo. A za deset let až budou daňové prázdniny končit, tak se prostě posunou někam jinam. Navíc baterie od nás nebudou vzhledem k ceně práce a nutnosti všechny suroviny dovážet z Asie konkurenceschopné, tedy půjdou jinam možná ještě dříve. Taková klasika. Obří developeři a investoři se státům vůbec nevyplácí, protože jejich vyjednávací pozice je moc silná
No tak nepochybuji, že se má medvěd na Konopišti skvělé, ale třeba to bude ve Zlíně lepší, pokud bude ve výběhu s ostatními medvědy a nebude tedy sám. Ale chovu medvědů prd rozumím, takže předpokládám, že ve zlínské ZOO odborníci vědí, co dělají.
Co mě ale opravdu zaráží je rozhodnutí NPÚ ukončit chov medvědů na hradech a zámcích. Předpokládám, že to je jeden z magnetů na turisty, takže jim to určitě zvedá návštěvnost. Navíc jsou na to některé hrady a zámky připravené, určitě Konopiště, Točník, Zákupy a bude jich určitě více. Maji tam potřebné a dle mého velkorysé prostory, medvědy tam chovali a mají na to i vybavení a předpokládám i zkušenosti. Stačí se podívat napr. na Zákupy, kde mají i systém padacich dveří mezi jednotlivými částmi příkopu a i brdloh, bazén atd. Jen ten medvěd tam není. Stačí vzít do ruky štětec a barvu a za pár měsíců můžou zase začít. Navíc je to dle mého důležitá rezerva a možnost umístění státem zabavených zvířat, např. z nelegálních chovů, z nevyhovujicich cirkusů atd. Když podobné zvíře stát, tedy veterinární správa, zabaví, tak je ohromný problém kam s ním. ZOO si ho totiž většinou nevezmou, ať již z karanténích důvodů, neznámého původu a tedy nemožného chovu a ani na ně nemají místo. Pak se zcela zbytečně často podobná i cenná zvířata utrácí, protože není kam je dát, případně veterinární správa zoufale odvolává pomalu celou Evropu, jestli by někdo nebyl tak hodný a neujal se jich. Jak se například před lety hodilo, že na Točníku, žádné medvědy zrovna neměly a bylo možné je tam trvale umístit.
Přesně, tahle strana má jedinou šanci s Čunkem. Myslet si, že kdokoliv jenom trochu středový či liberální bude volit lidovce, je bláhovost. Ve středu je narváno ať už Babiš, Stan nebo částečně i ODS. Tahle strana má šanci jenom v konzervativnejsim prostředí venkova, ať už jižní Morava nebo jižní Čechy, možná Vysočina. Sever Moravy a sever Čech bude volit ANO, možná něco málo Stan. ODS je asi dost vyřízená možná velká města, kde se bude prát s TOP a hlavně Piráty. Když zvolí někoho z liberálního křídla, tak nebudou mít nic.
Tak tvrdit, že systém na poskytování soc. dávek a systém na digitalizaci stavebního řízení je stejný level může jen úplný neználek. Evidentně si totéž myslel Bartoš a podle toho to vypadá. Ten o tom evidentně věděl taky úplný kulový, protože jinak by si k sobě stahnul aspoň deset zkušených vedoucích velkych stavebních úřadů, aby během vývoje připomínkovali návrhy a procesy. Ono totiž v tom systému pojede vše od pozadavků na změny územních a regulačních plánů, přes stavbu garáží, bytové komplexy až po liniove stavby jako dálnice a nakonec i dílčí rozhodnutí na stavbu třeba jaderné elektrárny, kdy do procesů vstupují klidně stovky účastníků řízení, provozovatelů IF sítí a dalších opravnenych organizací se svými stanovisky. Pak tam jsou možnosti různých odvolání, připomínek atd. Jenom těch priloh stavebních dokumentací budou během krátké chvíle stovky TB. Kolik budou stát jen ty úložiště na statisíce projektových dokumentací. To musel vymyslet jen id..t. Tahle sranda
bude totiž stát Českou rep. každý rok stovky milionů jen za pronájem úložišť a jsem zvědavý, až za pár let půjdou formaty jako pdf. ,dwg. a dgn. do propadliště, kdo to jako a za kolik bude převádět do aktuálních SW. Leda, ze by za deset ci dvacet let nikomu nevadilo,
že například od nového bloku v Temelíně žádné stavební plány nebudou. Tohle fakt musí navrhovat lidé, kteří mají letité zkušenosti a ne banda nadšených IT či pirátů, kteří dosud navrhovali max. nějaké účetní programy či chodili na politické besedy.
Jak se dostala do posledního ročníku, když pak nezvládla státnice? Navíc musela tedy totalne vyhořet i u opravného termínu, když ji nakonec fakt vyhodili. A co její diplomová práce? Ta musela být také špatná, protože pokud by byla nadprůměrná, tak by ji pak nikdo ze státnic nevyhodil, zvláště ne po úspěšném dokončení všech ročníků. Je to celé nějaké divné
Článek moc pěkný, škoda jen, že si autor neodpustil trochu demagogie obecného narativu o tom, jak byli chudáci Němci za 1. republiky poškozováni a opomijeni. Samozřejmě to nejí pravda, protože si československá vláda moc dobře uvědomovala kratkozrakost podobných kroků, nehledě na skutečnost, že součástí vlád od poloviny 20. let byli němečtí ministři. Naopak národnostní princip se vyvažoval 1:1 a pokud nějaká ryze česká firma dostala státní zakázku, tak podobnou musela dostat i německá ze Sudet. Dokonce v rámci hospodářské krize vláda přednostně sanovala německé banky ze Sudet a příspěvky v nezaměstnanosti či tzv. žebračenky se v Sudetech vyplácely ve vyšší částce než ve vnitrozemí. Došlo to dokonce tak daleko, že vládní příspěvky na činnost dostávala i Henleinova SdP či německé spolky otevřeně propagující připojení k říši. Jedinou a logickou výjimkou byla stavba opevnění, že kterých byly skutečně z důvodu elementárního utajení vyloučeny německé a maďarské firmy a jejich pracovníci, což SdP s úspěchem využívala jako doklad německé diskriminace
Přesně, ale pak je zapotřebí udělat i krok B, a to zrušit inkluzi. Pak mohou nadané děti zůstávat mezi ostatními až do deváté třídy, protože je na základní škole něco naučí.
Nyní je v běžné třídě na ZŠ, aspoň u nás ve městě, tři děti problematických rodin, co se neučí vůbec a dalších pět s nějakými poruchami chování. Výsledkem je, že se běžně ve třídě neučí, protože učitel je totálně vytížený problematickými jedinci, kteří se valí po podlaze a ostatním zadává v páté třídě matematiky kreslení svých zážitků, protože je plán totálně v troskách. A do toho ještě i vláda snížila počty asistentů, takže výsledek bude hromada debilnich dětí bez jakýchkoliv znalostí jako tomu je již nyní v Německu a Finsku dlouho považovaných za vzor. To je plán asi EU mít většinu obyvatelstva naprosto hloupých. Ale nevím odkud se tedy budou budoucí vědci, lékaři atd. rekrutovat
Tak to je síla. Město investovalo v dobré víře, že se jedná o jeho majetek, navíc státem zabavený před rozhodným rokem 1948. Tedy, protože se jedná o rozhodnutí státních orgánů, by měl stát proplatit městu náhradu škody v prokazatelné výši vynaložených nákladů. Může se z toho stát nebezpečný precedent, neboť tím byly porušeny tzv. Benešovy dekrety. Navíc je to morálně pochybné, neboť je to církevní stavba, a teprve pak navíc bývalé soukromé pohřebiště, tj. jistě bez platného oprávnění k pohřbívání vydávaného krajským úřadem. Mikulov udělal po právní stránce chybu, když tam dovolil vložení urny a tím jistě protistrana argumentuje, že se nyní jedná o aktivní pohřebiště. Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění. Po právní stránce se však před uložením urny jednalo již defacto o pohřebiště zrušené a uzavřené. Možné mimosoudní řešení bylo ponechat v majetku města, obnovit povolení k pohřbívání a vložit věcné břemeno ve prospěch protistrany na vyhrazené pohřbívání. Ve smyslu tohoto rozhodnutí by šlo zpochybnit různé současné obecní hřbitovy, které byly dříve například pohrebišti vyhrazenými např. církevní, případně krypty v kostelech, které jsou však defacto nedílnou součástí kostela apod.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ty jsou tedy vostrý! Tak doufejme, že se Žeryk nesekl a pán tam jen někde nesedí se zlomenou nohou.