Veřejnoprávní média by se měla držet svého poslání, což znamená zejména zpravodajství a publicistiku, dokumentaristiku a vzdělávání. Zábavné pořady, seriály, filmová tvorba apod. jsou pak nadstavbou, která by měla být doménou komerčních stanic, a není tedy důvod, aby při nedostatku financí nemohla být seškrtána.
Nepředpokládám, že by na střední škole daný jedinec už podstoupil několikaletou hormonální terapii a chirurgickou změnu pohlaví. I z hlediska pravidel těch benevolentnějších sportů (nevím, zda se k nim řadí i volejbal) tedy nemá v dívčím týmu co dělat.
Správným postupem by však bylo protestovat proti jeho účasti, nikoli hned odstupovat ze soutěže. Alespoň jsem v článku nenašel žádnou zmínku, že by křesťanská škola využila tuto možnost. Vadí mi nenastupování muslimských sportovců proti izraelským, a vadí mi i odstoupení této školy z rozehrané soutěže. Sport, zejména ten amatérský, by měl přece sbližovat a učit respektu. Mohu mít vůči soupeři různé výhrady ohledně jeho národnosti, vzhledu, politickým názorům atd., ale přesto bych mu měl podat ruku a čestně s ním soupeřit. Něco jiného je, když daný soupeř svým nesportovním chováním nebo dopingem tento respekt ztratí.
Co se týče škodlivosti lišek, autor má v mnohém pravdu. Liška skutečně likviduje na polích ve velké hlodavce, zatímco škody v kurnících jsou minimální. Na druhou stranu, pokud se snažíte někde obnovit populaci koroptví, křepelek nebo jiných ohrožených ptáků hnízdících na zemi, nemáte v oblasti s početnou populaci lišek šanci.
Návrat vrcholových predátorů je možná cestou, jak stabilizovat počty lišek někde v divočině. V hospodářské krajině se ale vlčí smečka nebude honit za liškami nebo divočáky, a raději si zaběhne na pastvinu s ovcemi, které jí poskytnou víc potravy s menší námahou.
Výhoda malých jaderných reaktorů měla být v jejich standardizaci a sériové výrobě. Zatímco dnes u velkých jaderných bloků je prakticky každá část vyráběná na zakázku, tady by se mělo jednat minimálně o desítky identických kusů ročně. Díky tomu by měly být levnější. Pokud by se měly vyrábět kusově jako dnes ty velké, budou zákonitě dražší.
Jedna věc jsou nezpochybnitelná práva každého člověka. Nikdo nesmí být diskriminován kvůli svému původu, náboženství, pohlaví, sexuální orientaci atd. Samozřejmě s určitými omezeními, kdy jeho svobody zasahují do svobod jiných (např. náboženství praktikující lidské oběti, pedofilie...)
Druhá pak nadstandardní ochrana některých menšin nebo pozitivní diskriminace. Ta může mít u specifických případů jistý krátkodobý přínos (třeba vytvoření první generace, která dosáhla vzdělání) ale z dlouhodobého hlediska by měla být co nejdříve nahrazena rovností, protože jinak dochází k diskriminaci většiny.
Třetí pak omezení chirurgických a dalších nevratných zákroků spojených se změnou pohlaví na dobu, kdy je daný jedinec dostatečně zralý, aby mohl učinit tak závažné rozhodnutí.
Nemám rád výmluvy, že někdo nemá na matematiku "buňky", ale má je třeba na jazyky. Matematika je přece také jazykem, který popisuje realitu pomocí symbolů a rovnic. Ta středoškolská je navíc z velké části jen rutinním počítáním.
Bohužel pro něketré studenty se nedá "okecat", tedy zakrýt minimum znalostí zdařilou prezentací, ani "nakoukat" na youtubu. Učivo na sebe navazuje, takže kdo nezvládne základy, bude mít velké problémy. Rovněž u ní moc nefunguje "nadrkat" se látku jednou za čvrt roku před písemkou.
Po dlouhé době je ve hře i varianta, že SPD neprojde do Sněmovny. Pokud by zároveň neprošli ani komunisté jako další antisystémová strana, může se Babišovi naplnit jeho sen o jednobarevné většinové vládě. Jinak si bude nejspíš muset najít partnera do koalice a pokud by prošli komunisté i SPD, nemusí mu k vládní většině stačit ani Motoristé. Pak mu nezbyde než získat na svou stranu alespoň část ODS nebo se spojit s jednou z těch dvou antisystémových (v tom smyslu, že s nimi nikdo nechce jít do koalice a ani oni sami se do vládní zodpovědnosti moc nehrnou).
Současná koalice je s tímto rozložení víceméně bez šance.
Ukrajina má jak know-how tak zdroje k tomu, aby jaderné zbraně získala. Jinou otázkou je, zda by to dokázala udělat tajně, a ještě jinou jak by se k tomu stavěli její spojenci.
Ukrajina se zatím drží zpátky, ale kdyby ji spojenci nechali na holičkách, legalizovali stav, kdy Rusko zabralo třetinu jejího území, a neposkytli žádné záruky, že si Putin za pár let nepřijde pro zbytek, byla by odstrašující síla jaderných zbraní asi jediným východiskem.
Prostě dobrá práce jeho týmu. Babiš říká v médiích to, co chtějí jeho voliči slyšet:
Za to, že se mají hůř než jiní, nemohou oni sami, nýbrž jakési spiknutí mocných od jejich zaměstnavatele po špičky EU (krom jeho samotného, který si rád odtrhne od úst, aby se jeho zaměstnanci měli lépe).
Aby se měli lépe, nemusí udělat nic jiného než mu hodit hlas, o všechno ostatní se postará on.
Navíc jsou jeho příspěvky v médiích formulovány v jednoduchých heslech a holých větách, nic složitě nevysvětluje. Jeho tým je pečlivě formuluje, aby byly pro jeho voliče srozumitelné.
Nikdy nenapíše, že něco prostě nejde, takže vzniká dojem, že dokáže dělat zázraky.
Opakuje jim, že všichni, kdo jsou proti němu mu prostě závidí. Jelikož značná část jeho voličů má se závistí své zkušenosti, je to pro ně uvěřitelné.
Pečlivě si udržuje svůj mediální obraz - na sociálních sítích jsou jen fotky, jak si dává pivo v místní hospodě, nikoli husí játra v michelinské restauraci.
Železný mi trochu vypadl z oka, když do své skupiny přetáhl Špotákovou, která byla tehdy na vrcholu, a pod jeho vedením už jen stagnovala. Ostatně se s ní stejně jako s jinými bývalými svěřenci nerozešel zrovna v dobrém. Uvidíme, zda Čopra nedopadne podobně.
Tím nechci zpochybňovat jeho úspěchy jako závodníka i trenéra. Jako závodník byl fenomenální, úspěšný byl i jako trenér, jen mi přijde, že v té roli trenéra možná dává trochu přednost vlastnímu egu před svými svěřenci, ale je to jen má spekulace, do zákulisí nevidím.
Schody, které si v mládí postavíš, ve stáří tisíckrát prokleješ.
Osvědčené řešení - nechat vodu volně protékat. V Českém Krumlově byla hned u řeky historická hospoda, která byla pod vodou několikrát do roka. Vyřešili to tehdy podobně - na obou stranách udělali velká vrata, která při povodni otevřeli a voda mohla volně protékat. Škody bývaly minimální a za dva dny po opadnutí vody mohli znovu otevřít. Jen si nejsem jistý, zda tento barák postavili čelem nebo bokem k proudu, ale na to by páni architekti určitě mysleli.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tragédií není blábolení Babiše nebo jalové kecy Fialy, ale to, že zde není žádná jiná reálná alternativa.
1 odpověď