Chybí peníze, bydlení, školky ...
Je tohle podložené i jinak, než že se těch lidí pouze ptali? Protože tyhle fráze vám řekne každý. Jenže ono je to spíš tak, že čím chudší lidé, tím mají více dětí a naopak. Tohle platí po celém světě. Bohatí mají jinou "zábavu".
U nás se ta zábava projevuje tak, že ženy studují do 25 let nějakou lehkou hloupost na VŠ a pak si užívají života. Tak to ještě před 40 lety nebývalo. Pěkně ze střední školy do nějaké nepříliš zajímavé práce a mateřství bylo vysvobozením.
Prodejci letenek Pelikán, Student Agency Travel ani Kiwi.com u svých zákazníků poptávku po platbách v kryptoměně zatím nezaznamenali.
A proč by to měli zaznamenat? Pokud budu chtít koupit letenku za Bitcoiny, tak fakt nebudu psát do Pelikána, Student Agency nebo Kiwi. Prostě rovnou půjdu tam, kde se letenky za Bitcoiny prodávají, takových prodejců je po světě fůra. Vždyť to není žádná novinka, Bitcoin jako takový je už 15 let starý a letenky za něj dají kupovat nejmíň 10 let.
Už asi 10 let bere Bitcoiny např. španělský prodejce letenek destinia.com (což je firma funkcí téměř totožná s Letuškou, prostě IATA agent).
Z aerolinek bere Bitcoiny už mnoho let AirBaltic (ano, ten, co po tom Čechy zmanipulovaném veřejném hlasování pojmenoval jedno letadlo po estonském městě *unda).
Bitcoinové transakce jsou chráněny ECDSA+SHA256 (BTC adresa je SHA256 hash veřejného klíče ECDSA). Zatímco ECDSA šifru (teoreticky) lze dostatečně kvantovým počítačem zlomit, tak SHA256 hashovací funkci ne. Tam kvantový algoritmus nemá žádnou výhodu proti nekvantovému.
Při posílání peněz z BTC adresy musíte zveřejnit ten veřejný klíč a útočník proto má cca 10 minut na to, aby ECDSA rozluštil, protože to je čas, než bude transakce zahrnuta do blockchainu. A takto dobré nebudou kvantové počítače ještě dlouho.
A navíc. Bitcoinový protokol lze upgradovat. Už několikrát byl za těch 15 let změněn formát BTC adres (původně tam například ani nebyla ta SHA256 funkce). Pokud by hrozilo, že ta ECDSA šifra bude moci být prolamována během těch 10 minut, tak není problém včas vyměnit algoritmus za jiný. Jediné, co pak musí uživatelé udělat, je přeposlat si BTC na novou adresu.
Taky Bitcoin za chvíli patrně překoná tržní kapitalizaci Google (viz Odkaz 1 ). Např. kapitalizaci stříbra už překonal.
Je potřeba konečně opustit představu, že všichni učitelé musí brát stejně.
Hodnota učitelů technických oborů na trhu práce je vyšší. Tak by měli i ve škole mít vyšší plat. I když jim to budou učitelky literatury závidět (ale je to tak v pořádku, jako takové učitelky skončily z naší třídy ty nejhloupější holky, co se uměly jenom učit látku nazpaměť).
To je přece logické. Investor má právo na zisk, jinak by vůbec neinvestoval.
Pokud vám vadí odliv dividend, stačí dělat opak: když Češi budou investovat v zahraničí, dividendy potečou opačným směrem. Sám to tak dělám.
Pokud vám vadí podniky se zahraničními vlastníky, tak podporujte ty české. Například zrušte účet u České spořitelny a založte si účet u Fio banky nebo Air Bank. A pojištění uzavřete např. u Direct nebo Slavie místo u České pojišťovny. Kupte si bundu Hannah nebo Alpine Pro místo Puma nebo Adidas. Choďte do českých hospod a jídelen místo do poboček zahraničních fastfoodů.
Jo, a dividendy se vyplácejí že zdaněného zisku (daň 21%) a navíc se z nich platí srážková daň (15%). Takže jestli dobře počítám, za těch 300 mld. dostal stát 146 mld. na daních. Nevím proč brečí.
v tomto týdnu se hodnota nejznámější kryptoměny na světě historicky vůbec poprvé vyšplhala nad pomyslnou hranici 1,8 milionu korun.
Tuhle formulaci, kterou máte v každém článku o Bitcoinu, nechápu. Co je na té hranici "pomyslného"? To je přece hranice zcela skutečná. Za tuto cenu se skutečně Bitcoin prodává a nakupuje na těch několika směnárnách a burzách, kde se obchoduje přímo za české koruny.
Naprostá většina lidí tohle neřeší.
Ty fronty stojí pár šetřílků, typicky důchodců, co si nedovedou spočítat, že i ta neakční cena másla je vlastně o dost nižší, než za komunistů.
Tehdy stálo máslo 10 Kčs při typickém důchodu 1 600 Kčs.
Dneska stojí 70 Kč při typickém důchodu 20 000 Kč.
A to jako má být nějaký problém? Odkaz
11
Sledujících
0
Sleduje
11
Sledujících
0
Sleduje
Místní obyvatelé to vnímají jako naději, že se Sýrie opět stane zemí pro všechny, bez ohledu na náboženství.
To je poněkud zavádějící tvrzení, protože Assadův režim byl sice krutý a pronásledoval odpůrce, ale nebylo to na základě víry.
Menšiny, jako třeba ti křesťané, byli chráněni, i proto, že Assad byl taky menšina. Alavité se od muslimů tak liší, že je sunnité považují za odpadlíky (což je horší než být křesťan).
4 odpovědi