Podotýkám, že již více než 50 let jsem fanouškem Viktorie (Škodovky) Plzeň, ale přesto nemohu s oběma rozhodnutími VAR ve prospěch Viktorky souhlasit. Ano, v obou případech šlo o dotyk míče o ruku. v obou případech nebyla ruka u těla. Ale copak tvůrci pravidel neví, že k běhu, skoku apod. patří i pohyby rukama? To opravdu chtějí, aby hráči měli pořád ruce připažené nebo za zády? Jako ruka by měly být pískány pouze VĚDOMÉ pohyby rukou tak, aby jí byl zahrán míč. A ty jsou právě nyní díky VAR odhalitelné od pohybů nevědomých, vyplývajících ze setrvačnosti. Nemá smysl se rozhořčovat nad rozhodnutími rozhodčího nebo VAR, ta byla plně v souladu s pravidly, ale chybu je nutno hledat v pravidlech. A tato situace by měla vést k zamyšlení pravidlové komise FAČR nad tím, zda by se pravidlo o hraní rukou nemělo revidovat.
Nějak mi připadá, že se situace v cyklistice začíná podobat situaci v F1 v devadesátých letech. Snad to neskončí tím, že trasy budou obklopeny bariérami pohlcujícími nárazy, cyklisté na sobě budou mít pevné overaly (či spíše skafandry) a kola budou vybavena bezpečnostními konstrukcemi a šestibodovými bezpečnostními pásy ... Možná by bylo zajímavé každou nehodu se zraněním podrobně vyšetřit a viníka (viníky) distancovat třeba na 12 měsíců. Třeba by to pomohlo, aby mnozí nejezdili na hraně svých schopností i fyzikálních zákonů.
Nevím proč se z této problematiky dělá taková věda - benefity Vám bude moci zaměstnavatel dávat v libovolné výši - JDE JEN O ČÁSTKU, KTEROU SI BUDE MOCI ODEČÍST OD DAŇOVÉHO ZÁKLADU. Neboli konečně se ukáže jak moc na pracujících záleží zaměstnavateli, nebo zda přispívá jen když vypomůže stát - tedy my všichni
Domnívám se, že než se podaří s těžbou propracovat přes naši přebujelou byrokracii, tak po lithiu s trochou nadsázky neštěkne ani pes. Ano dnes je nedostatkové, neboť nabízí relativně dobrý poměr cena/výkon pro akumulátory a (mým odhadem) 85-90 % produkce lithia jde právě na jejich výrobu. Ovšem lithiové akumulátory mají spoustu ne právě dobrých vlastností. A proto probíhá v oblasti akumulátorů intenzivní výzkum - no a až se dostanou do masové výroby akumulátory s obdobným poměrem cena/výkon jako lithiové a lepšími vlastnostmi (nebo levnější s podobnými vlastnostmi) bude mít lithium odzvoněno. No a snížení poptávky samozřejmě dramaticky sníží i jeho cenu a těžba se vyplatí jen tam, kde bude levná, což rozhodně není náš případ.
Nu naposledy jsem v Českém (možná ještě Československém) rozhlasu poslouchal pořady typu "S mikrofonem za fotbalem" a "S mikrofonem za hokejem a to už je tak 30 let. Takže za mě ponechat tři čtyři "vlajkové" stanice pro různé kategorie posluchačů a zbytek zrušit. Tak přebujelý veřejnoprávní rozhlas, jakým Český rozhlas nesporně je, je jen jedním z kamínků, které přispívají do mozaiky nevalného stavu našich financí - jen na poplatcích Český rozhlas utrží ročně více než 2 miliardy Kč, neboli 200 Kč na každého obyvatele ČR, včetně kojenců.
Nu nevím, zvýšení úvazku by taky mohlo nemálo učitelů vyhnat ze školství - vezmu to na svém příkladu - mám úvazek 22 hodin, ale ve škole trávím obvykle o 10 hodin více (mezery v rozvrhu), takže to jsme na 32 hodinách. Kromě toho škole věnuju cca hodinu denně doma - a rázem je tu 39 hodin, čili běžná pracovní doba. V dobách uzávěrek (každé čtvrtletí) hodin ještě přibývá. Přitom hodiny výuky jsou něčím, co většina pracujících nezná. NEEXISTUJE abych jednu jedinou minutu polevil v maximálním soustředění. Když mi bylo 40 bylo to jiné, ale dnes když mám výuku sedm hodin bez pauzičky, tak domů dorážím úplně groggy. Jen se nasnídám (ano, přes den na to prostě nemám čas) a musím aspoň na dvě hodinky zadřímnout.
Přitom mi nijak nejde o peníze, s platem jsem plně spokojen a byl jsem spokojen i tehdy když jsem měl plat výrazně nižší). Profesně jsem vývojář elektroniky a mikroelektroniky, takže bych si mohl vydělat mnohem více, ale učitelství mě prostě baví. Když vidím žáka, který má o problematiku zájem a vidím jeho odborný růst, tak je to pocit, který nejde nijak nahradit. Bohužel mezi těmi cca 150 žáky, s nimiž přicházím do styku, je takových snad 10.
Takže se obávám, že, jelikož jsem ve věku 60+, bych navýšení úvazku již prostě nezvládl a přestože by mě to mrzelo, bych musel školství opustit. Málokdo, kdo nepracuje ve školství, si dovede představit, jak je přímá pedagogická činnost učitele psychicky náročná a vyčerpávající. A protože ve školství je nás starších nemalý počet, mohl by tímto vyvstat v oblasti školství nemalý problém.
Dámy a pánové, uvědomte si, že takhle malý šutřík dopadá na Zemi jednou za cca 500-1000 let. No a jaké škody by způsobil, to záleží kromě velikosti i na rychlosti a hustotě. Proto následující údaje berte s rezervou cca +-50%. V okruhu cca 1 km od dopadu by byla oblast totální zkázy. Dále by pak nejkvíce škodila především tlaková vlna a požáry. Tlaková vlna by vše živé zabila v okruhu cca 10 km. V této oblasti by pokosila i velkou většinu stromů a budov. V okruhu cca 50 km by způsobila vážné zdravotní potíže (např. poškození orgánů) a v okruhu cca 150-200 km by způsobila menší škody (např. rozbitá ona apod). Suma sumárum, kdyby dopadl na Prahu, na Moravě by to skoro ani nepostřehli. Mimochodem objekt podobné velikosti na Zemi dopadl v roce 1908 - ano jde o známý Tunguzský meteorit
Vážený pan Okamura dal tímto najevo, jak vůbec nerozumí volbám, neboť takto odevzdal platný hlas panu Růžičkovi.
§ 70 odst. 1 zákona o volbách do Parlamentu ČR (sekce senát) totiž praví: "Ve prospěch kandidáta se počítají i takové hlasovací lístky, na kterých volič provedl různé úpravy."
a § 70 odst. 2 téhož zákona doplňuje "... Poškození nebo přeložení hlasovacího lístku nemá vliv na jeho platnost, pokud jsou z něho patrny potřebné údaje. ..."
Ač bych měl jako již déle než 50 let fanoušek Plzně nad počtem bodů Viktorky jásat, tak počet bodů, které získají mužstva na čele tabulky považuji spíše za odraz kvality ligy jako celku. A to že Slavia s Viktorkou (a v zásadě i Sparta) mají velký počet bodů spíše odráží velmi slabou úroveň ligy jako celku, vždyť téměř polovina mužstev nezískala ani polovinu bodů vedoucího týmu ... Bylo by dobré zamyslet se nad tím, zda by pro kvalitu fotbalu jako celku nebyla lepší liga s pouhými deseti účastníky, kteří by spolu hráli čtyřikrát ...
Nějak nechápu, proč se článek zabývá tím, že jde o katastrofu pro Zemi. Země, ta je na EM bouře zvyklá a nijak jí nevadí, naopak mohou vhodně stimulovat mutace a tedy vývoj. To jen jeden nabubřelý živočišný druh, který si kdovíco myslí o své nadřazenosti a důležitosti dostane od Matky Přírody lekci ...
Nu myslím, že toto rozhodnutí by asi Putina přišlo proklatě draho. Očekávám, že obratem by byl znárodněn i zmrazený ruský majetek všude ve světě. A domnívám se např. pan Abramovič (a statisíce dalších) by asi nechválili Putina poté, co by mu britská královna poslala dopis, v němž by jej chválila jak dobře připravil chlapce v její Chelsea ...
Nadpis a ladění úvodu článku svědčí o aroganci člověka jako druhu. Ne o planetu se bát nemusíme. Té opravdu nic nehrozí. Pouze některé živočišné a rostlinné druhy (včetně pro planetu naprosto bezvýznamného druhu člověk) vyhynou a budou v nových klimatických podmínkách nahrazeny jinými. A dlužno podotknout, že přes veškerou nadutost a aroganci na tomto přirozeném vývoji planety pranic nezměníme. Nanejvýš o pár století či tisíciletí (tedy z pohledu planety o nepatrný okamžik) můžeme vyhynutí pozdržet.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokusím se nad danou událostí z hlediska státu zamyslet. V každém případě je z ekonomického hlediska událost tohoto typu pro stát velice přínosná. Stačí jednoduchá kalkulace - předpokládejme, že se velké ceny zúčastní cca 200 000 turistů a to v průměru na 3 dny. Předpokládat u každého z nich útratu 5 000 Kč (doprava, ubytování, vstupenky, stravování, suvenýry, ...) je myslím velmi střízlivý odhad. A to ještě lze očekávat, že mnozí svou účast na GP spojí i s jinými turistickými aktivitami. Jednoduchým výpočtem lze tedy od těchtu turistů předpokládat přínos alespoň ve výši jedné miliardy pro převážně české obchodníky (a do HDP). A budu-li odhadovat míru zdanění na velmi střízlivých 20 % (DPH, spotřební daně, daň z příjmu obchodníků, ...) vychází mi přínos do státní pokladny 200 milionů korun. Samozřejmě ideální pro stát je, když se takováto akce bude konat bez jeho účasti, ale pokud je zapotřebí k jejímu uspořádání několika desítek milionů (tuším že se hovoří o cca 35 milionech) pořád mi akce vychází pro stát neuvěřitelně zisková. Samozřejmě jinak by to bylo v případě, kdyby stát vystupoval jako pořadatel či spolupořadatel. Pak by za ním šla zamozřejmě i případní ztráta nebo její část. To by ovšem podle mých informací neměl být tento případ.
1 odpověď