Podotýkám, že již více než 50 let jsem fanouškem Viktorie (Škodovky) Plzeň, ale přesto nemohu s oběma rozhodnutími VAR ve prospěch Viktorky souhlasit. Ano, v obou případech šlo o dotyk míče o ruku. v obou případech nebyla ruka u těla. Ale copak tvůrci pravidel neví, že k běhu, skoku apod. patří i pohyby rukama? To opravdu chtějí, aby hráči měli pořád ruce připažené nebo za zády? Jako ruka by měly být pískány pouze VĚDOMÉ pohyby rukou tak, aby jí byl zahrán míč. A ty jsou právě nyní díky VAR odhalitelné od pohybů nevědomých, vyplývajících ze setrvačnosti. Nemá smysl se rozhořčovat nad rozhodnutími rozhodčího nebo VAR, ta byla plně v souladu s pravidly, ale chybu je nutno hledat v pravidlech. A tato situace by měla vést k zamyšlení pravidlové komise FAČR nad tím, zda by se pravidlo o hraní rukou nemělo revidovat.
Víte pánové, taky jsem házel podle sebe daleko. Na základce +-60 metrů už od 5. Třídy. Jenže pak jsem shodou náhod strávil víkend s Tabačkovou. Pochopitelně došlo i na debatu o oštěpu a ta holka házela přes 65 metrů ve 3. Třídě.. je talent a talent 😅. tam jsem pochopil, že být nadprůměrný na základce nebo jezdit okresní a krajský kola školní atletiky ještě neznamená, že jste talent pro světovou atletiku. To jsou jiný kalibry. Na světě je pochopitelně borec co by hodil za 100 jak nic, jenže je nejspíš v zemi, kde hledání talentů a možná přístup ke sportu je prach mizerný.
Dovoluji si poznamenat, že žákovský rekord (do 15 let) Nikol Tabačkové má hodnotu 55,55 m a byl hozen 28.9.2013 v Budapešti. 65 m pak dosáhly v celé historii jen tři české ženy - samozřejmě světová rekordmanka Bára Špotáková a pak Nikola Ogrodníková a Nikola Brejchová. Ty už samozřejmě s oštěpem 600 g. S "dětským" oštěpem 500 g nejdále hodila jako dorostenka právě Nikol Tabačková, ale jde "jen" o 58,30 m
Nějak mi připadá, že se situace v cyklistice začíná podobat situaci v F1 v devadesátých letech. Snad to neskončí tím, že trasy budou obklopeny bariérami pohlcujícími nárazy, cyklisté na sobě budou mít pevné overaly (či spíše skafandry) a kola budou vybavena bezpečnostními konstrukcemi a šestibodovými bezpečnostními pásy ... Možná by bylo zajímavé každou nehodu se zraněním podrobně vyšetřit a viníka (viníky) distancovat třeba na 12 měsíců. Třeba by to pomohlo, aby mnozí nejezdili na hraně svých schopností i fyzikálních zákonů.
Mě ty vaše výpočty nějak nesedí, je-li průměr země 12 742 km a střední vzdálenost měsíce 384 403 km pak je měsíc vzdálen cca.30,16 průměrů země, při průměru volejbalového míče 65-67cm x 30,16 vychází vzdálenost mezi míči na cca. 20 metrů........
Opět musím reagovat na drobnou nepřesnost - 65-67 cm je OBVOD volejbalového míče, jeho průměr je tedy okolo 21 cm
Ve skutečnosti lidi klamou vizuální nákresy Měsíce a Země, které bývají zobrazeny blízko sebe, ale ve skutečnosti by se nevešli na jednu stránku. Pro srovnání kdyby se vizuálně Země zmenšila do velikosti míče a Měsíc do velikosti tenisáku, tak by mezera mezi nimi byla stále desítky metrů.
Možná budu považován za přílišného detailistu, ale zkusím ty Vaše údaje trochu zpřesnit. Vyjdu z Vašeho předpokladu, že Měsíc je modelově zobrazen jako tenisák. Velikosti Země pak bude odpovídat přibližně míč na volejbal a od sebe budou ve vzdálenosti 7,2 m (tedy přibližně šířka fotbalové branky). Onen blízko letící objekt bude ve stejném měřítku vzdálen něco přes 52 m, tedy zhruba polovina délky fotbalového hřiště. Bohužel jej okem neuvidíme (krom opravdu bystrookých) - jeho velikost totiž bude o něco menší než setina milimetru, tedy přibližně 10× tenčí než průměrný vlas. Mimochodem v souladu s terminologií tohoto článku se Afrika nachází v těsné blízkosti Prahy :-D
jedna paní to praktikovala bez jízdenek. měla připravenou částku na pokutu a lze říct, že neprodělala.
To já za mladých let coby puberťák, kdy bylo jízdné 1 Kčs a pokuta 50 Kčs jezdil s pytlíčkem 51 Kčs ze samých deseti- a pětihaléřů. A pokaždé když jsem revizorovi řekl ať nastaví dlaně, že mu 51 Kčs zaplatím, mávl rukou a nechal to být.
Minimální mzda by musela být aspoň 35k+ aby to tu mělo nějakou trochu úroveň.
Čistě z pohledu financí je dnes potřeba alespoň těch 30 čistého a ne hrubého. Okolo těch 40 čistá ruka už se dá žít normálně dneska.
Minimálka sotva 20k hrubého to je prostě k smíchu, za to dnes pracovat je doslova otroctví a nesmysl ať už jste třeba "jen" uklízečka. Kdo pracuje musí žít solidně a ne z měsíce na měsíc což 20 hrubého je. Poctivě dělat a sotva vycházet je nemyslitelné.
DE cca 50 tis minimálka v roce 2023, tady ani ne 20 tis. K tomu asi není co říct... a tady se přou jestli to bude o 500kč více nebo méně 😄 😄
Ono by stačilo kdyby lidi přestali brát práci za 19 20 23 25 hrubého a holt by se muselo platit normálně aby lidi šli dělat. Pokud vlezete někomu do firmy za 20 hrubého tak nebrečte. Proč by platili víc když budete dělat i za 20?
Nevím, více než 30k čistého jsem měl jednou v životě (loni v prosinci) a tento rok mám každý měsíc čistou mzdu v rozmezí 25k-30k a nestěžuji si. Nepřipadám si, že bych se musel nějak uskromňovat. Je to hlavně o tom, jak rozhazovačný je způsob života každého jedince.
Prosím a to má být ten chlapec v brýlích s minimálně čtvrt metrákem nadváhy?! 🤔 Mám hodně bujnou fantazii, ale uběhne tato osoba alespoň půl hřišťě bez toho aby nenásledoval exitus?
S hodnocením kvalit hráče jen na základě nadváhy bych byl opatrný. Je mi jasné, že téměř jistě nepůjde o tento případ, ale je známo nemálo hráčů s nadváhou, jejichž kontakt s míčem v okruhu 30 m od branky považovali soupeři za smrtelně nebezpečný. Budu jmenovat alespoň Tondu Panenku či Pavla Horvátha.
Kromě toho je nutné si uvědomit, že bez sponzorů bohužel dnešní sport zemře na úbytě. A každý sponzorský dar je ve skutečnosti obchod. Tudíž bude-li hodnota sponzorského daru pro klub významná, proč v 80. minutě utkání, v němž vedeme 3:0 (nebo naopak 3:0 prohráváme) nepostavit hráče, který těch 10 minut třeba jen prostojí a bude mávat divákům. O výsledku utkání to skoro jistě nerozhodne a hodnota sponzorského daru může pro klub znamenat posun vpřed.
Nevím proč se z této problematiky dělá taková věda - benefity Vám bude moci zaměstnavatel dávat v libovolné výši - JDE JEN O ČÁSTKU, KTEROU SI BUDE MOCI ODEČÍST OD DAŇOVÉHO ZÁKLADU. Neboli konečně se ukáže jak moc na pracujících záleží zaměstnavateli, nebo zda přispívá jen když vypomůže stát - tedy my všichni
Domnívám se, že než se podaří s těžbou propracovat přes naši přebujelou byrokracii, tak po lithiu s trochou nadsázky neštěkne ani pes. Ano dnes je nedostatkové, neboť nabízí relativně dobrý poměr cena/výkon pro akumulátory a (mým odhadem) 85-90 % produkce lithia jde právě na jejich výrobu. Ovšem lithiové akumulátory mají spoustu ne právě dobrých vlastností. A proto probíhá v oblasti akumulátorů intenzivní výzkum - no a až se dostanou do masové výroby akumulátory s obdobným poměrem cena/výkon jako lithiové a lepšími vlastnostmi (nebo levnější s podobnými vlastnostmi) bude mít lithium odzvoněno. No a snížení poptávky samozřejmě dramaticky sníží i jeho cenu a těžba se vyplatí jen tam, kde bude levná, což rozhodně není náš případ.
On je toto všeobecný problém mnoha zeměpisných označení v češtině. Právě ta ženského rodu podle vzoru nůše (růže) jsou tím pověstná. Zde udáváte, že Nedvědice je uvažována jako jednotné číslo. Problémem je, že u menších obcí to, zda jde o j.č. nebo mn.č., ví obvykle jen obyvatelé toho kterého kraje. Takže "cizák" se snadno zmýlí. Vždyť např. Pardubice jsou brány jako množné číslo a nikdo asi neřekne "byl jsem v Pardubici", nýbrž "byl jsem v Pardubicích". A dobrovolně se přiznám i ke své "hrubé" neznalosti, neboť si nejsem jist zda 1,5 km vzdálená (vzdálené) Dolnice jsou j.č. nebo mn.č.
A to tyto zeměpisné názvy s koncovkou -ice nejsou jedinou záludností. Jako příklad uvedu např. Olomouc. Domnívám se, že standardně je považována za rod ženský a říká se tedy např. "projíždíme Olomoucí". Najdou se však i "pravověrci", kteří zastávají názor, že jde o TEN Olomouc a mělo by se tedy říkat "projíždíme Olomoucem". A dalo by se pokračovat dál...
Ona čeština je gramaticky vskutku nesmírně komplikovaná. A nemálo z nás se jistě orosí čelo, pokud budeme postaveni před úkol skloňovat vlastní jméno "Jiří"...
P.S. Pokud si někdo bude chtít vzít pod drobnohled gramatiku mého příspěvku, pak se předem omlouvám za chyby, které v něm (téměř jistě) nalezne. Nejsem totiž češtinským jazykozpytcem, ale prachsprostým elektrotechnikem.
Ano, jednu chybu již vidím hned 🙂 V předposledním odstavci by mělo být "nemálu z nás" namísto "nemálo z nás". Bohužel editaci příspěvku mi to zde nenabízí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokusím se nad danou událostí z hlediska státu zamyslet. V každém případě je z ekonomického hlediska událost tohoto typu pro stát velice přínosná. Stačí jednoduchá kalkulace - předpokládejme, že se velké ceny zúčastní cca 200 000 turistů a to v průměru na 3 dny. Předpokládat u každého z nich útratu 5 000 Kč (doprava, ubytování, vstupenky, stravování, suvenýry, ...) je myslím velmi střízlivý odhad. A to ještě lze očekávat, že mnozí svou účast na GP spojí i s jinými turistickými aktivitami. Jednoduchým výpočtem lze tedy od těchtu turistů předpokládat přínos alespoň ve výši jedné miliardy pro převážně české obchodníky (a do HDP). A budu-li odhadovat míru zdanění na velmi střízlivých 20 % (DPH, spotřební daně, daň z příjmu obchodníků, ...) vychází mi přínos do státní pokladny 200 milionů korun. Samozřejmě ideální pro stát je, když se takováto akce bude konat bez jeho účasti, ale pokud je zapotřebí k jejímu uspořádání několika desítek milionů (tuším že se hovoří o cca 35 milionech) pořád mi akce vychází pro stát neuvěřitelně zisková. Samozřejmě jinak by to bylo v případě, kdyby stát vystupoval jako pořadatel či spolupořadatel. Pak by za ním šla zamozřejmě i případní ztráta nebo její část. To by ovšem podle mých informací neměl být tento případ.
1 odpověď