Začínám těmto příhodám věřit, protože mám známé, oba VŠ a střední řídící funkce, přesto na SMS o pokutě naletěli a ve snaze "ušetřit" za rychlou platbu to mínili udělat. Zachránilo je, že snad banka měla odstávku, tak se nemohli přihlásit bankovní identitou.
Asi někteří lidé žijí ve vzduchiprázdnu, nečtou a nesledují informace.
Tyto články pouze zkoumají, jestli čtenáři umí přemýšlet a jestli mají alespoň základy matematiky, klidně napíšu i počtů, pač o nic jiného nejde. Vzhledem ke značně rovnostářskému výpočtu penze, i kdyby platil víc, tak řádově by měl tak o desítku vyšší důchod. To je nějaký milion a něco za 10 roků. A troufám si tvrdit, že on si za svůj život vydělal takových milionů násobně. O tom svědčí zprávy, kolik nemovitostí zůstalo po té a té herečce, nebo herci. Nebo kolik by si jedna velmi známá herečka vydělala za 2 večerní vystoupení (tuším 120 tisíc), jak to v minulosti proniklo na veřejnost. Takže takové články jsou pouze ubohá špína o ničem.
To si asi dělá pan Petr z Toyoty legraci. 80% konstrukční rychlosti? Taková rychlost není ani povolená, pokud mě matematika základní školy neklame, tak je to minimálně 160 Km/hod. 🙂 A konstantní jízda na dlouhou dovolenou? Při cestě na jih vás nejprve zpomalí okreska a Mikulov, vzápětí Vídeň a za Vídní jednak ekologické stovky a před hranicí s Itálií mraky tunelů, také se stovkou, takže velká rychlá jednotvárnost nehrozí.
Zajímavá myšlenka a dík za postřehy, na Sardinii jsme ještě nebyli a pořád o tom trochu sníme. My sice využíváme plážový servis, protože manželka, vzhledem k problémům s klouby by ze země nevstala, ale také jsme si našli pláže, kde je např max. 5 řad slunečníků a v řadě tak 10, to ještě jde.
Nicméně mě zaráží, že člověk, který tak zdůrazňuje, jak si sám plánuje veškeré cesty nezná onen princip self a servito v Itálii. Také se mi moc nechce zdát, že by úpouze projetím mýtné brány platil €uro šedását. Ta částka odpovídá minuálně 10km
Opět článek, kdy autorka nebo autor píší o něčem, co si někde načetli na wiki a v Itálii asi nebyli. Protože by pro nás čechy museli zmínit, že se ještě dělá kafe lungo, tedy malinko více vody v espressu, a kafe amerikano, tedy objem, na který jsme zvyklí u nás. Ve slušné kavárně vám dokonce dají nádobu s vřelou vodou a sami si doplníte, kolik vám chutná. A výborná lahůdka je kafe crema, tedy ledová zmrzlinová pěna. Někde také pod názvem caffe del nonno.
Ještě by autor mohl vědět, že toto malé občerstvení, většinou k alholickému nápoji, třeba k aperol spritz má i svůj název - stuzzichini (stucikiny). A liší se to podle baru, někde dají plátky bagety pokapané olivovým olejem, s kouskem šunky, sušenéhoho rajčete, nakládané papriky atd. Jinde brambůrky, oříěky, atd. Je to samozřejmě v ceně toho nápoje.
Tohle se stalo známému asi před pěti lety. Byl na podpoře, zdůrazňuji poprvé ve svém životě, jako slušný člověk při schůzce oznámil, že za 6 týdnů nastupuje, že má podepsanou smlouvu a v ten moment mu zastavili podporu. Kráva úřednice, místo aby mu řekla, ať to zatím schová a přide až těsně před nástupem, tak mu udělala problém.
No, napsat, že rozdíly mezi důchody jsou u nás markantní, tak to znamená, že autorka je zcela mimo a jenom blábolí. My máme tak extrémně solidární systém, až to pěkné není. To, že má někdo pár tisícovek je většinou důsledkem špatného rozhodnutí. Někdy nepřízně osudu. Naopak, onen zmiňovaný čtvrtmilionový je pozůstaatkem starého výpočtu a dnes již možný absolutně není.
Takto se nás pokoušeli okrást na parkovišti v Itálii, byli na to dva, chlap hlasitou komunikací jestli odjíždíme atd, upoutal naši pozornost a mezitím jeho komplic, baba, lehce pootevřela zadní dveře. Naštěstí, u toho auta v tomto případě zůstanou svítit obrysová světla. Toho jsem si naštěstí všimnul a že se jednalo o jejich pokus bylo jasné, protože bába pootevřela dveře, které jsme vůbec za jízdy neotvírali, protože tam byly složená kola vevnitř.
Říkám si Honesty a chci se chovat čestně a proto v článku manipuluji a píši polopravdy. Jednak úvazek neřeší zákon, ale vyhláška, na základce není úvazek 21 hodin, ale 23 hodin, těch 21 hodin je na střední škole. Oblíbená fráze o 45 minutách - těch 10 minut přestávky padne častokrát na ukončení výuky, uklizení učebny a přesun na jinou učebnu, s mezipřistáním na toaletě, takže si troufám tvrdit, že 1 vyučovací hodina se téměř blíží skutečné hodině. O tom, že často o přestávkách řešíte spousty věcí se žáky, kteří mají resty, najednou chtějí nějakou opravnou písemku, řeší se omluvenky nepořádníků, to ani asi nemá cenu psát. A nejsou to jenom dozory na chodbách, ale i v jídelně, někde ráno u vstupu do školy, atd..
Příprava na hodinu, ano, záleží na předmětu a konkrétním učiteli, kde mohou být rozdíly, úplně stejně, jako třeba zanedbání péče u zdravotního personálu. Mohl by autor příště napsat článek o dobrých a špatných lékařích, jak se s oblibou řeší u učitelů.
Poslední věta, že výsledky ukazují, že učitelé neodvádějí příliš kvalitní práci svědčí o tom, že dotyčný má problémy, a to dost vážné, s analýzou. Pokud se na základce ve třídě objevují žáci, kteří tam nepatří a tvrdě narušují běh hodiny, tak bych chtěl takového umělce vidět, jak by se s tím geniálně popral. Střední škola - zase, je tlak na to, že se na střední školu dostane každý, protože je to tak nastaveno, tak ty výsledky tomu opět odpovídají.
Jsem bývalý učitel, dívám se na to s nadhledem a navíc mám zkušenost, že lidé se slušným postavením říkají, že by neměnili ani náhodou. Ano, dovolená je luxusní benefit.
Měl bych pouze jednu výhradu. autor píše, že v prvním roce reformy se počítalo právě 10 let, jako před tím. Jenže před tím se vybíralo 5 nejlepších let, což padlo. Takže mohli existovat lidé, kteří měli od 50 do 55 let slušné výdělky, pak onemcněli, šli s penězi rapidně dolů a byli na tom biti.
Jinak má babička šla do důchodu ještě před touhle změnou, měla železné zdraví, dělala tuším v tzv. 2. kategorií prací, 5 roků vydržela "šestnáctky" plus přesčasy a měla na tehdejší dobu luxusní důchod.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Cituji: "..výdaje na důchody někdy před rokem 2040 prorazí hranici 10 procent HDP a během 40. let vylezou k 12,5 procenta HDP".
Takže za 40!! roků se s HDP dostaneme tam, kolik některé státy dávají už dnes, přátelé. Takže ano, pojďme strašit lidi pořád dokola.
Osobně fandím reformě, která by ve velkém reagovala na to, kolik má člověk vydělávajích potomků, kteří přispívají na důchody. Lidé bez dětí mají obrovské možnosti se na penzi připravit jinak.
1 odpověď