Tohle bude jedna z vhodných úloh pro distanční medicínu (přes obrazovku) a zejména pro AI. Spolupracující a inteligentní pacient může tak mít lepší a přesnější péči než v našich současných podmínkách umělého nedosttku lékařů a navyšování cen bez kontroly výkonů. Ale tomu se část živých doktorů bude bránit, přehled o výkonech a výsledcích je to poslední, co potřebují.
Reálná hodnota televizního poplatku oproti roku 2008, kdy byla částka 150 korun zavedena, spadla někam ke 42 korunám, což je třetina, jak byl nastaven.
Je to lež, nebo šíření poplašné zprávy státem placeným profesionálem? Znamená to, že on má informace, že naše koruny, kterými jsme placeni za opravdovou práci, mají dnes méně než třetinovou hodnotu?
To bude hezké až tyto nestresované nekontrolované děti příjdou do práce nebo do zaměstnání. Hodnocení jim dá zaměstnavatel po dvou měsících, a to se taky dozvědí, jestli je za co jim dát výplatu, nebo budou zaměstnvateli doplácet. (a jo vlastně, teď už se nemá platit za práci, ale za to že vločka žije a má nároky)
Jistě, zneužívají situaci. Kterou jim ministerstvo i "antimonopolní" úřad úslužně vytvořili. Komu může chovatel dobytka reálně dodávat mléko? Kolik je mlékáren a jejich majitelů? Kolika řetězcům dodávají? Takže ve skutečnosti se dva majitelé mlékáren domluví se třemi čtyřmi majiteli řetězců a dělají si s námi, co jim náš neúplatný úředník dovolí. A tito se jistě řezají smíchy nad námi platícími hlupáky.
Chápala bych příspěvky ve znění : Poslal jsem panu Ježkovi hlas a mrzí mne, že přesto vypadl. Kňučení od lidí, kterí nehlasovali nebo dokonce poslali hlas někomu jinému, to je jen póza a přetvářka. Tak jaképak velké emoce. Za sebe : nehlasuji, ale ráda se dívám. Pana Ježka a jeho výkonů si velmi vážím, ale jeho projevy, úsměvy a gesta mně tak úplně sympatické nebyly.
Hledám v článku něco o těch oplatcích. Informace, že žádné lázeňské oplatky v západočesých lázních už nenajdete, tak ta se nehodí. Jediné předražené oplatky, co se ohřívají na kolonádách, jsou vybalovány ze supermarketových krabiček Nestlé. Velkovýroba v blízkém závodě zničila starou chutnou tradici...
Chybí řadoví výkonní policisté, protože to nikdo za ty peníze dělat nechce. A kde jsou teda ty peníze, které těmto chybějícím policistům nemohou být vyplaceny? To musí být někde uloženy ohromné nevyčerpané částky, když tolik let není obsazeno tolik tabulkových míst. Nebo že by bující aparát podplukovníků, majorů, sekretářek a písařek a jiných úředníků ve služebním poměru (se všemi výhodami), skvěle placených, stihl všechno prosloužit? Viděli jste někde inzerát na administrativní a vedoucí pozice u policie? Nebo to je jen pro vyvolené, dědičné, předem vybrané, po známosti.
Lidé diskutují o diskriinaci ze strany zaměstnavatele, jakoby neznali kolegy, kteří si několikrát za směnu posedí desítky minut na záchodě s mobilem, prohlédnou novinky, popovídají si přes sítě. (Kdysi chodívali na záchod s novinami.) Někde se také zaměstnanci schází v předsíňce toalety na pokec a odpočinek. Kolegové, kteří na to nemají žaludek a jsou slušní, to pak za ně odpracují. Komu to má zaměstnavatel zaplatit? Pokud se bráníte poukázáním na vyšší výkonnost, co vám brání dohodnout si se zaměstnavatelem placení za výkon a zkrácení pracovní doby,
Zkoumáte původ svých mušlí? Z faremních chovů na pobřeží teplejších moří, krmené jsou čím, také bio? A dopravené ekologicky letadlem? Podobné otázky ve mně vždycky vzbuzují poučné články "nutricionistů a ekologistů". Co takhle se místo bio banánů soustředit nnapříklad na to, proč (kvůli komu) nemáme česká jablka, stříkaná méně než obvyklých dvacet a více postřiků.
Vždy mne udiví, kolik jedinců mužského pohlaví (chlapi to určitě nejsou) se pohrdavě vyjadřuje k porodním bolestem, s hloupou nadřazeností vůči ženám. Paní Kvitová o bolesti něco ví, špičkový sport není bezbolestný a ruka poraněná, operovaná a rehabilitovaná ji o bolestech jistě vyškolila. (taky jí to způsobil odpad z mužské části společnosti) Aby porodní bolesti muži pochopili, měli by chodit na nějaký trenažér, navrhuji varlata do svěráku a v pravidelných porodních intervalech pořádně utahovat a povolovat, několik hodin - jak to u porodu bývá. Některým pisálkům zde by to pomohlo pochopit, za jakou cenu se děti rodí.
Ke dvouměsíčnímu placenému volnu jste zapomněl přičíst čerpání několika týdnů dovolené v těch "pracovních" měsících, plus sickdays a podobné benefity. Pro zaměstnavatele zase další komplikace. Jaký bude muset přijít šok a skok, aby se postaru platilo za odvedenou práci a ne "zaměstnávalo". Zaměstnavatel se dnes stal sociální institucí, nikoliv rovnoprávnou stranou v procesu Prodávám hodnotu své práce (kvalifikace) za peníze.
Úředníci se většinově předem rozhodli, že to nepůjde. Přes člověka, který se brání změně, brání se kontrole své práce, nový systém neprojde. Jen přes jeho mrtvolu. Nový systém se musí zavést s novými lidmi. Ty staré protestující (a nyní vítězné) úředníky nechat ještě chvíli dělat s papíry, pak propustit. S výjimkou těch, kteří se aktivně zapojili a spolupracovali na vývoji. Bude potřeba vybudovat paralelní funkční digitální systém a doplnit ho jen těmi schopnými. Bude jich potřeba méně a zkamenělí a líní se přitom vytřídí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Děkuji za otevření tématu. Tak nejsem sama, komu informace o titulcích i samotné titulkování chybí! Slyším, i když ne dokonale, ale často potřebuji ztlumený zvuk, abych nerušila okolí. Vůbec nejvíc mi titulky chybí u filmů, které bych chtěla sledovat v anglickém originálu, s anglickými nebo českými titulky.