Tak samozřejmě nová sedačka je lepší než stará, min. tak dlouho, dokud se na té světlešedé nepodepíše zub času. Dtto "rustikální" kuchyň.
Problém je v tom, že designér (případně bytový architekt) může být kdekdo, není potřeba žádná kvalifikace. Někdo má "nějaký" kurz, někdo ani to ne - lepší drzé čelo než poplužní dvůr. Nechci se dotknout odborníků, i tací existují 🙂.
Pro posouzení by byl potřeba půdorys a víc fotografií, ale i tak - namátkou - optické snížení stropu betonová stěrka + plovoucí podlaha na stěně? Světlezelené obkladačky, fialové koženkové (!) židle? Atd., v té viditelné části návrhu je tolik zásadních chyb, až je to k pláči.
Nesouhlasím úplně s názorem, že by si každý měl navrhnout svůj interier - někdo pro to má vlohy, někdo ne, laici dost často dělají z nedostatku zkušeností zbytečné chyby a nějaká ta profesionální rada by jim neuškodila. Ale na slovo profesionální bych kladla důraz 🙂 .
Článek míchá hrušky s jablky podle mého názoru.
Je, resp. měla by být, primární slušnost pustit "slabšího" sednout. Dřív to bylo normální, ale ne všude - pamatuju, jak udivená byla moje francouzská prateta, když jí jako staré dámě pražská mládež v sedmdesátých letech uvolňovala sedadlo v MHD - z Paříže na to nebyla zvyklá 🙂. Toto je "daň za svobodu" - alespoň podle mé zkušenosti dvě třetiny "našich" dětí, pravděpodobně poučených rodiči a prarodiči, vyskočí a uvolní místo babičce (s výjimkou těch rozvalených namachrovaných mladíků unaveně jedoucích z posilovny 🙂 ). Ale všelijací noví obyvatelé Prahy, k poznání od pohledu, event. od poslechu, drží svá místa jako dobyté území..., evidentně s pocitem, že zaplacením jízdenky mají nárok na sedadlo pro sebe i své obtloustlé potomky. Tolik hrušky.
Add. jablka - stejná primární slušnost je neobtěžovat spolucestující hlasitými hovory. Co je mi do toho, jestli Mařenku bolí v krku a co na to sousedka, jestli Pepíček přinesl poznámku a co na to tatínek - a to je slabý odvar. Co jen jsem si nedobrovolně vyslechla intimních detailů o zdravotních, vztahových i sexuálních záležitostech mých spolucestujících! Samozřejmě je dobře, že spolu lidé mluví, ale snad by to mohli dělat jinde než v přecpané MHD.
Podle mého názoru stát (statisícovými platy hodnocení ministři, poslanci, vysoce postavení úředníci) by nám ostatním velmi prospěl, kdyby to vůbec neřešil 🙂. Pro ně jsou ceny bez slev adekvátní jejich příjmům..., pokutami za slevy, regulacemi otevíracího času ap. jenom zvětšují problémy a zvyšují ceny - kdo tak asi to ve finále zaplatí?
Nikdo s průměrným příjmem a rozumem v hlavě nebude kupovat jablka za šedesát, když může i za třicet, dtto řepkový olej, květák, máslo, vejce za tři místo za šest, atd. 🙂. To je trh - nabídka, poptávka (a samozřejmě vím, dotace jsou problém).
Čím větší regulace (včetně toho, co má být napsáno na cedulkách), tím širší prostor pro všelijaká kreativní řešení a následně "práci" pro různé dobře placené úředníky, kteří to budou "řešit" - a znovu, ve finále to zaplatí kdo?
Pořád se probírají nemravné zisky obchodních řetězců, O.K., souhlasím. Ale někdo by taky už konečně měl uhodit "hřebík na hlavičku" a probrat nemravné platy (resp. tristní výsledky pracovní činnosti) všech těch státem dobře placených zaměstnanců, kteří mají v popisu práce na to dohlížet.
Jsem ráda, že "stát" snad dohlíží na kvalitu zboží, jako zákazník nemám šanci 🙂. Ale kde, kdy, jak a za kolik - nejsem nesvéprávné malé dítě, abych potřebovala služby nadstandardně placené guvernantky.
"Stát to neřeší" - O.K., to je dobře (podle mého názoru). Ale velmi bych uvítala, kdyby zpátky do státního rozpočtu šly platy všech úředníků, úřadů, příspěvky neziskových organizací atd., možná i novinářů? - zkrátka těch, kteří mají řešení v popisu státem placené práce.
Každý státní zaměstnanec, prezidenta nevyjímaje, je nějak placen za předem definovanou práci. Pokud by měla být i první dáma placena ze státních peněz, je to dost absurdní situace ve vztahu k dalším státním zaměstnancům, kteří musejí projít buď volbou (president, poslanci...), nebo výběrovým řízením (administrativní aparát, soudci, učitelé atd.).
Chápu, že první dáma prošla volbou i výběrovým řízením u svého manžela, ale - pokud by měla být placena státem - jaksi to rozšiřuje kompetence prezidenta nad zákonem daný formát, aniž by to zároveň přesně stanovilo pracovní náplň placené funkce první dámy.
To za a), za b) - manželka nepotřebuje vlastní plat; pokud vím, má nárok na přiměřenou část rodinných příjmů (viz rozvodová řízení). Z hlediska morálky - když už mi někdo nabízí, že bude pracovat jako "hlava státu" a řešit celospolečenské problémy, ráda bych předpokládala, že přerozdělení statisícových příjmů v rámci rodiny by pro něj problém být neměl.
A za c) - zakonzervovaný institut "první dámy" znamená co? Všichni potenciální kandidáti na prezidenta, kteří nežijí v páru on - ona, jsou předem diskvalifikovaní? To jsme padesát let zpátky! Mně vyhovuje život v tradiční rodině, zároveň si ale přeju respekt a rovné možnosti pro všechny, kteří to mají jinak.
"Kdyby občané nerozhodovali o starobním ústavu vedle školy, ale třeba o novém prasečáku vedle galerie" - tato jistě nechtěná podprahová asociace nevypovídá nic hezkého o autorovi článku.
Dále - maminky nejsou chudáci, ale chudinky, když už a pokud vůbec.
Jestli jsem správně pochopila podstatu problému, starosta + comp. o něčem rozhodli "o nás bez nás"...
Já nemám nic proti domu pro seniory v blízkosti školy, naopak si myslím, že to může přinést výhody pro děti i pro seniory. Ale stejně jako "chudáci maminky" bych byla proti jakémukoli neprojednanému záměru vedení obce, k tomu žádnou manipulaci nepotřebuju.
Komu k čemu je štíhlý pas paní Blanky Matragi užitečný? Tak vypadá (nebo ráda by) v sedmdesáti na čtyčicet možná - ale k čemu je to dobré? "Zestárnout je jediný způsob, jak se dožít vysokého věku" ... Já si vážím lidí, kteří umějí stárnout s noblesou, nechápu, proč někdo má zapotřebí snažit se ošálit čas a dělat ze sebe tatrmana na "stará kolena".
Paní Bohdalová byla a je skvělá herečka a velká inspirace pro nás sedmdesátníky (kde budeme za dvacet let? - nemusí to nutně být hrob nebo LDN) 🙂 I když názory na její politická i reklamní "angažmá" můžeme mít různé, doufám, že zdravotní problémy zvládne s vitalitou jí vlastní a bude nás dál bavit i štvát ještě pár let.
Omlouvám se, článek jsem nečetla - naštval mě hned ten nadpis.
Pan Finger si jistě vydělává dost v nekonečném seriálu Ulice, dtto další schopní a pracovití herci..., ať už si o seriálech myslíte cokoli.
Prodavačky (a prodavači) nejsou nějaká homogenní masa "průměrných" lidí, řada z nich má své sny a ambice - ale taky praktické důvody, proč je potřeba donést domů výplatu každý měsíc.
O.K., v naší společnosti je už dnes řada multimilionářů - pokud ti budou dotovat divadla, jistě všichni budeme rádi, včetně herců. Ale dotace ze státních peněz, tedy i z daní těch prodavaček, které nemají čas ani peníze do divadla chodit?
To, že má pan Mynář z ostudy kabát, je známá věc - že mu to nepřekáží v jeho podnikatelských a společenských aktivitách, je věc druhá... - všech těch jeho společníků, kamarádů, spolupodnikatelů atd., kterí nemají problém podat mu ruku.
Ryba, jak známo, smrdí od hlavy...
Ale děkuju za zveřejnění jmen alespoň některých těch dobře placených odborníků. Doufám, že i oni budou mít z ostudy kabát, ať už to trapně vysvětlují jakkoli 🙂. Velká dobře placená zakázka, špatně odvedená práce..., většina z nás si dost dobře dovede představit, jak to doopravdy (samozřejmě neprokazatelně) bylo.
V jedenapadesáti ukazovat těstovitý obličej, nahé břicho a nějakou část siikonových ňader - to už není o odvaze, ale o vkusu a sebereflexi. Je mi upřímě líto paní Krainové, že to má zapotřebí dělat.., pokud vidím z reakcí, ani pánská část publika není extra nadšená pohledem na hodně bývalou (a asi hodně hloupou) modelku.
Tohle by dávalo možná smysl, kdyby si senior, resp. jeho rodina, mohla vybírat z převisu nabídek. Podle mé zkušenosti je to bohužel tak, že o seniory se stará převážně rodina - a když už to nezvládá, je velký problém sehnat dědečkovi nebo babičce nějaké místo, at už nadstandartně placené nebo ne. Ty sestřičky dělají svoji práci z lásky nebo ze soucitu, je to jedna z nejvíc potřebných a nejhůř placených profesí. Pak logicky lidí je málo, čekací doba hamba mluvit...
Byla bych ráda za názor nějakého pediatra, nezávisle na kauze Hanychová / Soukup.
Dřív se nedoporučovala cesta dítěte do dvou let s rychlými přesuny letadlem a radikálními klimatickými změnami, dokonce ani k moři pro astmatické děti. Nemají vyvinutou imunitu a je jim docela jedno, jestli se budou koupat v moři nebo v bazénku na zahradě (vlastní zkušenost).
Bývalo to považováno za sobectví rodičů - to oni touží po zahraničních cestách, sedět na zahradě není dost dobré pro ně - ročnímu dítěti je to fuk.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Víte, kopat do někoho na zemi je snadné...
Setkala jsem se s panem doktorem asi třikrát v životě při různých příležitostech - přišel mi jako protivný sebestředný chlap, ale neumím si představit, jak se vrhá na nadopované pacientky. Taky nějaký čas úspěšně léčil moji tenkrát sedmnáctiletou dceru, bez jakéhokoli "přesahu".
Nezpochybňuju rozhodnutí soudu, ale - kde je trest pro ty, kteří to věděli a svým mlčením ohrozili další pacientky? Odstartování celé kauzy až po navržení státního vyznamenání trochu - trochu hodně - vypadá jako závist, i když chápu, že paní Fabiánovou to "nadzvedlo ze židle".
Samozřejmě, pokud to celé je pravda, je to neomluvitelné. Ale - ten člověk má zničenou kariéru, pověst, pravděpodobně i rodinný život, půjde v šestasedmdesáti letech do vězení - to je svým způsobem horší trest než elektrické křeslo..
4 odpovědi