To autor tohoto článku se nedokáže zviditelnit ničím jiným než poplivat naši spisovatelku, která měla velký podíl na tom, že české děti mohly číst její pohádky? "Babička" přece není a nikdy nebyla zamýšlena jako "literatura faktu", ale naopak jako románové zpracování života na venkově 19. století se seznámením lidových zvyků a různých postav během určitého časového úseku. Opravdu jste se "zviditelnil" !
Otázkou ale i nadále zůstává, proč by to tito lidé dělali tak detailně a přesně, když své dílo nikdy nemohli vidět a eventualita, že to pomáhalo poutníkům na cestách si v tomto případě jen těžko představím. Také nevím , jak by tyto kresby mohly nějak být používány při náboženských rituálech, když je zúčastnění nemohli vidět. Ani ten kalendář ze stejného důvodu neobstojí. Také se nepodařilo ani AI vysvětlit, čím to bylo děláno a jak dlouho by to trvalo. Pokud AI nás nepřesvědčí, že měli lidé Nasca nějakou leteckou flotilu, která by obyvatelům dělala vyhlídkové lety nad krajinou, tak to asi zůstane věčným tajemstvím.
Pan doktor to určitě myslel dobře, chtěl stručně řečeno, zvýšit prevenci tak, aby se nemoci nemohly vyvinout do morbidního stavu. Ale závodní lékaři tu u nás už byli zavedeni dávno před rokem 89, kdy byli zrušeni. Preventivní péče také není novodobý výmysl, ta tu byla vedena dávno před tím, než se pan doktor narodil. Ale nedivím se, že to neví, v době, kdy chodil do školy, se to už neučilo. Pracovala jsem 40 let v hygienické stanici, tak o tom opravdu něco vím.
Nevím, kde autor tohoto článku čerpal konkrétně zprávy o životě českých vojáků v zákopech. Můj strýc byl odveden do rakousko- uherské armády. Nevím, kde konkrétně byl, ale mám stále dopisy, které psal svým rodičům , ve kterých píše, že mají hlad, aby mu poslali chleba a nějaké jídlo. Naříkal na zimu a na tvrdou práci, kterou vykonávali. Mám několik jeho dopisů a ve všech píše podobně. Byl raněn šrapnelem v některé poslední bitvě a zemřel 26.října 1918. Bohužel, nevím, kde bojoval, z dopisů se to nedá zjistit. Zbyla nám jen vzpomínka na seznamu padlých na pomníku. Jsem poslední žijící pamětnice.
To už opravdu došla jakákoliv dnešní témata, že se někdo pouští tak nehorázně a hlavně naprosto hloupě do klasiky? Kdyby si autor v 19.století takovým způsobem pouštěl "pusu na špacír", tak by byl společensky úplně znemožněn a kdyby to říkal jen v hospodě, tak by ho nejen vyhodili, ale asi by dostal i na pamětnou. Jak může někdo srovnávat život dnešních lidí se životem lidí před téměř 200 lety? Divím se, jak může inteligentní člověk, za kterého se autor článku asi považuje, vůbec něco tak ubohého napsat? Asi to s tou inteligenci nebude moc slavné, že?
Celý příběh mi připomíná francouzský film z 50.let minulého století, který popisoval podobný příběh, ale šlo o nemoc na ztroskotané lodi a jmenoval se " Kdyby všichni chlapi světa". bylo mi asi 12 let , když jsem to viděla a byl to silný příběh, který si dodnes pamatuji. Při čtení tohoto článku mě napadlo, zda film nebyl inspirován touto událostí, jen " v jiném kabátě". Najde se ještě někdo, kdo si na mnou zmiňovaný film vzpomene?
Z názvu tohoto článku vyplývá, že kdyby se důchodcům nesnížily důchody, tak stát bude téměř před krachem? Ještě , že ty důchodce máme, nevím, co by pan Jurečka dělal, kdyby nebyli? Co kdyby paní Černochová nechtěla nejdražší letadla, která nám jsou k ničemu, tak by stát na tom nebyl tak bídně, aby ho museli zachraňovat důchodci?
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Lékař asi reagoval na chování pacientů, kteří k němu chodí. Koho se to netýká, se zasměje, ti ostatní se urážejí. Ona pravda bolí.