Nevím jak je to v domovech důchodců,ale stalo se mi v nemocnici Na Františku,že porce jídla jsem nemohla sníst. Ptala jsem se proč a sdělili mi,že na to mají normu. Bylo to všeobecně moc dobré,ale bylo toho prostě pro mne moc. Chlapům to nejspíš vyhovovalo. Asi by to mělo vypadat tak,že si ti lidé v domovech důchodců můžou vybrat kolik jídla chtějí,nebo můžou sníst a ne jim dávat nějaké předepsané porce. V tom je ale asi problém,protože předpokládám,že se tam přímo nevaří a jídlo se možná dováží už naporcované.
Přesně tak, mají na to normu, vím to od své švagrové, na kvalitu jídla si ale nestěžuje. Měli by podávat porce obědů podle přání klientů.
Nemám to ráda a sama nikde na veřejnosti netelefojuji.Ani v dopravě nebo v čekárně u Dr.
Jeden z posledních zážitků - v čekárně u kardiologa, ke kterému chodím leta, telefonovala baba s dcerou, které přivezli novou kuchyň. Protože mi nebylo dobře, tak jsem odešla, ale zasáhla sestřička, která mě náhodou potkala. Zářný příklad pro naše děti, když se dospělí neumí chovat. Také mi vadí televize v čekárnách, k doktorovi chodím, když jsem nemocná a ne abych tam poslouchala přitroublé seriály.
Je mi opravdu upřímně líto těch, kterým frekvenci jejich návštěv zesnulých blízkých určuje kalendář...
Dobře jste to napsal. Mě maminka umřela na moje narozeniny, bratr zemřel, když jsem byla v nemocnici, on v márnici, já na přístrojích. Dlouho dobu jsem nemohla na hřbitov vůbec jít. Ale doma mám fotografie, zapálím svíčku a vzpomínám.
Naši pováleční českoslovenští nábytkoví designéři rozhodně nepodléhali významně komunistické ideologii a tvořili vynikajicí interiérové kousky. Sama mám některé kousky po rodičích a dnes by šly na dračku, jak zjišťuji na internetu. Také svítidla byla v té době nadčasová a mohla konkurovat západnímu designu. Takový lustr ve tvaru létajícího talíře v provedení mosaz a mléčné sklo by mohl zdobit velmi luxusní interiér i dnes. Písecký podnik Hikor vyráběl nábytek v severském stylu a vyvážel svou produkci do Švédska. Kvalitní a cenově dostupný nábytek z masivu. Také legendární "tonetky" byly světové.Pak byly k mání hrůzy hrůz, kde to soudruzi vzali pevně do ruky, ale to je jiná kapitola.
Máte pravdu. Rodiče nechali udělat jídelní stůl a židle, bylo to kolem roku 1948, doma nás bylo 5, když rodiče odešli, vzala jsem si toto zařízení já, když jsme si nechali udělat selskou kuchyň, tak jsme dali toto zařízení neteřince. Dodnes slouží, na židlích se akorát musely nechal udělat nové polstrové sedáky a to jsme si dělali sami. Po manželových prarodičích máme v ložnici skříně, prádelník - nikdy bych to nevyhodila, je to kvalitní krásné dřevo - nedovedu ani odhadnout, jak je to staré. Bílé kuchyňské židle po prarodičích jsme také dali neteřince do letní kuchyně - dodnes drží, byla to krásná ruční práce.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Německé platy - to myslí NDR.