Problém je v tom, že zbytečně zemře mladý člověk. Každý život je jedinečný a nenahraditelný. Pokud se bude očkovat jen u praktických lékařů, tak tam riziko v podstatě není.
Tohle je fascinující. Zemře mladý člověk ... Vy už máte přesně představu o tom, kdo a kdy a jak zemře? Očkují se třeba i starší lidé - proti chřipce, encefalitidě atd. Všichni bychom se měli přeočkovávat třeba na tetanus, tedy nejenom mlůadí, ale i starší. Ale zemře mladý člověk ... A víte, kolik lidí v loňském roce zemřelo v důsledku očkování? Já tedy ne, nikde jsem ta data nenašla, ale předpokládám, že když se to statisticky nesleduje, budou to jednotky na 1 000 000 obyvatel. Takže skoro nikdo. Ale kvůli tomu tady budeme vyšilovat, že očkování v lékárnách ne. Navíc - pořád bude možné se očkovat u lékaře, pokud je Vám tato verze milejší. Jen bude nabídka navíc - očkování v lékárně. Ale ne, my tu budeme zase hnidpišit a děsit se potenciálním úmrtím jednoho pacienta z milionu na následky očkování. V lékárně, protože u lékaře přeci, dle Vaší logiky, na následky očkování zemřít nelze...
Takže lékař již nesmí lék, který z nějakého důvodu, třeba změna medikace, dát jinému pacientovi, který ho bere pravidelně, ale lékárníci budou očkovat? Jak se lékař dozví, že jeho pacient byl minulý týden očkován, když mu to jeho pacient zapomene říct? To budou mít lékárníci přístup k databázi pacientů, nebo rovnou k jejím chorobopisům. Už se něco dělá pro navýšení studentů na lékařských fakultách místo takových stupidních řešení?
Budete překvapen, ale lékárníci již mají přístup k Vašim chorobopisům.
"První pomoc" od praktického lékaře a lékárníka se vůbec nedá srovnávat! To je něco diametrálně odlišného. Praktický lékař, jakýkoliv, to již mnohokrát dělal, lékárník nikoliv a výsledek závisí jen a pouze na zkušenosti. Záchranka přijede nejdříve za 10 minut, do té doby je ještě třeba provádět objemovou resuscitaci, kterou lékárník nemá šanci zvládnout. Ano, máte pravdu, anafylaktický šok může člověk dostat i na zahradě na bodnutí hmyzem, a také ho každý rok několik lidí dostane a několik lidí na to zemře.
Adrenalin v peru tento stav neléčí, pouze zvyšuje šanci na přežití než přijede RZP.
Rizika tam jsou, sice vzácná, ale smrtelná.
Ano, rizika jsou vždy a všude. Že Vás přejede auto a bude to smrtelné, je taky riziko (mnohem pravděpodobnější, než smrt na anafylaktický šok) a zakazujeme provoz aut, obáváme se ho, stresujeme se tím? Nikoliv. Takže znovu se ptám, co je ten problém?
Bože, kdo to vymýšlí tyhle nesmysly. Dentální hygienu vám neudělá zubař, jenže hygienistka nemůže používat invazivní metody a ultrazvuk se nedá použít vždycky. Teď se bude vymýšlet, aby očkoval někdo, kdo nezná anamnézu očkovaného a nemá zdravotnické vzdělání.
Lékárník má zdravotnické vzdělání. Nebo jste vážně přesvědčená, že léky Vám smí podávat někdo, kdo o lidském těle a o působení účinných látek na toto tělo ic neví? Bože, trošku se sebezvdělávejte!
Už nemám v plánu žádné další očkování. A podle mě je to další zbytečný článek. Myšlenka je zase další z totálních nesmyslů. Po letech 2020 a dál už ten očkovací byznys lidé prokoukli, někteří bohužel až po vážných zdravotních problémech. Tělo má schopnost se vypořádat s infekcemi bez oslabování očkováním. Čím víc se očkuje tím více jsou děti nemocné.
Jj. Není nad to umřít na dětskou obrnu nebo pravé neštovice. Taková TBC taky není k zahození a umírání na tetanus, to je vyloženě hitparáda. Dámo - očkováním se lidstvu podařilo vymýtit mnohé smrtelné choroby, které svět sužovaly celá století, nekteré ještě velmi nedávno (např. dětská obrna řádila ještě v 50. letech 20. století). Tam, kde se neočkuje, řádí některé z těchto nemocí dodnes. Mně se děsně líbí ty kecy o byznysu, ale když Vás bolí hlavička, paralenem nebo ibuprofenem nepohrdnete, že? A to je ten samý byznys. Když jdete na operaci čehokoliv, taky tenhle byznys podporujete. Ano, někdo z toho ty prachy má, ale vy z toho máte zdraví.
Komplikace jsou sice vzácné ale za to jsou smrtelné jako například anafylaktický šok který otázku desítek sekund a záchranka má dojezd 15 minut.
Hm. A co myslíte, že s anafylaktickým šokem udělá praktický lékař? Poskytne základní první pomoc (což zvládne i každý lékárník) a zavolá záchranku. Anafylaktický šok můžete dostat kdykoliv a kdekoliv - sníte rybíz, štípně Vás vosa. Když se Vám to stane, obvykle při tom také nesedí v ordinaci lékaře. Jste na zahradě, v lese. Pokud taková situace nastane, poskytněte základní první pomoc a voláte záchranku. Takže je úplně jedno, jestli se mi to stane v lékárně nebo na zahradě. Navíc v lékárně je o dost větší šance, že tam budou mít epinefrin (adrenalin), který se při anafylaktickém šoku podává, než že někdo něco takového bude mít na palouku u lesa. Hledáte rizika tam, kde nejsou.
Rozhodně bych to uvítala - u lékaře čekám v průměru 2-3 hodiny, někdy se ani nedostanu na řadu. To je přesně ten důvod, proč řadu očkování neabsolvuji, i když bych měla zájem. Očkování v lékárně by bylo snadno dostupné a rychlé. V případě komplikací by i lékař volala záchranku, tak ji zavolá ten lékárník. Navíc komplikací bývá minimum.
Upřímně bych si k tomu ráda řekla své, ale čas na to budu mít až o prázdninách, kdy odpadnou přípravy a zkrátka běžný frmol ve škole. Nemůžou se divit, že se zapojilo minimum učitelů a že ti, co se zapojili, jsou milovniíci osnov - učím 5 předmětů, snažím se být akční a přípravy my tak zaberou fakt mraky času. Kdy mám číst nová RVp a kdy hlavně sesmolit, co k tomu mám? No, v květnu fakt ne. Zase typicky česky - krátký čas na tak důležitou věc.
Druhý jazyk je nesmysl a němčina je nesmysl tuplovaný. Bezvýznamný středoevropský jazyk s úchylnou větnou stavbou, defektní slovotvorbou a melodií kulometu. I pro Němce snad platí, že by měli umět nějaký světový jazyk, ideálně angličtinu. Přestaňme se chovat jako jejich wagenknechti!
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Platí to pořád.
Jak to tak sleduji, ten pokles nároků na dítě, říkám si, jestli rovnou nezrušit povinnou školní docházku. Zachovat první tří roky, aby se děti naučily číst, jakž takž psát a něco málo z kupeckých počtů a pak je vypustit na pole či továren za prací, jako mnohde jinde ve světě ... Nevzdělané masy se přeci tak snadno ovládají ... Pro nechápavé, je to z mé strany ironie, ale opravdu si kladu otázku, co všemi těmi opatřeními vláda vlastně sleduje - vychovat stádo nevzdělaných anebo vzdělané jedince schopné týmové práce? Bez nároků člověk přirozeně leniví. A současné děti nejsou rozhodně hloupé, ale jsou pekelně, a to opravdu neskutečně pekelně líné. A s každou další úlevou mizí důvod pracovat ... Nevím, jestli jeme správným směrem.
Stači si vyjet přehled článků, kde se o Meghan píše hezky anebo alespoň neutrálně a hned je vidět, že mají Haryy a jeho žena pravdu - média proti ní jedou tvrdě. Vždycky si musí aspoň do něčeho rýpnout. Tohle se nedá dlouhodobě vydržet a je to ze strany novinářů i lidí, kteří vědí úplné prd, nechutné, nízký a nefér. Držím jim palce. Fakt to nemají lehké.
Trochu se to od osmdesátých let zlepšilo. Ale moc ne... 😄. Jenže my platili měsíčně padesátikorunu. Vypadá to na pohled z bloku 10. Já bydlel na devítce - a byly to nejkrásnější roky mého života!
Přesně. Já na šestce 😄. Skvělý život na strahovských kolejích. Erár vypadal vždycky takhle, ale člověk si tam mohl nastěhovat, co chtěl. My měly se spolubydlou luxusní bydleníčko. Pak jsme přestěhovala do pátého partnerského patra a to bylo už úplně něco, co se dalo označit za domov. V devadesátkách jsme platili něco kolem 2500 Kč/měsíc, to šlo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ne, děkuji. Tohohle Mekotu jako premiéra už nikdy nechci.