Já si pamatuji, že u učitelé zůstávali s dětmi po vyučování, nebo si děti psaly úkoly v družině. Dnešní učitelé nemají zájem dětí něco naučit. Jsou samé prázdniny a volná a před vysvědčením mohou děti strhat písemkami.
Zájem by byl, ale ze strany dětí je to poněkud slabší. I vy když něco nechcete, tak s vámi nikdo nehne😉
Rodiče přijdou po páté domů unavení a mají dělat úkoly? A kdy budou vařit, uklízet, prát a odpočívat? Po půlnoci? Jste úplně mimo.
A rodiče před třiceti, čtyřiceti lety nepracovali, neuklíezeli, nevařili? Stihlo se všechno a bez myček, robotických vysavačů, dovážek potravin a jídla přímo do bytu. Domácí úkol není pro rodiče, ale pro dítě k procvičování probraného učiva. Jak je možné, že tenkrát se všechno stihlo bez vymožeností této doby a ještě něco- nikdo si nestěžoval💪
Já vyrostla ve školství s úkoly a vůbec nechápu, že jsem to přežila a nemám žádné trauma. Rodiče kupodivu taky ne a nikdy nekňučeli, že dělají práci za učitelky. A přesto jsme měli čas i na jiné aktivity, s rodiči i kamarády, takže to věčně papouškované "čas se dá trávit i smysluplněji" prostě nechápu. Když s dítětem procházím látku, dělám to proto, že chci vědět, jak ji ovládá, a protože si procvičí něco nového. Na tom mi nic neúnosného nepřipadá 🤷♀️ Tedy pokud někdo nezadává úkoly, jejichž vypracování zabere několik hodin denně. Lovení rostlin do herbáře si pamatuji ještě ze svých školních let a bylo to fajn. Jenže to ještě nebyl internet, takže jsem nemusela mít nervy, že mi uteče něco důležitého na Tiktoku, zatímco ztrácím čas v přírodě poznáváním kytek. A to rodiče taky chodili na plný úvazek do práce. Když se tak cestou do práce dívám kolem sebe ve vlaku, v autobuse, na hřišti, na lavičce na náměstí, jak se sejde skupina dětí, sedí vedle sebe a každý čumí do telefonu, řekla bych, že domácí úkoly nejsou tím skutečným požíračem času. Několikrát jsem v restauraci viděla dvojici, očividně na rande, a říkala jsem si, proč vlastně spolu někam šli. U stolečku pro dva, mlčeli a každý šudlal telefon.
Dalo by se říct, že žijeme ve smutné době.
Aby děti něco naučili a to se většinou neděje.
Děti musí také chtít. Některé si chodí do školy jen sednout a podotýkám, že se jim hodiny šijí na míru, aby chápaly, aby to bylo zajímavé, aby se nemusely biflovat...přesto některé sedí a vůbec nepřemýšlí. To pak učitel může vysvětlovat stokrát...a prostě nic...není to totiž počítačová hra..
Na to byl zřízen poslední rok mš jako povinný. Tam si stěžujte. Kdyby to tak nebylo, tak bych vám dal srdíčko. Takto bohužel mračouna. Rodiče jsou dnes často zaměstnaní a tvrdě pracují, abyste vy měli z čeho žít. Jsou to vaši zaměstnavatelé. Tak být vámi, tak si je spíš hýčkám.
I do školky se berou děti, co základy už zvládají...a opravdu si dítě si nepořizujeme protože ho mají ostatní také. A jestli jste ve fázi plánování, tak prosíme o zařazení slušného chování a ať tolik neřve. Děti spolu komunikují hlasitě a to vedle sebe stojí. Když jich řve patnáct, je to docela slušný cirkus.
Nemohu se dopatrat toho, jakou kvalifikaci musí mít asistent pedagoga či pracovní zařazení "druhý pedagog".
Chce se hlavně maturita, samozřejmě můžete být i bez maturity, většinou pak pracujete v MŠ. Na konci kurzu se píše závěrečná práce z vybraných témat. V covidu to prý bylo přísnější, probíhalo online průběžné testování znalostí....
Není žádnou povinností žáků dávat učitelům dárky....Je jasné,že dárek potěší,ale nelze očekávat,že " něco dostanu"....
Samozřejmě, že to není povinnost. Ale pak je velmi hloupé, že takový žák přijímá dárky od učitele. Ano i učitel dává dárky a nemusí. Mluvím o třídním učiteli...na Vánoce, Velikonoce, v pololetí, Den dětí, ke konci školního roku nanuky pro celou třídu a samozřejmě další maličkost při vysvědčení.A platí to učitel že svého😉
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Za ty peníze co berou jen procento učitelů odvádí řádně svou práci. Domácí úkoly jsou přežitek. A ten pán co píše že jsou lidi hlupáci, tak naopak on je určitě učitel a je pitomec protože co nedokáže naučit tak přehazuje na rodiče.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ještě jste zapomněl na varianty, že se to dítě nechce naučit, nebo to prostě nechápe opakovaně. To se pak učitel může stavět na hlavu a stejně to dítě nepochopí. I v tomto případě je to vina učitele?