Ne, hypoteční banka po uzavření zástavní smlouvy pošle peníze přímo prodávajícímu. Úschova nemá pro bankovní ústav smysl.
Takže se sepíše kupní smlouva (ještě nepodepsaná), na základě obsahu této smlouvy schválí banka hypotéku. Pak uzavře kupující s hypoteční bankou úvěrovou smlouvu. Následně je sepsána zástavní smlouva, kterou musí uzavřít prodávající (je dosud vlastníkem). A poté, co je zástava vložena do katastru nemovitostí, tak se uzavře kupní smlouva, která se rovněž musí vložit do katastru. A hned poté hypoteční ústav pošle peníze rovnou na účet prodávajícího.
Jako úschova tak funguje sama hypoteční banka.
Děkuji za vysvětlení. Opravdu skvěle interpretovane a prvně chápu. Ještě mě napadá, jak by se řešila situace, kdyby kupující od kupní smlouvy odstoupil. Prodávající má v tu chvili na sebe hypotéku a povinnost vrátit peníze bance. Aby z toho nechtěla banka nějaké splátky nebo poplatek anebo ještě hůř - ať si kupující hypo nechá a splácí.
To není nic tajemného. Pokud si na koupi nemovitosti někdo vezme hypotéku, je třeba součinnosti prodávajícího na uzavření zástavní smlouvy.
To je jasné, ale jak to probíhá? Vždycky mi to makléři vysvětlovali takovým mumlanim (a hlavně, že se nemůže nic stát), že hypotéku musí podepsat ten prodávající, protože kupující nemá v tu chvili čím ručit. Nejprve - sepíše se ks, jde se do banky. Banka dá na dům prodávajícího zástavní pravo. Poté pošle peníze na účet kupujícího a ten je pošle do advokátní úschovy? Nebo banka rovnou posílá peníze do úschovy? Protože to by znamenalo, že je hypo na dům (ne na jmeno kupujiciho, ale na dům prodávajícího) a peníze na účtu kupujícího. Kde jsou záruky pro prodavajiciho, že neskončí bez peněz a jeste se splacenim hypoteky?
Ne každý zvládá namítat, hlavně když si myslí, že navštívil odbornou kancelář a chce pomoct. Pracovníci realitek jsou, bohužel, často "dravci" se zájmem často trochu podusit klienta, snížit cenu a pak ji třeba sami odkoupí. Ne každý to ale ví, proto věří
Slušný názor. Člověk jde do rk, za statisíce očekává, že budou pracovat pro něj.
Nejsem realitní makléř. Tady ale půjde nejspíš o to, že prodávající má umožnit kupujícímu pozvat si do nemovitosti odhadce a dodat případně dokumenty, které by mohl odhadce nebo banka potřebovat pro schválení hypotéky.
Setkal jste se s tímto bodem ve smlouvě? "Převodce prohlašuje, že souhlasí s tím, aby kupní cena či její část byla uhrazena financováním z prostředků z hypotečního úvěru, a to i za současného zajištění pohledávky financujiciho subjektu zástavním právem (s případnými dalšími vecnepravnimi omezeními) k nemovitosti, k čemuž se zavazuje poskytnout nezbytnou součinnost." Makléř tvrdil, že dnes se již nemůže stát, že si kupující vezme hypotéku na dům a s penězi uteče do zahraničí a prodávajícímu zbyde to splácet. Že to se prý dělo jenom dřív.
Mám za sebou již prodej několika nemovitostí. Něco sám a něco přes realitní kanceláře. Fintu s výhradním zastoupením na vás zkusí skoro každá realitka. V tu chvíli je zapotřebí jim akorát říct že prostě ne. Ať se snaží prodat a kdo prodá ten si samozřejmě i něco vydělá. Stejně tak mi dodnes nikdo uspokojivě nevysvětlil, proč většina realitaku chce inzerovat nemovitosti s cenou ,,na vyžádání" . Když nakupuju a nevidím ani cenu od které se mám odpíchnout prostě takový inzerát přejdu.
Vlézt na jejich poradu, školení, kde se tyto praktiky učí. Lidé, kteří prodávají jednou za život si nemají možnost tohle nikde nastudovat. Jen z příběhu jiných lidí. Mohu se zeptat, když jste prodával vícekrát, co znamená bod o tom, že prodávající má kupujícímu poskytnout spolupráci při vyřizování hypoteky? Tento bod makléři rovněž dost intenzivně vyžadují.
Realitní překupníci nemohou věštit nic dobrého a to i kdyby se jmenovali Royal Euro Harward reality.
Stačí se podívat na jejich fotografie kolik parazitů se musí uživit na každém prodeji.
Lepší je se poradit u právníka a ani tomu neuvádět konkrétní údaje, i ti mají svoje známé v realitkách.
Jestliže navíc šlo o slušné lidi co důvěřivě vyklopili jaké mají záměry, tak už to byl jejich konec. Realitky dělají spousty prodejů a už přesně mají nazkoušeno a vypilováno kde obrat každého, kam nastrčit falešné zájemce a sehrát divadlo, jak u prodávajícího, tak kupujícího a případně i nové začínající nejčastěji spolupracovnice. Jednou mě tak jedna pozvala kolik by stála oprava haluzny do které ji vedení realitky natlačilo za údajně neprosazenou lumpárnu na klienta, čím prý připravila realitku o zisk. A pokud se realitka snaží realitu opticky vylepšit, tak se pokouší odrbat i ty řemeslníky. A i samotné vylepšení bývá skoro pravidelně maskovací podvod.
O realitkách mám jen to nejhorší mínění. Vím i co známí koupili za novostavbu bez napojené kanalizace končící v půli garáže ...
Odhadnou, vyzpovidaji, zjisti, co si k Vam muzou dovolit. Vse, co jim clovek rekne, tvrde pouzi proti nemu. Jde jen o prodej dle jejich potreb a provizi. Vse kolem ma cloveka jen otupit, aby delal, co chteji. Smlouvami si drzi klienta kde potrebuji.
rozumím, ale v každé kupní smlouvě musí být nějaké sankce. není to jen o rezervačním poplatku, ale i případné další vaše náklady, které kupující Vám svým jednáním zapříčinil. Vše je fakt o lidech, někdy tzk kulový blesk vyjde, někdy trochu drhne, ale vždy to je o komunikaci
Ale z toho kupujícího taky nemusíte nic vysoudit. To je realita. My se potřebovali jenom přestěhovat kvůli sousedům. A co jsme zažili...
Nikdy nepodepisovat rezervaci dokud nemáte jako prodávající podepsanou kupní smlouvu na svůj dům. Jinak klasický postup některých rádoby realitních kanceláří. Naprostý hnus takové jednání
My měli podepsanou kupní smlouvu a kupující prostě nezaplatil. Ani za 25 pracovních dnů. Pokud bychom rezervovali, přišli bychom o rezervační poplatek.
Nejhorší je být pod tlakem,honem honem,pak dělá člověk špatná rozhodnutí.
Oni Vás zpracuji a do takové situace nazenou. Je to připravené od začátku. Nelze z toho odejít. Pěkně si prodávajícího vyzpovidaji, vše zjistí a zjistí i co si mohou dovolit. Je zde možnost peněz navíc? Tak proč je nechávat prodávajícímu.
17
Sledujících
1
Sleduje
17
Sledujících
1
Sleduje
Odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího přichází v úvahu až po vkladu nového (jeho vlastnictví) a teprve poté jsou vyplaceny finanční prostředky.
Může tak ovšem učinit POUZE z důvodů daných zákonem (Občanským zákoníkem).
Důležité by bylo, z jakého důvodu kupující odstoupil, protože tak může učinit nikoli z vlastní libovůle, ale v tom vztahu by něco musel porušit prodávající. Takže tady to řešení není tak úplně jednoduché, každý případ je individuální. Nejspíš by musel být hypoteční úvěr zrušen i s nějakým navýšením pro banku, které by šlo za prodávajícím (ten musel porušit zákon), a výměnou za to by hypoteční banka nechala vymazat zástavní právo.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ještě jednou Vám děkuji za vysvětlení.
1 odpověď