Mě by zase nenapadlo, že restaurace v centru města bude zavírat v 15:00. Uprostřed sezóny. Zvlášť, když na webu mají 16:00. Běžně čekám, že má hospoda do 22, v horším případě do 21.
No ale že vás to nenapadlo neznamená, že to tak nejde. Každá restaurace si může snad určovat otevírací dobu sama. Nebudou tam na vás čekat až do desíti. Máte jít tam, kde otevřeno mají, jako každý jiný rozumně uvažující člověk, který ví, že se svět netočí jen kolem něj. Já takových restaurací znám dost. Vydají menicka a ve tři konec a nikdo se z toho nehroutí. Takove choveni je skoro až hulváctví.
Malý příklad: Včera, resturace na náměstí v Mnichově Hradišti. Vraceli jsme se z dovolené a ve 14:45 jsme se usadili venku na zahrádce. Přišel mladý kluk s jídelním lístkem. Přišel mladý kluk (podle místních jeden ze dvou nájemců) s jídelním lístkem. Vybrali jsme si a byli jsme upozorněni že "ve tři zavírají, tak doufá, že to stihneme sníst včas". Nakonec donesl jídlo (výbornou svíčkovou a skvělé řízky s výborným bramborovým salátem) a hned v zápětí přišel s tím, že jestli "by nás mohl zkásnout hned, aby stihnul udělat tržbu, když za dvě minuty bude zavírat". Prý není sezóna, ak zavírají ve tři. Jsem kluk z hospody a ptát se zákazníáka, jestli to stihne do tří sníst by mě v životě nenapadlo. Ano, zeptal bych se "budeme zavírat, přejete si ještě něco?". A slovo "zkásnout" je za mě také daleko za hranou. Mimochodem po nás přišlo jěště asi deset hladových lidí, které už poslal pryč, protože zavírá. Tak nevím, kdy mají v Mnichově hradišti sezónu, když ne o prázdninách, kdy mají plné město turistů z Drábských světniček a vodáků, kteří tam jedou Jizeru.
V životě by mě nenapadlo jít do restaurace 15 minut před zavíračkou a chtít se najíst a ještě očekávat, že mě budou vítat s úsměvem na rtech. To je za hranou. Normální člověk tohle podle mě prostě neudělá. Stejně jako nechodím do obchodu těsně před zavírací dobou. To se nedělá.
Tohle je fakt naše česká povaha...někdo se o něco snaží a najdou se tací, co to budou kritizovat. Pro mě je to dobrá zpráva že ve školních jídelnách bude zdravější jídlo.
Vzdělávací instituce musí jit tímto směrem.
A když je někdo závislí na Fast foodu, tak to holt musí vydržet...však ho rodiče určitě vezmou k MC....
Jenomže to zdravéjší jídlo se musí nejdřív umět uvařit. I kdyby školní jídelny měly stejné suroviny jako ta nejlepší restaurace na světě, školní kuchařky z toho udělají stejnou mňamku jako před dvaceti lety.
Jsem zvědavá na co se kuchařky budou vymlouvat, až nebudou mít ty svoje slavné normy. Brambory nebo hovezi maso je všude stejné, ale jen ve školní jídelně se to nedá sníst.
Možná by bylo dobré to ty "kuchařky" nejdřív naučit uvařit. A až pak měnit jídelníčky. Nebo zhnusí dětem další jídla.
Nevím, co jsou to "Jidáše". Jinak bych si dal s chutí všechno.
Myslim, ze myslí kynute pečivo, tradičně pečené na Velikonoce, už nevím v jaky den konkrétně. Má symbolizovat provaz, na kterém se pověsil Jidas potom, co zradil Ježíše. Nevím proč se zrovna jidas umístil, je to obyčejné kynute pečivo velice chutné. Většina těch jídel.jsou obyčejné pokrmy, které nejsou zdaleka na české kuchyni to nejhorší
Já celkem chápu, když někdo kontroluje chronické neschopenkáře, ale dost mě zaráží, že neschopenka při rizikovém těhotenství, kdy je žena v pořádku, ale povaha zaměstnání ji neumožňuje práci v tomto stavu vykonávat, dostane vycházky max 6 hod denně. Přitom v těhotenství je třeba pohyb na čerstvém vzduchu, pomáhá to i psychicky se uklidnit a pod. Není přece "moje" starost, že zaměstnavatel není schopen mi dát práci v době těhotenství.. je to problém zaměstnavatele, že mě nemůže přeřadit. A tak se ženská v tomto případě dostane do situace, kdy je cca 7 měsíců v menším "vězení", Nemluvě o tom, když máte víc dětí a musíte se o ně starat .. takže si rozdělíte vycházky na dobu zavedení a odvedení do školek a škol, na odpolední hru na hřišti a zbytek tak nějak ve spěchu rychle, abyste byli doma včas naplánovat.
Takže za mě ok, kontorly fajn ale proč omezovat vycházky v těhotenství?
Být doma kvůli rizikovému těhotenství není totéž jako být doma kvůli tomu, že nesmí ze zákona svou práci těhotná žena vykonávat. Pokud má skutečně zdravotní problémy tak vážné, že nemůže pracovat, je šest hodin na procházku víc než dost. Pokud to druhé, má jiné možnosti než být na neschopence. Já si sice nedokážu představit, jak mi zaměstnavatel platí 100% za to, že jsem doma a pak mě s úsměvem přijme zpět. Ale ta možnost tu je a nemusíte řešit vycházky.
První by bylo potřeba zrušit svátky 28.září , 28.října , k čemu jsou už nejsme Československý stát a svatého Václava nepotřebujeme ,dále 17. listopad k ničemu stačí se podívat kolem sebe .Nechat pouze vánoce , Nový rok , velikonoce a 1 .květen a z 8. května udělat pouze významný den a červenec ať si slaví křesťané sami ten by se měl zrušit taky.
A proč si nemají křesťané sami slavit i Velikonoce, když je to jejich nejvýznamnější svátek? Protože vám to zaručí rok co rok prodloužený víkend co? 🙂 to už tak moc nevadí. Ale co s Cyrilem a Metodějem a Janem Husem uprostřed týdne. K 17.listopadu bych doporučila nastudovat něco málo z historie a 1.ledna se neslaví Nový rok, ale vznik samostatné České republiky. Proto můžete za peníze vyspávat opici. A nebýt událostí, které vedly k 8.květnu, možná byste tu ani nebyla. Každý ten den, který byste chtěla zrušit je co slavit. Že to někdo nechápe nebo neví je smutné.
A co svobodná volba muže, na tu se zapomíná..... Pokud žena může rozhodnout, že nebude matkou, muž by měl mít právo na rozhodnout, že nebude otcem.
To právo máte, říká se tomu antikoncepce. Stačí tu zodpovědnost neházet pouze na ženy. Sice máte poněkud omezené možnosti, nicméně pokud budou výsledky pokusů v pořádku, je první antikoncepční pilulka pro muže za dveřmi.
Pokud je nájem 25tis., tak přesahuje 1/3 příjmu rodiny...tudíž pobírají ještě příspěvek na bydlení a další soc.příspěvky.O těch ale není v článku vůbec zmínka....proč ?
Takže celý článek je o lži
Ale v článku je napsané, že do příjmu paní je započítaný rodičovský příspěvek a další sociální dávky. Není sice rozepsané jaké všechny, ale o dávkách tam zmínka je a protože je rodičak max asi 10000 měsíčně (záleží na době čerpání) zbylých 13000 jsou ty sociální dávky, takže příště lépe číst.
Mnoho lidí se na pomoc s kočárkem necítí, nejsou si jisti, že by to bezpečně zvládli. A proč by měli? není to ničí povinnost, a matky by měly počítat s tím, že se třeba ani nikdo nenajde, kdo by jim ochotně pomohl. Dítě je jejich a rozhodnutí o cestování taky. Rozhodně není nutné rajzovat MHD několikrát denně, jak píše paní nahoře. Proboha, proč???? To opravdu nevydržíte doma, v parku, na procházce jen se svým dítětem? I ten mobil bych vám zakázala, pokud neřešíte opravdu vážný problém.
Stejně tak není ničí povinnost pustit sednout staršího člověka, pustit nejdříve vystupující, podržet někomu dveře, když má plné ruce atd. A i tak to lidé dělají, říká se tomu slušné vychování a ohleduplnost. Něco si o tom zjistěte.
Právě o tom přemýšlím - víte to jistě? Bylo by to logické, ale v naší zemi plné "chytrých hlaviček" bych klidně čekal, že tam žádná synchronizace se zabezpečením přejezdu není. Docela by mě zajímalo, jak to skutečně je, protože pokud máte pravdu, ta ženská je nenormální na druhou. (A pokud to tak není, tak je to dokonalá past na nekoncentrované řidiče.)
Zase taková past to není. Přejezd je dokonale přehledný. Z žádného směru není nic, co by řidiči bránilo ve výhledu, ale to by nesmělo být lidem líto těch třech vteřin, které trvá před přejezdem přibrzdit a podívat se. Já to dělám a je mi jedno, že pro toho za mnou jsme blbec, který ho zdržuje. Je to můj život ne jeho. Navíc si nepamatuji, kdy naposled na tomhle místě nefungoval semafor nebo výstražné signály na železnici.
Když tam jede vlak, je červená.
Byla jiná doba. Dneska je všechno extra hlídané. Tenkrát když ji děcko odrelo koleno tak jiná maminka ji neběžela udat. Dneska se dítěti něco stane a bába má na krku flastr.
Ale nejde o odřené koleno, to se může stát ve školce stejně jako u někoho doma.
Stát bude kontrolovat, aby to byla patřičně vzdělaná osoba (ikdyž o tom patřičně pochybuji, po tom co jsem si přečetla) a aby měla zajištěné patřičné hygienické zázemí. O tom si nemyslíte, že je důležité a stojí za kontrolu?
A ještě jednoho opakuji, že se mi tohle řešení nelíbí ani trochu. Není to řešení.
Tenkrát se na děti s učivem taky tolik netlačilo a děti se doma moc neučili protože bylo třeba obstarat domácnost a pole. A když rodiče přišli z práce tak chtěli mít klid a ne že hned So ve Era se půjdou s dětmi učit navíc když bylo v rodině hafo dětí tak na každého by čas nebyl.
Taky byla mensi míra vzdělanosti. Tenkrát bylo tenkrát a dnes je dnes. Dnes taky určitě nikomu nikdo nezakazuje hlídat děti sousedce ve svém volném čase. Ale je to prostě jenom hlídání malého dítěte, aby se mu nic po dobu nepřítomnosti rodičů nestalo. S předškolním vzděláváním to nemá nic společného. A pokud to chce mít od státu a rodičů zaplaceno pořádně a ne jen nějaké všimné, musí pro to taky něco udělat. Ne jen hlídat, ale vzdělávat a zajistit hygyenický standart. Já nejsem vůbec zastánce tohoto řešení. Neplanuji této služby využívat, školka nebo dětská skupinka se prostě podle mě nedá tímto způsobem plnohodnotně nahradit. Sice se děti ve školce neučí tak, jak si to člověk představuje (myslím vzdělávání jako ve škole) ale je to jiný stupeň vzdělání. Sociální dovednosti, motorické schopnosti, samostatnost a jiné. A na to JE třeba pedagogické vzdělání. Rozhodně by mě nenechalo klidnou vědomí, že se mému dítěti věnuje člověk, co si udělal půlroční kurz na chůvu. To není žádné vzdělání. To může jít možná tak do nějakého dětského koutku, ale ne předškolně vzdělávat děti. Snad je to napsané tak, že to dává smysl a nejde z toho vyčíst vůči vám nějakou negaci, to bych nerada.
Moje babička už před více než 50 lety hlídala děti mezi 2-3 lety, mívala i 3 děti naráz. Vařila jim, nikdy nebyl žádný problém ani zdravotní ani výchovný a s rodiči i dětmi udržovala kontakty i v dalších letech jako s rodinou. Byla pro ně prostě babička. A žádné svolení státu k tomu nepotřebovala. Dnes se povoluje i to, na kterém boku budete spát.
Taky za to od státu nedostávala žádné peníze a legálně asi nemohla žádat ani žádné "školkovné" od rodičů. Navíc, pokud to má nahradit školky a detske skupiny, bude to muset být někdo trochu jiný než babička od vedle, co je v důchodu. Někdo, kdo má vzdělání, ne jen školu života.
Problém je v tom, že ty dva chlapi s pivem na chodníku u hospody obejdu snadno, protože je k dispozici půlka chodníku. Když jsou vedle sebe dvě maminy s kočárkem, co vesele štěbetají, tak není možnost je obejít, protože zaberou celý chodník.
No já jsem půlku chodníku dnes k dispozici neměla. Ospravedlňujte si netoleranci k ostatním jak chcete. Já tenhle výjev vidím celkem často na chodnících a zdaleka se netýká jen kočárků, ale jde to napříč generacemi i skupinami všech obyvatel. Kdyz vezmu dalsi autorův problém, pokud nezaclání v obchodě kočárek, je to vozik, ktery si tam odlozil dalsi nakupující, protoze u nekterych regálů proste neni misto pro všechno, kdyby si vlala zena kocarek az k regálu,zase to bude špatně, protoze tak brani v nakupu ostatnim. Co se mist v trolejbuse týče, muze stát i na miste pro invalidy, akorat ho musi vzdy uvolnit, pokud invalida nastoupí. Timhle autor vytváří problem,ktery neexistuje, ale proc si nezaprskat.
No, snáz se obejdou i ti chlapi, i kdyby měli oba přes metrák.
Ale je to totéž bezohledné chování přece. Nejde o to, kdo se ho dopouští. Nebo vám nevadí obejít dva muže, ale dvě ženy s kočárky už ano?
Problém je, že ženy na mateřské a koneckonců i důchodci jsou na tuhle společnost jako červený hadr na býka. U devadesátidevíti lidí tohle přehlédnete, ale nedejbože, když to udělá žena s kočárkem nebo dva důchodci, už je z toho další ukňouraný článek na seznam médium, který snad vzniknul jen proto,aby si mohli podobní lidé jako je autor článku kde postěžovat.
Zrovna vcera. 3 matky, 3 kocary a vsechny se zastavi na jednom chodniku a drepi u svych kocaru. Absolutni nezajem, ze pochodniku chodi lidi. Vsak oni je objednou po silnici.
Zrovna dneska, dva chlapi vykecávají a zabírají tak celý chodník. Absolutní nezájem, že po chodníku chodí lidi i s kočárky. Však oni e všichni obejdou po silnici. Je to vše jen o lidech
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Jsem toho samého názoru. Ale zkuste projet na "cyklostezce" přes Zlín. Nemožné. Nejen maminky s kočárky, ale kolem malé děti, psi a do toho děcka na kole. A chodci si myslí, že je to celé pro ně! A to vše umocňují nastříkané "dopravní značky" na silnici, kde je znázorněno, že cyklisté a chodci jdou po jedné (pravé) straně. A když cinknu na chodce zezadu, tak se chová, jako bych ho omezoval, nebo se lekne. Všechno je tak jako naše zákony, volajaké zku...
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jediná čistě cyklostezka ve Zlíně je skrz centro na chodníku oddělená pouze změnou povrchu. Navíc přes ní musí chodec krizovat, aby se dostal k lékařům a na zastávku a přes přechod a na úřad. Takže to vysvětluje ty chodce. Je to stezka v centru města ne někde na závodním okruhu. Prostě zpomalte. Taky musím dávat pozor, aby mě na chodníku nikoliv na stezce pro cyklisty a chodce kolikrát nesrazilo kolo. Všichni chcete od ostatních ohleduplnost a sami toho nejste schopni. To platí obecně na všechny lidi. Já osobně jsem ráda když mě cyklista upozorní zvonkem. Aspoň vím, že je za mnou a nevlezu mu do cesty. Ale taky se pravidelně setkávám s úkazem, kdy prostě musím po stezce nebo silnici, protože chodníky okupují podélně parkujici auta. Jednou půlkou na chodníku a druhou na cestě a chodec má projít asi skrz. Pravidlem je to třeba na Fügnerově nábřeží, je tam stezka i chodník, ale ten je nepoužitelný, protože na něm parkují auta.
1 odpověď