O válce ani v článku ani v mém příspěvku není řeč, proč sem taháte úplně jiné téma? Můj příspěvek je kritikou toho, že tento výzkum neplatí zdravotní pojišťovny nebo megabohaté farmaceutické firmy, ale zase se na něj musí skládat obyčejní lidé, což je dle mě trapné - ne z hlediska těch lidí, co se skládají, ale z hlediska pojišťoven a chamtivých farmaceutů. Už jste to pochopil, nebo vám to mám ještě nakreslit? S čím z toho nesouhlasíte?
Je to smutná pravda. Tyhle sbírky na léky, léčby, teď už i výzkum....
Hlavně že máme 10 zdravotních pojišťoven.
To platíte za chatu docela dost. Otázka jestli to není budova k trvalému bydlení? My platíme za chatu se zahradou skoro 2000 m2 cca 400 Kč
Záleží na obci. Už dřív mohla místní koeficient zvednout. A že nám ji zvedla, platili jsme jako Praha. Teď platíme přes 5000, platili jsme 3000. Ale je to myslím spíš naopak za trvalé bydlení bývá daň nižší než za rekreační nemovitost.
A za garáž v Praze platíme skoro víc než za byt, a to má asi 8m2. Zkrátka luxus.
Lenya to přesně popsala. Bravo!
Přesně taková je praxe personalistů. Tuto práci jsem dělal 24 let ve velké korporaci. Zaměstnanci nejsou ve firmě na rekreaci, ale na práci. Ať je sociální cítění personalistů sebe vyspělejší, tak jsou placeni za výběr zaměstnanců, kteří budou podávat maximální výkon.
Řešení by tu bylo, ale...jsou k tomu nutné podmínky nechci psát otřepané fráze, ale součinnosti stát - firma - zaměstnanec. Firma musí vytvořit pracovní místa pro pracovníky vyššího věku, včetně zkrácených a flexibilních pracovních úvazků. Stát musí firmy motivovat např formou daňových úlev při zaměstnávání starších pracovníků (obdobně jako u pracovníků se změněnou pracovní schopností např ZTP) a zaměstnanci musí být ochotní se částečně přizpůsobit těmto změnám (dojíždění, zkrácené úvazky, rekvalifikace).
Pokud jen jeden článek tohoto řetězce nefunguje, jak tomu jest nyní, tak se starší zaměstnanci při ztrátě práce ocitají na sociálních dávkách a je zcela jedno, zda mají důchod či dávku, stejně to vyplatí stát.
V tomto rámci je změna parametrů odchodu do důchodu v 67 letech plácnutím do vody, protože tzv reforma neobsahuje žádná opatření pro podporu zaměstnanosti starších pracovníků. Toto tedy není penzijní reforma ale pouze deformace trhu práce hlava nehlava...po mě potopa!!!
Ano. Stát nabízí těmto lidem rekvalifikace. Ale může to fungovat?
Ano, bohužel je to přesně tak, právě tím vším procházím, jsem na ÚP od září, téměř každý den rozesilam životopisy i na nabídky, které bych normálně nevzala, ale bohužel většinou nepřijde vůbec žádná odpověď natož pozvání na pohovor. Je mi 54 let a jsem už zoufalá. Jsem sama a nejspíš opravdu dopadnu tak, že skončím pod tím mostem.
Zkustne nějakou příspěvkovou nebo státní organizaci. Tam věk tolik neřeší.
Ale počítejte s tím, že tam ve většině případů bude bor.el a nikdo nebude vědět jak se co vlastně má dělat.
Ale dá se to.
Ti rodiče, co ty byty privatizovali, měli v jejich mládí ještě horší podmínky pro získání bytu. Dokud se člověk neoženil a neměl děti, tak legální cesta pro získání bytu skoro neexistovala, pokud se tedy neupsal ďáblu-režimu.
Přesně tak.
Já jen žasnu, jak si tuto dobu představují pisálkové, kteří tu prezentují tyto články.
Rodina v bytě, který jsme privatizovali, a následně my, jsme v tom bytě bydleli přes 50let.
Zejména po revoluci jsme do něj na nájemném nacpali statisíce.
Stav taky nebyl ideální.
A samozřejmě, privatizace taky nebyla zadarmo a velmi proble.atická.
Nestěžuji si, ale taková idyla to zase nebyla
Já si naopak myslím, že rozdělit do více dávek by byla cesta, jak ty peníze úplně nevyhodit. U rodin, které jsou v nouzi, se často jedná o ty, kteří neumí hospodařit. Dostanou jednorázovou větší dávku a jednorázově jí utratí za něco, co skutečně nepotřebují. Kdyby dostávali postupně, mohli by hradit např. nárůst plateb za energie. Kromě toho 7 miliard z kapes daňových poplatníků mi nepřijde málo.
My jsme rozhodně nebyli rodina, která by neuměla hospodařit.
A myslím že v dnešní době i tehdy měly problém i normálně hospodařící rodiny s dětmi, žijící z jednoho platu.
Můj manžel třeba ve dne chodil do práce a v noci topit.
Možná by nebylo od věci si zjistit jaké náklady vydává stát na jiné věci.
A proč jste si udělali při jednom platu tři děti?
Tuhle otázku jsem čekala. Taky jsme netušili, že se nám jako druhé dítě narodí dvě najednou.
Každá matka, která má trochu rozumu, zůstane nějaký čas doma. A pak zbývá jeden plat a nějaký rodičovský příspěvek.
Navíc můj syn při porodu málem umřel a tak potřeboval víc péče.
Takhle Vám to stačí?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ševčík zastává veřejnou funkci, proto by si nemůže dovolit takové chování ani v neformálním prostředí mimo fakultu.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Víte, kdybychom v Česku řešili úlety všech veřejných funkcionářů mimo jejich úřední prostředí asi bychom nedělali nic jiného.
Ale pravda je, že zásoba takových článků nijak neutuchá, ani zavdávání příčin k nim.
Horší je, že neutuchá ani zásobování veřejnosti články (podloženými) o jejich kriminálních kauzách.
1 odpověď