Kriminálka Kraj měla otřesný dabing, proto jsem ji zavrhla hned při prvním dílu.
Poslední oběť je dobrá a líbila se mi.
A konečně Primu i ČT napadlo dát něco slušného ve středu, kdy na Nově jdou hloupé reality show.
Také zbytečně byl natahovaný seriál ZOO.
A určitě se nedá sledovanost hodnotit tím ,co si pustím večer. Většinu si pustím zpětně.
nejsou veci tak jednoduché, jak jednoduše se daji napsat. Příspěvek na péči obdržíte nejdříve po 4 měsících od zaslání žádosti a musite projít kolečkem návštěv a šetřením na místě a neskutečným papírováním. A to nejen Vy, ale i praktický a odborný lékař. Navíc žádost podává dotyčná osoba a nikoliv pečující clen rodiny. A zde je problém největší. Dotyčná osoba ve vysokém věku většinou nespolupracuje a nic nechce. Je pouze agresivní jak z clanku i vyplývá.
Už dva roky pečuji o ležící maminku. Vím, co vše obnáší, vším jsme si prošli, ale myslím, že kombinace domácí péče, obvodní lékař a sociálka má hodně možností jak pomoci, pokud je vůle. Tady v první řadě lékař do jehož péče po propuštění byla paní zařazena měl vyhodnotit , že rodina sama péči nezvládne . Navíc paní dle článku ztratila mobilitu postupně po návratu, takže prostor pro vyjednání příspěvku, zařízení péče a rehabilitaci tam zřejmě byl.
Zde selhal sociální systém. Oba staří lidé už měli mít příspěvek na péči aby k nim mohla každý den docházet pečovatelka,která by vypomáhala. Bohužel služba je zpoplatněna,sice není drahá ale z důchodu ji nezaplatí. Zároveň paní potřebovala sestru z domácí péče a rehabilitace po operaci,které ji měla zajistit pojišťovna s obvodním lékařem. Trochu mě zaráží,že s nimi bydlela dcera a tyto věci nedokázala zařídit?
1000 EUR jim ihned při vystoupení z letadla zabaví jejich policie, nedělám si iluze, že jim ten návrat lehce projde. A předpokladám , že ten malý počet v letadle, je kvůli bezpečnosti. Aby je po cestě uhlidali, kdyby se jim náhodou domu nechtělo a nutili pilota změnit směr. Jsou to lidé všehoschopní.
Příspěvek na péči nedostává pečující, ale ten , který péči potřebuje. Jsou to peníze na léky, pomůcky, rehabilitace, speciální stravu, protože pojišťovna hradí jen zlomek potřeb. Také na výpomoc pečovatelek, ty ale opravdu nedělají zdravotní úkony, takže pokud pán v tomto případě potřebuje pro manželku výpomoc, musí to být zdravotní sestra a tu musí opět zaplatit. A kde jsou peníze na nájem, energie, telefon, topení a další běžný chod domácnosti? To opravdu z ID a příspěvku na péči není pro dvě osoby na žádné velké vyskakování. A pokud by o takto nemocného člověka nepečoval ZDARMA někdo z rodiny, tak by mu nikdy tyto dva příjmy nestačily na to, aby si z nich mohl platit domácí péči on sám. A to je určitě špatně. Výpočet příspěvku by měl být v takové výši , aby nemocný zaplatil nejen všechny pomůcky a potřeby ale i základní hodinovou sazbu pečovatelky. Kontrolu, jak je o pacienta postaráno, by klidně mohli provádět obvodní lékaři, stejně k těmto ležícím pacientů dochází a předepisují jim léky a zdravotní pomůcky.
Jen více takových článků, ať si lidé z měst uvědomí, co to znamená bydlet na venkově, na vesnici, a zůstanou si ve městě nebo si jdou do sterilního satelitu.
Je pravda, že na vesnici se nedrží volné víkendy, málokdo spí déle než do sedmi, běžně se o víkendu dohání práce na zahradě a kolem domu, které se nestihnou v týdnu. A zvířata žijí venku na zahradě a na dvoře, ve výběhu a ve chlívku. Proto jsou slyšet.
Zemědělci, kteří jezdí obdělávat své pole , musí využít příznivého počasí, které jim práci umožní a často jezdí i celé noci. Svítí si silnými světly a občas prostě lidé na venkově musí i tohle překousnout a vydržet. Přesto se na ně venkované nezlobí. Vědí, že to není schválně.
Asi to neprojde, řidičák by musela vrátit celá sněmovna a dvě třetiny parlamentu, vlády a také hodně hejtmanů, starostů a dalších zastupitelů u měst a obcí. Sami sobě by si podřízli větev. I když možná by zase brzy fungovala veřejná doprava, jak ve městech tak i mezi obcemi. A zvláště do Prahy a Brna by jezdilo skoro všechno a odkudkoliv.
Jak za to můžeme my? A to je jak říci že strážný v duchau se nemá za co stydět, protože takové jsou zákony 🤔
Nejde o zákony ale o peníze. Vy koupíte kuře,které bude stát 120 za kg? To jsou ceny v prodeji ze dvora u malochovatelů. Pokud by kuřata měla mít stejné podmínky i ve velko chovu pak by i jejich cena musela být stejná.
To opravdu nikomu nepřipadá hnusné, že se budou přepravovat živá zvířata na jatečních lodích, nikdo neví v jakých podmínkách? Nebo k nám bude putovat zmrazené maso, kdo ví jak staré, ze zvířat chovaných v kdoví jakých podmínkách? Krmených bůhví čím? To není to maso z hýčkaného zvířete, za které dáte, v podobě stejku, velké peníze v restauraci.
Neskutečné, co EU dokáže vymyslet. Místo aby podpořila soběstačnost zemí v Evropě, zatahuje nás do stále větších problémů. Za chvíli budeme potravinový vazalové zemí třetího světa a jíst čím dál, tím větší humus.
Už léta nekupuji hovězí a vepřové maso v řetězcích ale jen od přímých chovatelů, kde vidím podmínky chovu. Drůbež si chovám sama, přebytky mám pro rodinu nebo nabízím známým.
Nesnáším týrání zvířat, a jen proto, že jsme je označili za hospodářská a chováme je pro jídlo neznamená, že musí trpět.
Vyšetření miminka, a zvláště po rizikově probíhajícím porodu končícím císařem, je samozřejmé. Je přece velmi důležité zjistit, že miminko je v pořádku, reaguje tak jak má. Kdyby to doktorka urychlila, mohla by něco přehlédnout. Já bych byla doktorům, v tomto případě spíše vděčná, protože jen díky jim máte, paní, zdravé miminko. Bez lékařské pomoci byste možná vůbec neporodila.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já bych uvítala třeba vysílání seriálu Tomáš a Diana z produkce JOJ.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ale v původním znění ve slovenštině . Aby někoho chytrého nenapadlo předabování.
1 odpověď