Na mě toto zkoušela dcera ( 3 roky) taky. Ne ve školce, ale doma. Prostě jekot a řvaní pro něco co nemohla mít. V takovém případě domluva neexistuje. Já jsem dcerunku vzala za límec, a drsně odvedla do pokoje a zamkla. Vydržela to skoro hodinu ječet - řvát. Teprve když ztichla ,jsem se šla podívat, jestli žije. Pamatovala si to. Pokud nabírala, stačil můj pohled a klíče. Protože ječení a řvaní jsem nikdy netolerovala.
S tím se nechlubte, fakt.
😄 plakat po mamince a rvat jak vztekly pavian, to je teda dost rozdil. Ucitelka mela obratem zavolat rodicum, at si to vezmou domu, tot vse. Docela ji chapu, pracovat cely zivot s takovym materialem na plny uvazek je na palici.
Někdy opravdu mlčeti zlato. To dítě zažívá pocit absolutního zoufalství a bezmoci. Nechce tam být, chce byt doma, chce být s mámou a nemá absolutně žádnou páku, jak to v tu chvíli může změnit. Nemůže se prostě sebrat a jít. Kdyby vas někde drželi proti vaší vůli, neječeli byste jak tur? Ta holka má právo ječet, jak potřebuje.
To jste si spatne přečetl. Spařenej byl instruktor,fira v zácviku byl ok. A ten co to do nich zezadu narval byl taky ok. Problém už je že ten začátečník sedl do vlaku s natrozbenym instruktorem. Nevěřím že by nepoznal že má učitel dvojku v žile. A kdyby to do nich nepraskl ten střízlivý co přehlídl návěstidlo,asi by to instruktorovi prošlo. Inu,kuriózní případ. No nevím,ale strojvedoucí před nástupem do služby snad foukají do testeru. Instruktor,jelikož vlastně neřídil,tak se pumpnul a doufal že nováček to zvládne odjet. A asi by zvládnul,nebýt nepozorného střízlivého...
Je tam výslovně uvedeno, že opilý byl strojvedoucí vlaku, který stál na místě. Nehodu způsobil fíra, jedoucího vlaku, který byl v zácviku.
Určitě neřekl dechberoucí, toto slovo je příšernost.
Řekla bych, že nejspíš skutečně řekl „dechberoucí“, nebo aspoň teda pokud „breathtaking“ přeložíte doslova. Pravda je, že se to většinou překladá, jako „uchvatný“. Ano „dechberoucí“ takhke vypadá trochu jako anglicismus, ale u nas je kodifikované, takže asi tak 🙂
To by musela mít před porodem neporušený himen, tedy panenskou blánu. Toho by si porodník nemohl nevšimnout!
Mýtus 🙂 každá panenská blána je jiná. Gynekolog nemůže s jistotou určit jestli je dívka panna, nebo ne. Navíc - pokud ta dívka vpravovala sperma do vaginy jiným než běžným způsobem, myslíte, že si hymen neporušila?
Za totáče se za dětmi nesmělo vůbec výjimka byla u dětí které byly v nemocnici dlouhou dobu můj syn ležel v nemocnici
3 měsíce a návštěvy středa neděle od 14 do 16 hodin
Ano, velmi smutné. Babička tuhle pustila informaci, z
moje mama musela jit ve 3 letech na zákrok do nemocnice (v podstatě estetický, neohrožující zivot). Byla tam pár týdnů sama, vrátila se ochraptělá a půl roku nepromluvila slovo, i když předtím normálně mluvila. Jasně, jiná možnost tehdy nebyla, ale je to hrůza, co se tehdy 'normalne' dělo.
Je to tragédie, co se v USA děje v tomto směru. Je tam obrovsky silná lobby podporovatelů transgenderu, pár statečných ze strany odborníků, kteří brání základní principy biologie, jsou neskutečně napadáni a vyhazováni z univerzit, např. dr. Colin Wright .Většina odborníků s tím prý nesouhlasí, ale stali se bohužel mlčící většinou, protože nenávist a ostrakizace jsou tak velké, že raději mlčí, aby nebyli označování za transfoby a nebyli perzekuováni. Nicméně ta ideologie se šíří. Minulý rok jsem se setkala v ČR s trans osobou ze střední školy. A co se týče toho věku, jak zmiňujete, tento týden jsem narazila na šílený příběh matky, která na konferenci vystoupila s příběhem, jak její 13letou dceru ve škole zpracovávali k přesvědčení, že je trans, a navíc ji zamezovali jako matce a zákonné zástupkyni dítěte do toho vůbec mluvit: Odkaz 1 . Opravdu poučné a děsivé, jak propracovaný systém translobby má i na amerických školách.
Tohle téma mě osobně taky hodně trápí. Chudáci děti.
Když jsem byla na střední, byla jsem víc kluk, nez holka (prostě tomboy) - pořád se nemůžu zbavit dojmu, ze kdybych žila v téhle době, vrtalo by mi hlavou, jestli se nemám předělat, nedejbože aby mě o tom ještě nekdo přesvědčoval.) Puberta je o hledání sebe sama, je normální pochybovat o tom, kdo jsme. Neni normální dělat v té době takováto rozhodnutí. Člověk má mit možnost pátrat po svém pravém já cely život.
Mnohem rozumnější by bylo prosazovat ve společnosti pohled, že rozdíly mezi jednotlivými ženami a jednotlivými muži mohou být stejně velké jako mezi mužem a ženou. Tak to prostě vzdycky bylo a je. Škatulky co je a není mužské a ženské chování je čistě téma společenských rolí, které jsou v každé kultuře odlišné.
Pokud uz člověk podstupuje tranzici, za mě by bylo dobré, aby si odpověděl na otázku, jestli se opravdu ve svém původním těle necítil/ bylo mu odporné, nebo jestli to třeba nedělá jen pod tlakem společenských konvencí - ty se totiz stále mění a neměly by být hlavním důvodem k takovému rozhodnutí.
Dobrý den, buďte v klidu 😉 děti si ty informace ukládají 🙂 je pravda, že v prvnich letech mnohem víc věcí odkoukají, než že by si nechali 'poradit' - a nekdy je to jsk mluvit do dubu - ale ono to doteče 🙂, dáváte dítěti dobrý příklad, ze konflikty se neřeší silou, že ostatní se nemlátí atd. - vedete si dobře, lidský mozek zraje až to 25 let, nic neni ztraceno 🙂
A ano, taky dostanu někdy od dítěte facana, většinou proto, ze je nešťastné a neví, jak s tim naložit, mlatit se nenechám, ale taky mu to nevrátím - co by to bylo za příklad. Vzteká se, když ho položím na zem, kdyz ho držím a bije mě? Ano. Nadávám mu za to? Ne. Prožije si emoce a zas je to dobré 🙂
Oni se to naučí 🙂
#nezralymozky
Důležité je s nimi vůbec někdy mluvit. Když vidím maminky s telefonem, kočárek tlačí jednou rukou a pilně sledují display, nevím nevím, jak to vlastně dnes je. Vím ovšem jedno, do prvních tříd nastupuje stále více dětí s vadami řeči. Že by to bylo těmi telefony???
Ono je to i tím, že se ty vady řeči více zkoumají a řeší. Známá řešila dvou vadu řeči,až když chtěla jit studovat pedagogii, do té doby to s ni nikdo neřešil. Teď je snaha u těch dětí vsechno podchytit 'včas' :)
Ano, protože 180cm blondýnka a 160 cm cernovlaska vypadají úplně stejne. Japonci mají skoro všichni černé vlasy, podobnou výšku a podobne rysy v obličeji. Proto vypadají všichni podobně. V Evropě jsou lidé daleko pestřejších rysů. Není to žádný mezirasový jev jak tady tvrdíte.
Jde o to v jaké společnosti vyrůstáme. Mozek se v prvnich par letech zivota učí zaznamenávat ty nejvíce relevantní rysy obličeje/postavy vzhledem ke skupině lidi, ktere denně potkává. Nejde ani tak o to, že objektivně každý vypada jinak, ale spíš o to, co je náš mozek naučený vnímat jako relevantní vec, ktere si stojí za to při rozeznávání jednotlivců všímat. To 'nerelevantní' přirozeně filtruje prostě proto, aby se nezahltil.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Aneb: v prvni třídě nutíme děti, které nejsou zvyklé sedět delší dobu v kuse na jednom místě, aby seděly... A o pár let později je to těm dětem na škodu. Nepřekvapí.
3 odpovědi