No, ten film zaznamenal dost velký úspěch. Zas tak blbý to není. Naopak, zaujal mě tak, že jsem na konci s údivem zjistila, že trval skoro 3 hodiny. Možná mám ráda hloupé naivní filmy, které se nepovedly, stačí, že je to zábava. Já se bavila. 🙂 Méně se tedy bavím u rozhovorů s protagonistkami. To je spíš smutné, než vtipné..
Já nevím. Není to tak těžký a v MHD nějak na žádné spory nenarážím. Když si chci sednout k okénku, tak řeknu "S dovolením" a proklouznu. A poděkuju. Nikdo vstávat nemusí. Pokud tam má odloženou tašku (protože dávat si je na zem nikdo nechce, aby se ušpinily), tak prostě řeknu: "S dovolením." A on ji dá pryč. Netvářím se, že je to sobec, který vozí tašky zdarma na sedačce. Nebo že si sedá do uličky naschvál, protože se tam chce roztahovat. Ostatně to dělám i sama. Sednu si do uličky, protože budu třeba za pár zastávek vystupovat, a nechci zabírat místo v plném voze, když je volné místo. Ale ani otravovat spolusedícího, až se kolem něj budu snažit zase vystupovat. K okénku ideálně patří ti, kteří jedou dál. Tašku si dám vedle sebe a prostě ji dám k sobě, když chce někdo nastoupit. Ono někdy stačí nemyslet si hned, že všichni kolem jsou strašní sobci a pouštět se s každým zbytečně do sporu. Taková cesta MHD může být docela příjemná. 🙂 🙂
Nedávno jsme byla rodina u notářky. Třískaly jsme se matka, sestra i já smíchy, protože paní notářka měla nutnou potřebu říkat paní. magistra Lucie a paní magistra Zuzana. Nebo možná ani tu potřebu neměla, ale nějak je to asi zvykem a možná si nebyla i přes náš smích jistá, jestli si může dovolit to neříkat. No, myslím, že jsme daly všechny tři najevo, že nám to přijde legrační....
Z roušek se stal bohužel symbol omezování. Je nepopiratelné, že respirátor člověka umí ochránit a u lékaře nebo v nemocnici by to tu chvilku nemuselo nikoho obtěžovat. V Mhd nemusí člověk chrchlat... nebo může aspoň chrchlat do rukávu. 🙂 Můžete se spolehnout na svou silnou imunitu, to jistě. Ale těch lidí, kteří ji mají fakt silnou, zas tolik není. A pro některé je nakažení fatální. U nás v nemocnici byla doporučená. Sestry a doktoři nenosili, návštěvy některé ano, některé ne, nebo někdy si ji nasadili a někdy ne. I my. Řádil tam covid, zápaly plic a jistě to také některé návštěvy mohou do nemocnice zatáhnout... nebo z ní vytáhnout ven. Asi bych z roušek nedělala ani ďábla, ani anděla, je to jen rouška, může posloužit, když chceme a potřebujeme. Nejvíc ale pomáhá vlastní imunita a na tu by bylo fajn se zaměřit hlavně.
Když provolávám něčí hesla, bylo by dobré si zjistit, co znamenají pro ty, kteří s nimi původně přišli. Svoboda zní hezky. Nenásilí zní také hezky. Ale když se studenti začnou vzdělávat a projdou si starší rozhovory s Palestinci na ulicích, dozví se, že pro spoustu z nich to znamená jedno jediné - ať jdou Izraelci zpátky do Evropy a Ameriky. (Taky tedy místní mládež netuší, kolik Židů uteklo z arabských zemí před útoky.) Ano, někteří by je v Palestině nechali (Izrael by už neexistoval). Jak by se jim pak mezi Palestinci žilo, toť je otázka...
No jo, jenže to byste musel se všech vyšších funkcí, kde se o něčem rozhoduje, diskvalifikovat třeba všechny křesťany, kteří věří v Boha (nevědecké) a modlí se za uzdravení (šarlatánství). Nebo třeba k pražskému Jezulátku. 🙂 Energie čchi a léčení? A co taková akupunktura? Všechny nemocnice, všechna rehabilitační zařízení, které si účtují za akupunkturní ošetření (které vychází původně z čínské medicíny, meridiánů a čchi, a které funguje, jen nikdo neví úplně přesně jak, ale zkoumá se to a nějaké ty výsledky to přináší), ti jsou také šarlatáni? Na stejné úrovni jako ti, kteří nad vámi zamávají rukama, léčí reiky, kameny, nebo vám dají nějaký lektvar, či co všechno provádějí? Za sumy, které značně přesahují vstupy do tělocvičny na cvičení, což v podstatě čchi kung je? Každý lékař vám dnes řekne, jak moc je cvičení potřeba, každý psycholog vám řekne, že je potřeba umět pracovat s myslí a emocemi a rádi vám doporučí mindfulness nebo meditaci. Čchi kung rozhodně není u Pavla Simona problém, spíš mu dodává na kreditu, protože právě tohle učí metodami, které nejsou tak populární jako jóga nebo taiji, ale rozhodně nejsou ezoterické stejně jako akupunktura není ezoterická. Problém může být jinde, ale to je na Senátu, aby posoudil. Ne na těch, kteří moc nevědí, co čchi kung vlastně je.
Ono je to nakonec v praxi něco podobného, jako se třeba u menších dětí dělá zvedání ruky jako signál ke ztišení. Jeden ji zvedne, ostatní si všimnou a jako vlna to projde všemi. Když vejde učitel do třídy a ti, kteří si toho v rozhovoru se spolužáky nebo u rychlého dopisování úkolů všimnou, se zvednou. Ostatní se přidají. Změní se všem automaticky pozornost na učitele a na začátek hodiny a plynule se může přejít k výuce. A kdo ví, možná se i rozproudí krev v mozku. 🙂)))))
Další teorie šířící se internetovým světem je, že Mutt musel zemřít, aby se následnictví v plánovaných pokračováních mohla ujmout žena - Indyho kmotřenka. 🙂 Navíc režisér nebyl jediný, kdo vymýšlel, o čem nový Indiana vlastně bude. Velké slovo prý měla Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu, a Phoebe, představitelka Heleny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Viděla jsem humbuk na youtube (ze zahraničí). Objevila se na Rohlíku, zkusila jsem. Ani ne tak kvůli té čokoládě, ale kvůli kunáfě, kterou jsem dlouhá léta neměla. A prostě že jsem chtěla vyzkoušet, jestli je opravdu tak výtečná jak samozřejmě všichni tvrdí. Není. Tedy mě nechutnala (a to jsem čokoládová). Strašlivě sladká. Pistácie i kunáfu mám ráda, ale s tou čokoládou mi to neladilo. Zato dceři chutnala, dojedla zbytek. Jinak bych to snad i musela vyhodit. Za ty peníze. To je lepší si koupit pořádnou kvalitní tmavou čokoládu. Spousta lidí ráda dělá dezerty z ořechového másla (mandlové, ale proč ne i pistáciové) a kvalitní čokolády. Stačí rozpustit, dát vychladit do ledničky a je to. Ale uznávám výrobci - tohle je fakt slušný marketing, protože influenceři všechno rádi nafouknou.. :-)