Vznikla nám tady novodobá šlechta. Různí uhlobaroni, energošmejdi, bankéři a manažeři státních a polostátních podniků. Politici a Soudci, dozorčí a správní rady. Jejich platy jdou do statisícům a odměny do milionů. To všechno musí uživit pracující ze svých mizerných platů. Je to fialový hnus.
Ale slovník z 50. let vám zůstal.
Jasně, takovou babičku budou děti milovat, místo mekáče jim vrazí do ruky mrkev a pohorky a jde se na výlet. A žádný telefon, koukej jak tu je krásně. Dnešní babky si najednou uvědomily, že je třeba se o sebe starat a tuto představu začnou nutit i druhým jako jediný správný způsob.
Chodím s vnučkou na výlety, cvičím s ní, běhám, nabízím jí radši mrkev než čokoládu, ale nic z toho jí silou nenutím a neřekla bych, že má vnučka ke mně odpor.
To co se tady píše je lež . Kvalita masných výrobků byla mnohem lepší. Uzeniny obsahovaly maso. Kravičky nežraly granule vyrobené z mrtvých krav.
Masokostní moučkou se krmilo, sice ne ve velkém množství, ale ano. Naopak od 90. let je to zakázané. A ano, uzeniny obsahovaly maso. Někdy i maso menších hlodavců.
Byly to nejvoňavější uzeniny vůbec!
Gothaj chutnal báječně , a co teprve taková Bůčková pomazánka! Navíc "krakovského" jsi dostal dvě otočky kolem krku za pár korun . Panečku, to byly zapékané brambůrky nebo gulášek.
Masa bylo méně, ale kvalitní. Kuřecí plné vody , neexistovalo. Kyselé trvanlivé salamy také ne.
To co dodnes z té doby přežilo, se nedá jíst..
Pisálek dobu nezažil, ale úkol splnil do puntíku... smutné.
Maso bez vody... akorát že vůbec. Dobře si pamatuju ty tácy plné růžové vody, na kterých bylo to báječný superkvalitní masíčko určitě bez antibiotik.
Za to teď jsme jen popelnice Evropy, kam putují ty nejhorší potraviny s upraveným složením a drogistické výrobky taktéž.
O montovnách ani nemluvím. Stále jsme jen levná pracovní síla. Byť už nám dost “konkuruje” Čína.
Na trhu je dostatek kvalitních věcí, stačí si vybrat a místo hromady sr*** si koupit míň, ale kvalitní. Montovna dávno nejsme, i když orientace na automotive je bohužel pořád silná. V některých oblastech máme velmi zajímavou oblast VaV.
Pracovní trh je zoufale nepružný, 30 let se mluví o potřebě zkrácených, sdílených úvazků a skutek utek. Pak si živnosťák pořizují lidi, kteří vlastně tak úplně podnikat nechtějí, jen si potřebují vydělat na živobytí. Běžné podnikatelské riziko je pro ně neúnosné. Pozor, nehaním a nevysmívám se, důvody si dokážu představit a to, že někdo není na podnikání, z něj nedělá horšího člověka ani náhodou.
Přesto si myslím, že živnostenské oprávnění dává aspoň nějakou svobodu a je škoda ho hodit do koše
Tak nějak vypadaly mezigenerační debaty v době, kdy jsme se narodili. S tím rozdílem, že se to odehrávalo v hospodách, na dvorcích a pověstných pavlačích. Jak ohromně se změnil život mezi lety 1910 a 1960? A k tomu dvě šílené války.
P.S.: Já jsem měla gramofon na kliku, s dvěma deskami: na jedné byl údajně Caruso, druhá sípala Oh mein lieber Augustin, Augustin.
No nevím, mám nejvíc zkušeností z desetitisícového městečka, to asi není ten pravý venkov. Ale tady karty nebere snad jen bazar s ortel-autem před vchodem a pidistánky na trhu.
Mimo město - v kiosku u Labe mi naopak provozovatel řekl, že má radši platby kartou, protože když nemá hotovost, není zajímavý pro zloděje.
A já jako občasný přijímač plateb na různých akcích vím dost přesně, kolik lidí by u mě nenakoupilo, kdybych nebrala karty.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Stereotypy mají daleko delší a úspěšnější život, než ten nejakčnější senior na světě.