Mno, nezodpovědné chování Agáty je zcela zřejmé. Pořídit si dítě s někým, koho znám pár měsíců je skutečně nezodpovědné už kvůli dítěti. Užiju si, zplodím potomka pak hurá pryč.
A že s sebou na dovolenou bere drahé šperky? Každý slušný hotel má trezor. Rozumný člověk je dá do trezoru a vyndá je pouze na dobu, kdy je potřebuje.
Neznám ani jeho, ani jí, ale celé je to podivné od začátku.
Ovšem, známe média, překroutí co mohou, vytrhnou něco z kontextu....
Mám osobní zkušenost. Mě už zamitli 4 rekvalifikace a samotní poskytovatelé vůbec nevěděli proč. Nikdo jim nic nevysvětlil. Chaos, zmatek.
Jednu rekvalifikaci absolvovala dcera, chtěla po SŠ, kde se o PC učili teoreticky více praxe. Neumí vůbec nic navíc, kvalita celého kurzu mizerná, stále se jim měnily dny výuky a zkoušku jim "dali".
Jediná výhoda celé anabaze je pro mě ta, že jsem získala díky mým zamitnutym rekvalifikacim přes poskytovatele grant z Francie a udělám si díky tomu své vysněné MBA 🙂.
Mám obojí zkušenosti. Někteří lékaři si bohužel stále ještě myslí, že jsou cosi jako Bozi a pacienti si prostě musí na božstvo počkat. A pokud se tito paciente nelíbí, jdi jinam. I s takovou reakcí už jsem se setkala. Na druhou stranu ale také s tím, že se lékař či sestra omlouvali za čekání. Lépe se většinou chovali v soukromých zařízeních, kde se péče platí, ale tam by si nic podobného jako dlouhé čekání vůči pacientům dovolit nemohli. Riskovali by jeho ztrátu.
Další věcí je ale zmiňovaný systém zdravotní péče hrazené z pojištění. Pokud má chudák lékař na jednoho pacienta 15 minut v ambulanci, do toho má své pacienty na oddělení a ještě je případně odvolán jako asistence u vážného případu, pak to není o lékařích, ale systému.
A ne úplně poslední věc....pokud budou mít lékaři za svou práci adekvátní odměnu, bude jich více a část problémů odpadne a to včetně problematiky jejich přetížení a nutnosti čekání. Ale jistě vždy zbydou ti, kteří si svůj čas nebudou umět zorganizovat a bude na pacientech, zda u nich zůstanou.
Jsem obyčejný člověk. Mám rodinu, malý domek a jednu práci. Pokud do práce nepřijdu, musím mít neschopenku, nebo si vzít dovolenou, případně si volno napracovat. Se mzdou, kterou po 21 let praxe v oboru mám skutečně pomalu přestáváme s manželem "táhnout domácnost". Ke své profesi potřebuji příslušné vzdělání, musím se průběžně vzdělávat a školit. Svou chybou mohu poškodit mnoho lidí. Je tomu tak u většiny profesí. Auto také nepovezete kadeřnici. Zasedání sněmovny je fraška, debaty politiků soutěže o to, kdo dokáže druhého více urazit a vytáhnout větší špínu. Komerční firma by těžko do funkce vedoucího ekonomického oddělení obsadila člověka bez praxe s tím, že by mu platila 3 poradce, aby svou práci dělal správně. Dokud nebudou mít politici za svou práci odpovědnost - stíhatelnou, bude vše při starém. A jejich plat? Když budou dělat to, co je jejich povinnost, ať si ho mají. Za stávajících okolností je ale uvolnění zmrazení jen důkazem toho, že na nás, obyčejné lidi prostě kašlou. Vzal abych každého z nich do obchodu a nechala je udělat běžný nákup ze mzdy/platu člověka s průměrnou mzdou. A taky zaplatit nájem, plyn, elektřinu, vodu.
Ono nejde jen o stipendia. Takový vystudovany vědec pak nastoupí do zaměstnání v oboru v některé vědecko výzkumné instituci. A pokud jste někdy viděli platové tabulky pak víte, že jeho nástupní plat nepokryje ani náklady na bydlení. O založení rodiny může tak maximálně snít a o dovolené taky. Takže nám vystudovani vědci a výzkumníci odcházejí do světa komerce, kde se oboru věnují jen okrajove, ale vydělají si na slušný a důstojný život.
Nárok budou mít chudí občané. To samo o sobě už je trochu mimo mísu. Když 2 pracující lidé po zdražení plynu, elektřiny a někde i vody a teď i sazeb hypoték horko těžko uživí sami sebe, natož své dítě.....co je vlastně chudoba? Že zaplatím poplatky, najím se, ale už mi nezbyde na kino, divadlo, natož dovolenou nebo tábor pro dítě? Kdo má právo to určit?
Že ačkoliv mám příjem v pásmu průměru musím zvažovat, jestli půjdu ke kadeřnici, nebo si nechám peníze na rajčata za 90Kč/kg v zemi, kde je pro ně ideální podnebí, ale přes to se za drahý peníz dovážejí z ciziny díky kvótám?.
To mám kupovat nekvalitní(ale levné) jídlo, oblečení a obuv a kazit si tím zdraví? A když pak onemocním, ještě si platit z vlastního léky, pokud se nejedná o léky akutní potřeby?
Nedávno jsme si brali úvěr, abychom se zbavili starého kotle (ze zákona by už nemohl být používán) a vyměnili v rámci úspor energií z tohoto úvěru také všechna okna. A teď? Kotel můžeme vyhodit, protože za tu cenu plynu se nám absolutně nevyplatí ho pouštět.
A pak si přečtete, jak si akcionáři ČEZu vyplatili rekordní dividendy, jak byl zisk ČEZu rekordní za posledních x let a jak si ten či onen politik "přišel" na pěknou sumičku jako odměnu za "cosi", co evidentně bylo uměle vytvořeno.
Těm nahoře je to jedno, ti si vždycky "do korýtka" nasypou podle potřeby. Jestlipak má pan předseda vlády alespoň povědomí o tom, co stojí tak běžná věc v každé domácnosti, jako je toaletní papír?!:-)
V tomhle státě je možné už úplně všechno. Pan Zeman je a byl inteligentní člověk a měl by sám uznat, že už na svou funkci prostě nestačí. Ego neego. Věk se dostavil, jeho záliba v alkoholu a kouření mu nepřidala. A ti vejlupkove kolem něho? Mají své zájmy a plány. Jestlipak teď na Hradě probíhá "skartovací párty "? 🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Člověk mluví, pes se vyjadřuje štěkáním. Chápu, že celodenní štěkot může vadit obyvatelům panelových domů, ale k vesnici a domu pes odjakživa patřil a patří.
Hlídal a hlídá dům a chrání své majitele i jejich (své ) území. Máme 1-2 hafany roky. Jsou částečně s námi v domě a částečně na zahradě.
Zcela nechápu, kdo tohle může řešit a chtít hafany umlčet.
Za chvíli zakážeme kočkám mňoukat, morčatům pískat, slepicím kvokat....a nakonec budeme vyhláškou omezovat, kolik hodin smí obyvatel na vesnici a ve městě na ulici mluvit?! Ach jo, to je zase výmysl 🙁.
4 odpovědi