Čarodějky či vědmy, tak jsou vnímány ženy, jež se po několik generací věnují léčbě lidí bylinami, ozdravnými rituály, přikládáním rukou a na požádání jim vykládají další osud z karet.
Zkuste si dopřát ve vánočním čase, který je plný shonu, úklidu a slavnostních příprav, chvíli oddechu s příjemnou knížkou. Mohla by to být třeba tahle?
Prof. MUDr. Pavel Calda, CSc., vedoucí Centra fetální medicíny a Oddělení ultrazvukové diagnostiky první lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice U Apolináře, je respektovaným lékařem, jehož si ženy přejí mít u porodu.
Vyprávění příběhů představuje jednu z nejstarších forem psychoterapie. V dnešní době nachází uplatnění při léčbě řady problémů u dětí, dospělých i u závislých osob vyššího věku.
Pečete rádi? Nebo se chystáte začít péct? Všem začátečníkům i pokročilým v tomto oboru jsou určeny důležité informace, které přinášíme v dnešním článku.
Když se Hilda s Větvíkem vydají na výpravu, jen tak nějaký deštíček je nezastaví. Jenže tentokrát to vypadá na pořádnou bouřku! A kam se nejlépe schovat?
Když je zážitků moc, začnou vám splývat a některé detaily už ani nedoceníte. Když měsíce nic pěkného, zajímavého nebo aspoň intenzivního nezažijete, je váš život prázdný.
Většina lidí odjíždí na dovolenou a říká, že si chce od všeho odpočinout. Odpojit se od toho rušného světa nepřetržitě sdíleného on-line. Tak mně se to povedlo.
Nízké teploty, které nás v tomto období určitě neminou, jsou určitě nepříjemné i pro naše čtyřnohé kamarády. Podívejme se, jak se o zvířátka postarat, aby je nepotkaly vážné zdravotní komplikace.
Švédská spisovatelka Kristina Ohlssonová pokračuje ve své atmosférické sérii s Augustem Strindbergem třetí knihou Mlha v dokonale zpracovaném detektivním románu z ranku severské krimi.
Jak může vypadat ptačí svět očima fotografa? Navíc očima člověka, který nejen fotí, ale ptactvu také rozumí a za opeřenci neváhá cestovat po celém světě.
Dřív hledala po nocích lásku a po ránu kalhotky, ale to bylo kdysi dávno. Teď už má všechno, co v životě chtěla. Nebo si to alespoň myslela, dokud se neseznámila se svým kolegou, který jí ukázal, že v hledání stále ještě tápe.
Jeden z nejzajímavějších článků, který jsem v poslední době četla, přinesl převratnou myšlenku: vystresovaní muži dávají přednost ženám kyprých tvarů. Něco na tom bude.
Ostřílená spisovatelka Jana Poncarová pokračuje v knize Dvojí život ve své historické linii. I když nyní, na rozdíl od předchozích románů, nemají její hrdinové konkrétní předobraz.
Zkušený pastevec František Groessl z Českého svazu ochrany přírody Libosváry napsal knihu o tom, jak se svou ženou a několika málo pomocníky pečuje po třicet let o krajinu v lokalitách Českého lesa.
Metastatická rakovina prsu znamená, že rakovina, která byla původně v prsu, se rozšířila do okolí místa původního nádoru nebo do dalších částí těla. Cílem léčby je zpomalit nebo zastavit růst a šíření nádoru a pomoci pacientce žít se svou nemocí v co nejlepší kvalitě života.
Poštěstí-li se vám prohlédnout si prostory romantického zámku Hrádku u Nechanic ve stylu tudorské gotiky s jejich správcem, sympatickým Martinem Rejmanem, zažijete nezapomenutelné chvíle při zasvěceném a poutavém výkladu o historii zámku a osudů jeho aristokratických majitelů.
Příběhy těch, kteří přežili, i těch, kteří nikoliv: o rukojmích, odvlečených do Gazy, o posledních esemeskách zemřelých, odvetných útocích, úzkosti, dočasném sjednocení izraelské společnosti a nových hádkách, hrdinech i zbabělcích, rozhovorech s levičáky i pravičáky, pobožnými i nevěřícími.