Jak vybrat vrtačku a připravit ji k práci. Vrtání patří k základním pracím zdatného kutila. Všechno začíná volbou vhodné vrtačky a jejím správným nastavením k práci.
Jak udržet zahradní nářadí v top stavu. Ať už jsou vaše nástroje k práci na zahradě nové, nebo starší, určitá údržba a péče nad rámec běžného čištění jim prodlouží životnost.
Tea Tree olej, skvělý úklidový prostředek. Olej z australského stromu Melaleuca Alternifolia je přírodní esenciální olej, který má antimikrobiální vlastnosti. Výborně pomůže k očistě domácnosti.
Jak bezpečně pracovat s motorovou pilou. Pokud jste se rozhodli pracovat s motorovou pilou a máte patřičná proškolení, měli byste znát i správnou techniku práce, při které se nezraníte.
Chcete svářet? Používejte ochranné prostředky. Při svařování musíte upřednostnit bezpečnost. Použití těchto pěti základních kusů OOP, které potřebuje každý svářeč, zajistí vaši bezpečnost.
Jak správně používat vrtačku. Vrtání vypadá na první pohled jako velice jednoduché. Ovšem abyste v něm byli úspěšní a nezranili se, vyžaduje přesný postup. Poradíme, jak na to.
Jak správně zazimovat zahradní hadici. Zahradní hadice patří k nepostradatelným pomocníkům zahrádkáře. Proto je velmi důležité, aby vám dlouho vydržela a přežila zimu.
Dvě úpravy půdy, které můžete vyzkoušet ještě letos. Když zahradní sezóna skončila, nemusíte už myslet na úrodu, ale zaměřit se na zahradní půdu. Koneckonců, bez zdravé půdy byste neměli úrodu.
Jak pracovat s chemickou kotvou. Chemická kotva je v kutilství velmi užitečná věc. V poslední době je oblíbená a má spoustu využití. Poslouží na ukotvení držáků, polic, zábradlí, plotů.
Bezpečností desatero při svařování. Nebezpečné výpary, požáry nebo výbuchy, svařování vystavuje každého podobným zdravotním a bezpečnostním rizikům a nebezpečím. Můžete mu předejít.
Jak připravit motorovou pilu k práci. Řetězové pily jsou běžné a jejich obsluha se zdá jednoduchá. Ovšem zdání klame. Rozhodně byste tuto činnost neměli podceňovat. Začněte přípravou pily.
5 tipů, jak ušetřit na energiích nejenom v zimě. Chladnější měsíce často znamenají vyšší účty za energii. Vytápění vašeho domu nebo bytu může být dražší než jeho chlazení klimatizací v létě.
Jak správně skladovat ovoce. Ať už si nějaké ovoce vypěstujete sami nebo si ho koupíte v obchodě, určitě chcete, aby vám vydrželo co nejdéle. Přinášíme tipy, jak na to.
Jak se starat o ptáčky nejenom v zimě? Ptáci potřebují čistou vodu, měli byste dbát na to, aby je neohrožovali predátoři. V neposlední řadě jim můžete na zahradě vybudovat ptačí budky.
Jedlá soda vyčistí plíseň v domácnosti. NaHC03 nebo hydrogenuhličitan sodný vyskytující se v přírodě ve formě soli. Je známější jako jedlá soda a nachází se v každé kuchyni.
Citrónová šťáva pomůže s úklidem domácnosti. V úklidu domácnosti je nepostradatelným pomocníkem citronová šťáva. Kyselinu citronovou, kterou obsahuje, seženete za babku v obchodě.
Je lepší předělávat dům v zimním období? Možná uvažujete o rekonstrukci domu. Většina lidé ji plánuje na léto, kdy je teplé počasí. Ale i rekonstrukce v zimě může přinést řadu výhod.
Úsporné tipy pro nadcházející chladné období. Ušetřit energie v domácnosti není vždy jenom o tom kroutit knoflíkem na topném radiátoru. Budou se vám hodit i další nápady, jak ušetřit.
Jak na úspory: Klimatizací můžete v zimě topit. Otázka úspor v oblasti energií je stále aktuální. Klimatizace jede v létě i v zimě. Jak s ní správně a úsporně pracovat? A víte, že s ní můžete topit?
Jak pečovat o jehličnany a živý plot v listopadu. Pokud pěstujete na své zahradě nebo v květináčích nějaké jehličnany, určitě dobře víte, že i nyní potřebují vaši péči. Totéž platí pro živý plot i jezírko.
Jak čelit působení mrazu na konstrukci domu? Mrazové zvedání základů domů, sklepů v chladném podnebí může způsobit problémy – zejména v jílovitých půdách, které zadržují vodu.
Jak použít peroxid vodíku jako čistič. Peroxid vodíku je dalším přírodním, netoxickým čističem, který asi máte doma. Jde o chemickou látku se složením H₂O₂, je o něco hustší než voda.
Co dělat nejenom v ovocné zahradě v listopadu? I v tomto období vyžaduje vaši plnou pozornost třeba ovocná zahrada, nebo trávník, který se všude rozprostírá.
Zimní kutilské projekty: Malování a reorganizace. V zimě můžete ve svém bytě dělat řadu úprav. Existují práce, které můžete nechat právě na toto období.
Ideální domácí čistič ocet, zvládne nejenom plíseň. Jednou z nejúčinnějších, přírodních a netoxický čistič plísní je ocet, speciálně destilovaný bílý ocet. Hodí se pro různé účely.
Jak odstranit zlomený klíč ze zámku. Pokud jste právě zlomili klíč v zámku vašeho domu, bytu nebo auta, nemusíte panikařit. S několika dostupnými nástroji zvládnete tento problém vyřešit.
7 podzimních dekorací na téma listí. Tradičním symbolem podzimu je spadané listí. Můžete ho k dekorování bytu použít v přírodní podobě nebo si ho vyrobit z jiných materiálů třeba papíru nebo korku.
Ať už chcete stavět cokoliv, beton je důležitou součástí procesu. Po nalití se ale nestává tvrdým a odolným proti poškození. Je nutné vědět, jak s ním pracovat.
Zelenina, která lépe chutná po prvním mrazu. Některé plodiny chutnají lépe po mrazivém šoku. Právě u kořenové zeleniny může být rozdíl v chuti po několika mrazech nejvýraznější.
12 podzimních dekorací na téma dýně. Jak vnést do vašeho domova trochu podzimní atmosféry? Přinášíme tipy na ozdoby, které nestojí mnoho času a nejsou náročné na zhotovení.
Proč na podzim neuklízet zahradu. Dokonale uklizený prostor bez špetky nepořádku. Někdo je stoupencem takové vize své zahrady, jiný na ní nějaké rostliny nechá. Jaká to má plus a minus?
Proč je vypínač světla rozbitý? Protože se mohly vyskytnout různé problémy od jednoduchého scénáře opotřebení až po složitější problémy s kabeláží nebo obvodem.
5 důvodů, proč při výrobě betonu hraje roli teplota. Beton je skvělý stavební materiál. Je pevný, odolný, nenáročný na údržbu a snadno se používá. Má to ale některá úskalí.
Kdy vysazovat růže? Podzim je ideální dobou. Když na podzim školky vyklízejí zásoby, v nabídce jsou zlevněné rostliny. Zahradníci se ptají, zda je opravdu vhodná doba na výsadbu.
Vyměňte baterie v detektoru kouře. Pokud jste si ve svém domě či bytě instalovali detektor kouře, měli byste také pravidelně starat o to, aby zůstal plně funkční. Nezapomínejte na něj.
Jak připravit bylinkám zimní ochranu. Bylinky mají různé potřeby. Některé jsou velmi odolné a snadno snášejí chladné období, zatímco jiné budou potřebovat mnohem větší péči.
V zimě je čas na renovaci suterénu. Sklepní prostory velmi často plní hlavně úlohu skladiště nepotřebných krámů. Přitom nabízejí mnohdy velké prostory, které efektivně využít. Jak to změnit?
Vybrali jste si vřes, který chcete zasadit do zahrady? Udělali jste správný krok, vřesy jsou všestranné rostliny, které se hodí k široké škále zahradních stylů, od tradičních až po moderní.
Chcete změnu? Začněte doma od klik. Jsou to drobnosti, které musí být hlavně funkční, protože se jich každý den mnohonásobně dotýkáte. Ale mohou být také hezké. Jak to udělat?
Modernizujte kuchyň a udělejte novou podlahu. Venku brzy nastane zima, ale neexistuje jediný důvod, proč byste měli přestat kutit. Uvnitř domu můžete udělat spoustu věcí.
Vylepšete osvětlení svého domova. Se zkracujícími se dny možná zjistíte, že osvětlení vašeho domova je nedostatečné. Je ideální čas s tím něco udělat, protože světlo zútulní domov.
Naplánujte si zahradu na příští sezónu. Podzim vrcholí. I když rostlinám už vegetační období skončilo nebo končí, zahradě byste přesto měli věnovat pozornost. Plánujte, co budete pěstovat.
Nejlepší projekty přestavby na zimu. Pokud chcete využít potenciálních výhod zimní přestavby, možná se ptáte sami sebe – jaké jsou nejlepší projekty na vylepšení domova pro zimní měsíce?
Nejenom brokolici a zelí mráz neskolí. Existují druhy zeleniny, které vám přinesou bohatou úrodu plnou vitamínů i během zimy. Povíme si, které to jsou.
Tipy, jak umýt obtížně čistitelná okna. Ne všechna okna se dají umýt snadno. Základem je mít kvalitní nástroje k práci a udržovat je v pořádku. Jaké další triky vám pomohou k úspěchu?
Můžete svůj domov renovovat v zimě? Zajímá vás, kdy je vhodné roční období pro přestavbu vašeho domova? Léto je tradičně zdaleka nejoblíbenějším obdobím pro renovace domů.
Špenát, hořčice, kapusta a polníček přežijí zimu. Lahodné plodiny nerostou jen v létě; Některé z nejlepších podzimních a zimních zelenin dosahují zralosti během chladných měsíců.
Příprava vyvýšeného záhonu na zimu. Vyvýšené záhony mají spoustu výhod. Několika jednoduchými kroky můžete na vyvýšeném záhonu dokonce podpořit růst vytrvalých rostlin a zimní zeleniny.
Potřebujete pracovat na stavbě i v zimě? Zima může být obtížným obdobím pro stavaře a kohokoli pracujícího ve stavebnictví. Pokud máte rozestavěný dům, víte o tom svoje. Poradíme, co s tím.
Ochrana elektrických rozvodů před přepětím. Jednou z nejškodlivějších, ale zároveň nepolapitelných a nepochopených hrozeb pro elektrické komponenty v dané domácnosti je přepětí.
Můžete nechat mrkev a brambory přes zimu v zemi? Některé druhy zeleniny jsou natolik odolné, že je můžete přes zimu nechat na záhonech a poskytnou vám zdroj vitamínů a minerálů i v mrazech.
DIY postup mytí oken. Nejlepším domácím způsoben čištění oken je prostě smíchat 10 litrů vody a asi lžičku prostředku na mytí nádobí dohromady v kbelíku.
Problémy, se kterými se setkáte při pěstování růží. Růže trpí mnoha problémy, včetně černé skvrnitosti, mšic, odumírání. Odpovídáme na některé dotazy spojené s potížemi při jejich pěstování.