Na první pohled neškodný drahokam. Pojí se však k němu pověra o tom, že je prokletý. Řeč je o diamantu Hope, který žádnému svému majiteli nepřinesl do života štěstí. Ba naopak.
Nechvalně proslulý Nuselský most stojí na svém místě již 51 let. První oběť si vyžádal ještě před dokončením a dodnes přitahuje ty, kteří chtějí ukončit život.
Spánek je pro udržení zdravého života u většiny lidí naprosto zásadní. To však nebyl případ Paula Kerna, který schytal kulku do hlavy – pak 40 let nezabral.
Temná kapitola české dopravy. Tramvajové neštěstí v Ústí nad Labem v roce 1947 vzalo život 30 lidem. Dalších 76 lidí bylo vážně zraněno. Dodnes není jasné, co nehodu zapříčinilo.
Země bude mít druhý měsíc. Do listopadu bude poletovat kolem naší planety, nadšenci ho však nikdy neuvidí. Brzy nás však navštíví znovu a očekávají se také další tělesa.
Stanfordský vězeňský experiment. Hra na vězně a dozorce dopadla katastrofálně, výsledky se ale zapsaly do historie a dokázaly, čeho jsou lidé v jistých podmínkách schopni.
Osudy potomků elitních nacistů. Z Gudrun Himmlerové se stala panovačná stařena, Heider Heydrich žije dodnes a podniká. Jejich dospívání však provázely problémy a šikana.
Příběh jednonohého hrdiny. Terry Fox uběhl 5 373 kilometrů, vybral díky tomu přes 750 milionů na výzkum rakoviny. Jeho odkaz žije dodnes a Terry patří mezi nejvýznamnější osobnosti Kanady.
Příběh muže se zlatou paží. James Harrison zachránil život 2,4 milionům novorozenců, má totiž vzácnou krev. Dárcovství se věnoval 60 let, přestože se bojí jehel.
Život v kovovém obalu. Fascinující příběh Paula Alexandera, který překonal očekávání lékařů a žil 72 let v železných plicích. Přitom zvládl žít naplno a splnit si všechny sny.
Zemřela jí dcera, tak si nechala narůst 13 metrů dlouhé nehty. Na záchodech má problémy, i tak si je nikdy neostříhá. V roce 2022 se zapsala do Guinnessovy knihy rekordů.
Přes 34 000 burgerů a stále nekončí. Don Gorske jí 52 let v kuse mekáč a prý se nechystá nikdy přestat. Příklad si z něj však neberte. Odborníci podobný jídelníček nedoporučují.
Semafory budou mít čtyři barvy. Všechno se změní, Češi se budou muset naučit nová pravidla provozu. Dopravu budou řídit autonomní vozidla a vše bude plynulejší.
Český Černobyl v utajení. V atomové elektrárně v Bohunicích došlo skoro ke zkáze, soudruzi o tom ale mlčeli a odmítali cokoliv přiznat. Dnes by nic takového neprošlo.
Československý zlatý poklad. Nacisté ho ukradli a už ho nikdy nevrátili. O tom, kde je dnes, se vedou jen pouhé spekulace. Ztráta takového bohatství nás poznamenala dodnes.
Když ještě neexistoval make-up. Ženy místo řasenky používaly krém na boty, své využití si našly i zápalky, které se nesmazatelně zapsaly se do historie make-upu.
Nejhorší železniční tragédie v historii Československa. Z detailů dodnes mrazí, vyhaslo tenkrát 118 lidských životů. Nejednalo se však o jedinou tragédii, která lidi postihla.
Pád z nebe, který šokoval svět: Vesna Vulovićová přežila volný pád z 10 kilometrů, lidé ji pak kvůli tomu považovali za čarodějnici. Zemřela sama a v ústraní.
Muž, který přepsal dějiny hrdinství. Shavarsh Karapetyan zachránil 20 lidí, sám pak musel bojovat 46 dní o život. Jeho skutky dodnes přináší velkou inspiraci.
Aby zachránila vzácný strom, začala na něm žít. Julia Hill bydlela v koruně stromu ve výšce 55 metrů po dobu 738 dní. Její vytrvalost však přinesla kýžený výsledek.
Chtěl opustit svět chudý. Miliardář Chuck Feeney rozdal celé své jmění proto, aby pomohl ostatním, manželce nechal jen 2 miliony. Tvrdil, že ho to činí šťastným.
Otto Wichterle nečekaně přetvořil svět optiky díky dětské hračce. Za vznik kontaktních čoček může stavebnice Merkur. Významný vynález má skromný počátek.
Titanic vydával 26 let záhadný signál, vědci teď konečně ví proč. Tohle pravděpodobně přepíše historii podmořského života. Vše je však teprve na začátku.