Pokročilý zbraňový systém umožňuje pilotům identifikovat a zaútočit na statické nebo pohyblivé cíle pomocí dopředných děl, raket a laserem určených střel země-vzduch.
Radarový systém AN/TPQ-53 má bohatou historii. Q-53 má prokazatelné zkušenosti s detekcí minometů, raket a dělostřelectva a je zodpovědný za ochranu vojáků.
Vědci ze Švédska vytvořili systém, který díky tichému zesilovači a přijímači citlivému na záznam otevírá cestu k rychlejší a lepší vesmírné komunikaci.
Střevo funguje jako životně důležitá bariéra. Chrání tělo před škodlivými bakteriemi, vysoce dynamickými hodnotami pH a zároveň umožňuje živinám a vitamínům vstup do krevního oběhu.
Indicko-Euroasijská kontinentální kolize, která vytvořila Tibetskou plošinu známou jako „střecha světa“, je jednou z nejpozoruhodnějších geologických událostí od dob kenozoika.
Modernizace zahrnuje kompletní přepracování a upgrady systémů se zbrusu novými motory, vylepšenými pancéřovanými kabinami a novým společným systémem řízení palby (CFCS).
Nemocnice Hvidovre má jako první na světě prototyp senzoru schopného detekovat chyby při skenování magnetickou rezonancí pomocí laserového světla a plynu.
NASA potřebuje snížit hmotnost na kosmické lodi, aby unikla zemské gravitaci, výrobci automobilů pracují na snížení hmotnosti, aby zlepšili výkon vozidla.
Pomocí nejmodernějších technik tkáňového inženýrství a 3D tiskárny sestavili vědci z Cornellovy lékařské fakulty a fakulty inženýrství, repliku dospělého lidského ucha, které vypadá a působí přirozeně.
Nový podvodní dron, který se podobá jednomu z nejpůvabnějších a nejmajestátnějších tvorů v oceánu. Manta Ray (rejnok), postavený společností Northrop Grumman, byl postaven k provádění vojenských misí s dlouhým dosahem a dlouhou výdrží.
Zemětřesení jsou nejdramatičtějším a nejpozoruhodnějším výsledkem pohybu tektonických desek. Jsou často destruktivní a smrtící, nebo přinejmenším fyzicky pociťované, jsou to doslova přelomové geologické události. Ne všechny tektonické pohyby však mají za následek účinky, které mohou lidé vnímat.
Vypouštění výfukových plynů z lodí se skrubry, pomocí tzv. „praček“, způsobuje Baltskému moři velké škody. Nová studie publikovaná v časopise Nature, Chalmersovou technologickou univerzitou ze Švédska, ukazuje, že tyto emise způsobily v letech 2014 až 2022 znečištění odpovídající socioekonomickým nákladům ve výši více než 680 milionů EUR.
Společnost Grandjean pro svůj výzkum propojila desítky let družicových měření přílivových oblastí po celém světě s údaji o zákalu vody, který měří pomocí satelitů.
Nová studie je první, která používá statistickou fyziku k potvrzení teorie sociální rovnováhy ze 40. let 20. století. Nyní vědci z Northwesternské univerzity použili statistickou fyziku k potvrzení teorie, která je základem tohoto slavného axiomu. Většina lidí slyšela onu slavnou větu „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.
Od roku 1948 minimálně do roku 1961 jezdily čluny najaté výrobcem DDT Montrose Chemical Corporation z přístavu v Los Angeles směrem na Catalina a čerpaly výrobní odpad naložený kyselinou sírovou a až 2% čistého DDT přímo do Tichého oceánu.
Podle zprávy AAAS, nová studie vyplňuje velkou mezeru v tom, co vědci nazývají „příběhem vody na Venuši“. Pomocí počítačových simulací tým zjistil, že atomy vodíku v atmosféře planety odlétají do vesmíru procesem známým jako „disociativní rekombinace“ a Venuše tak každý den ztrácí zhruba dvakrát více vody, než se dříve odhadovalo.
Asteroid objevený v listopadu loňského roku je ve skutečnosti batoletem sluneční soustavy. Je starý pouhé 2-3 miliony let, odhaduje výzkumný tým pod vedením Cornellovy univerzity prostřednictvím AAAS, na základě nových statistických výpočtů.
Einsteinova teorie obecné relativity vysvětluje, že gravitace je způsobena zakřivením směrů prostoru a času. Nejznámějším projevem je zemská gravitace, která nás drží na zemi a vysvětluje, proč jablka padají na podlahu.
Podle tiskové zprávy NASA/ESA/CSA, vesmírný teleskop Jamese Webba zachytil dosud nejostřejší infračervené snímky jednoho z nejvýraznějších objektů na naší obloze, mlhoviny Koňská hlava. Tato pozorování ukazují část ikonické mlhoviny ve zcela novém světle a zachycují její složitost s bezprecedentním prostorovým rozlišením.
Atmosféra K2-18b je na bázi dusíku, ale spekulovalo se, že K2-18b má vodní oceány, jako má Země, hyceánský svět, kombinaci vodíkové atmosféry a vodních oceánů.
Podle tiskové zprávy AAAS zveřejněné v Eureka Alert, vědci z Lékařské fakulty univerzity Johnse Hopkinse tvrdí, že při práci s lidskými prsními a plicními buňkami, zmapovali molekulární dráhu, která může buňky svést na nebezpečnou cestu příliš častého duplikování genomu, což je charakteristickým znakem rakovinných buněk.
Geologové z MIT a Oxfordské univerzity objevili v Grónsku starobylé horniny, které nesou nejstarší pozůstatky raného magnetického pole Země. Zdá se, že tyto horniny jsou výjimečně nedotčené a zachovaly si své vlastnosti po miliardy let.
Modří veleobři typu B jsou velmi svítivé a horké hvězdy (nejméně 10 000krát svítivější a 2 až 5krát teplejší než Slunce), s hmotností 16 až 40krát větší než Slunce.
Neokortex má tloušťku necelých pět milimetrů. Mozek v ní zpracovává 20 miliard neuronů, nespočet smyslových vjemů, plánuje činnosti a tvoří základ našeho vědomí.
Mláďata žraloka bílého nedostávají po narození žádnou mateřskou péči. Shromažďují se ve školkách bez dozoru a drží se blízko pobřeží v teplých, mělkých vodách. Pravděpodobně to dělají proto, aby se vyhnuli predátorům. To ale nebude vše.