TENIS ONLINE: Macháč sebral Alcarazovi set, pak musel vzdát. Češi vedou ve čtyřhře

Nepříjemnost hned na začátek. Plány českých tenistů na zdolání domácího Španělska v prvním zápase daviscupové kvalifikace ve Valencii vzaly rychle za své. V úvodním souboji dvojek Jiří Lehečka nedokázal vyhodit z rytmu zkušeného Roberta Bautistu a prohrál za 108 minut 6:7, 4:6. Překvapit mohl Tomáš Macháč proti světové trojce Carlosi Alcarazovi. Úvodní set vyhrál 7:6, pak ho ale začaly deptat křeče. Druhý set prohrál 1:6 a následně vzdal. Český tým tak už může jen snížit porážku v závěrečné čtyřhře. V ní nastupuje Jakub Menšík s Adamem Pavláskem proti Alcarazovi a světové deblové jedničce Marcelu Granollersovi. Sport.cz nabízí ze zápasu podrobnou online reportáž.