Před 4 hodinami
Parkoviště u transfuzního oddělení jihlavské nemocnice je nově opatřeno závorou a vjet je do něj možné pouze z vnitřní části areálu. Zrušena byla místa vyhrazená pro dárce krve, protože je řidiči zneužívali. „Dlouhodobě se snažíme parkovací systém v nemocnici postupně modernizovat a zjednodušovat. Zařazení dalšího parkoviště do jednotného režimu je dalším krokem, který přinese větší přehlednost a lepší využití parkovacích míst v celém areálu,“ uvedl technický náměstek nemocnice Zdeněk Krafka. Do prostor parkoviště se řidiči nyní dostanou zpoza budovy po jednosměrné komunikaci. Vyjíždět budou přes závoru k parkovišti před Domem zdraví a následně na Vrchlického ulici. Od června navíc na tomto místě o vyhrazené plochy pro parkování přišli dárci krve. „Změna souvisí s tím, že parkoviště mělo být vyhrazené pro dárce krve, ale praxe byla taková, že dárci krve tam místo nenašli,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Její slova potvrzují i diskutující na sociálních sítích nemocnice. „Bohužel prakticky nikdy nebylo volné, protože řidiči nerespektují vyhrazená místa pro transfuzní oddělení a prostě tam zaparkují, i když tam nemají co dělat,“ napsala například Petra Dohnalová. Dárci krve tak sice aktuálně nemají vlastní vyhrazená místa na parkovišti, přesto o určité zvýhodnění nepřijdou. Parkovat totiž mohou v rámci areálu nemocnice zdarma. Podle mluvčí bude možné díky brzkému dokončení elektronizace celého procesu dárců krve potvrdit parkování zdarma jednoduše elektronicky. „Bude to vypadat tak, že dárce krve vjede na kterékoli parkoviště v areálu a bezplatně vyjede bez nutnosti vracet někde kartičku, stornovat si lístečky na infocentru a podobně,“ uvedla Zachrlová.