Chrudim přesune peníze ze zastávky na nové Centrum duševního zdraví pro děti a mladistvé
Před 15 minutami
Chrudim – Město Chrudim nakonec odsune úpravu autobusové zastávky U kapličky v Malecké ulici na stavební úpravy nebytových prostor na Všehrdově náměstí, pro vznik nového Centra duševního zdraví pro děti a mladistvé provozované organizací Amalthea. Centrum duševního zdraví pro děti a mladistvé v Chrudimi by mělo začít fungovat už v září, nebo nejpozději na přelomu roku, pokud se rekonstrukce protáhnou. Stavební úpravy na Všehrdově náměstí, kde dřív sídlila Poicie ČR, budou stát město Chrudim celkem 2,2 milionu korun. Část ve výši 1,3 milionu korun město vezme z chystané revitalizace autobusové zastávky u kapličky v ulici Malecká. [[img:chrn_fullwidth:28758:Zdroj: FB]] Podobná centra jsou v Pardubickém kraji už v každém městě s rozšířenou působností (4), ale pro dospělé. Pro děti a mladistvé vznikne centrum v Chrudimi a v Poličce a pro využití služby nebude potřeba žádné předchozí doporučení od odborníka. Službu bude zajišťovat tým složený ze zdravotní sestry, sociálního pracovníka, psychologa a psychiatra. Sehnat stálého lékaře se specializací v dětské psychiatrii může být problém, protože těch je v celé republice stále větší nedostatek. Podle informací od Davida Kasala (ANO 2011) reálně hrozí, že i současně zajištěná psychiatrička pro centrum v Chrudimi může brzy odejít do důchodu. Zasadit se o stabilní personální zajištění služby by se měl Pardubický kraj. číst dál


































































































































